Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskytokat hol szoktátok...

Huskytokat hol szoktátok elengedni?

Figyelt kérdés

Visszajön ha hívod? Mennyit mozog egy nap? Szökött már el valaha?

Ha jól van tartva akkor nem szökik el ugye?


2011. márc. 24. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem nem huskym van, de azért ezekre tudok válaszolni: 1. Ha rendesen megtanítod rá akkor visszajön, ha magadhoz hívod.

2.Mennyit mozog egy nap? Hát gondolom elég sokat, mert szánhúzókutya (jó nagy lehet a mozgás igénye).

3.Mint már írtam, ha rendesen megtanítod a "hozzám" parancsszóra, és fegyelmezett kutya, akkor nem szökik el (mikor elengeded valahol).

4. Hát ha az előbbi kérdést úgy gondoltad, hogy a kertből szökött-e már ki, akkor ha rendes a kerítés, tudja és meg van rá taníva, hogy a kapun nem mehet ki csak úgy, és ivartalanított (főleg akkor számít, ha kan), akkor normális esetben nem szökik el (a "nem normális" eseteket úgy értettem, hogy pl. szilveszter meg ilyenek).

2011. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ninna ♥ ***** válasza:
45%

Én általában nagyobb parkokban, kutyafuttatóban, vagy már simán a kevésbé forgalmasabb utcákon is elengedem. A városban lakom, ezért kicsit necces lenne a főúton póráz nélkül sétálni, pedig tuti, hogy a lábam mellett jönne, de már csak az emberek miatt pórázon van. De amint van lehetőségem elengedni, már mehet is.

1. Természetesen visszajön. Ha nem lennék róla megbizonyosodva, hogy nem jön vissza hozzám legalább 70-80%-ban, akkor el sem engedném.

2. Változó, mivel border collie-m van, nagy mozgásigényű fajta, napi 4-5 órát kell mozognia, általában ezt meg is teszi. Frisbee, szaladgálás, kutyákkal játék, labda, általában meghozza a hatást, elfárad.

3. Nem, még soha, egyszer kiskorában volt egy kisebb fajta szökése, de akkor is elengedve volt, megijedt valamitől, és beszaladt egy nyitott kapujú ház udvarába. Semmi nem volt, utána mentem egy darabig, kihívtam, a ház tulaj pedig mosolygott. De kimondottan szökése nem volt még, nem is lesz.

4. Az nem attól függ. A jóltartásba az is beletartozik, hogy mindennap le kell mozgatni, és a kettőtök viszonya is jó legyen, akkor nem fog elszökni.

2011. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ninna ♥ ***** válasza:
És ezt azért írtam le, mert ugyanúgy működik ez egy Huskynál is :)
2011. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Husky egyedüli kutyaként sem szökne meg, ha len mozgatva?

2011. márc. 24. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!