Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul tettük hogy nem...

Rosszul tettük hogy nem mentünk oda? (ez kutyás és párkapcsolatos kérdés is, de főleg a kutyasétáltatásnak van köze) és ha odamentünk volna mit szólt volna a srác?

Figyelt kérdés

A kutyámat ma délután sétáltattam, mentünk ilyen elzárt parkos rész felé is ahol az a hely kutyáknak van kijelölve (szabadon futkározni , stb..), de mi nem mentünk be.

Ott benn volt egy srác a kutyájával , figyelt minket, a kutyája is, (ugatott is meg csoválta a farkát)...


Rosszul tettük hogy nem mentünk oda?

és ha odamentünk volna mit szólt volna a srác?


2011. márc. 24. 14:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az emberek általában beszéddel kommunikálnak.

Ha megkérdeztétek volna a srácot, ma már többet tudnátok.

2011. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

miről kérdezzem meg?

másik meg az miatt se akartam én magamtól , mert mi van ha elzavar vagy valami...

( a kutyájára rászólt egyszer amikor nagyon ugatott felénk már)

2011. márc. 24. 14:39
 3/18 anonim ***** válasza:

Rosszul. Nem tudom mennyi idős a kutyád és milyen fajta, de gyanítom nem vagy régi kutyás, így ezt veheted úgy h mínusz egy alkalom a kutyád szocializációjából. A kutyáknak szükségük van az érintkezésre a fajtársaikkal. Nem értem h miért nem mentetek be...


(egy másik kérdésre írtam:

Én azt veszem észre a környezetemben - és a te írásodból is - hogy az emberek (és ez nagy általánosságban a kistestű kutyák, mint bichon, yorkie stb., gazdáira igaz) nem vagy rosszul tudják értelmezni a kutyák egymás felé leadott jelzéseit, és általában ennek folyománya a kiskutyájuk túlféltése, kutyák közelébe nem engedése, szocializáció hiánya, így már maga a kutya is rosszul fogja értelmezni a másik kutya felé küldött jeleit, ill. ő is félreérthető jeleket mutat.

Te mennyire vagy tisztában a kutyák testbeszédével, a "kutyanyelvvel"?

2011. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az én kutyám palotapincsi és csivava keveréke, 9 éves, és nem szokott ő ugatni.

Már 3 éve lesz meg nekünk.

Nem tudom értelmezni ha a kutyák ugatnak meg ilyesmi.., de ha közbe csoválják is a farkukat akkor gondolom örülnek...

2011. márc. 24. 14:50
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem mindig örülnek, ha farokcsóva van.

Miért zavart volna el? Mert ugatott a kutyája?

Odamész, megkérdezed, össze lehet-e engedni a te kutyusodat az övével. Max, azt mondja, várjál, amíg elmennek, mert nem tolerálja az övé az idegent. Jobbik esetben bementek és lesz egy jó kutyás ismerősötök.

A kutyafuttató közös. Általában vagy ismerősök járnak oda, vagy ,ha új valaki, kérdez.

2011. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

értem


ez csak egy kicsi elzárt rész, nem is nagy terület... meg csak ő volt ott a kutyájával

2011. márc. 24. 14:59
 7/18 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Nem azt mondom, hogy beszélgetni kell a másik gazdival (bár én szeretek gazdikkal beszélgetni) max annyi, hogy "Hello, bejöhetünk?"


Bajnak nem baj, de lehet, hogy mindkét kutya örült volna a másiknak.

2011. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

nem tudom


a másik meg mi van ha pározni akart volna a másik kutya hogyha kan ( az én kutyám szuka) és az én kutyám nem engedi az olyat...


eléggé különleges

2011. márc. 24. 16:13
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem baj hogy nem mentél oda, de szerintem nem lett volna nehéz megkérdezni, hogy Szia bejöhetünk? Max azt mondja a gazdi, hogy nem mert: és itt mondja az indokot.

Egyébként, ha nem tüzel akkor a legtöbb kan nem akar pározni, persze ez nem törvényszerű. Amúgy meg ha látod, hogy nagyon mászik rá akkor pórázra rakod és elmentek. Ennyi. De ha meg sem próbálod, akkor a kutyád sem fog soha játszani. Ráadásul nem is biztos, hogy kan kutya volt. Szerintem legközelebb nyugodtan menj be. Elküldeni nem fog, hisz nem az övé a futtató. Közös terület, mért ne mehetnél be?

2011. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi a különleges?

Ha tüzel a kutyád, nem viszed közös helyre.

2011. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!