Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih tzu vételi feltételek...

Shih tzu vételi feltételek megvegyem?

Figyelt kérdés
Megéri venni shih tzut 30 ezerért chip és törzskönyv nélkül?
2011. márc. 27. 20:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Olcsó húsnak híg a leve. Ahogy a közmondás tartja. És milyen igaz...

2011. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2011. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
Ti komolyan azt hiszitek hogy minden egyes fajtatiszta kutyának van törzskönyve. Hát az enyémnek nincs juuuj most mi lesz. Mégis fajtatiszta bichon havanese kiskutyám van. És csak 20ezer volt. Juuuj akkor már biztos nem az. Csak a szülők törzskönyvezettek. Egyszerüen csak jól meg kell nézni mit beszel, simán le lehet szűrni ha keverék. Főleg úgy hogy elég jól értek a kutyákhoz, főleg ehez a fajtához.
2011. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
beszel=veszel
2011. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%
Törzskönyv nélkül is van fajtatiszta kutya.Jól megkell nézni ennyi.Nekem is volt már törzskönyves és törzskönyv nélküli fajtatiszta kutyám.Én megnézném a szülőket is.
2011. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
ha és gondolom annak a fajtatiszta kiskutyádnak megvannak a kötelező szűrései...hát persze..
2011. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
a szűrésekre figyelj mert a fajtatiszta kutyáknál éppen a genetikai sokféleséget zárták ki (különben nem lennének annyira hasonlóak), nagyobb eséllyel és gyakorisággal fordulnak elő örökletes betegségek, ezért kell náluk szürni, ha van a fajtára jellemző betegség. Fontos, hogy szűrve legyenek a szülők, a tartási körülményeket nézd meg és ragaszkodj ahhoz, hogy lásd a szülőket ja és a chipp ma már büntetnek ha olyan kutyát vesz az ember aminek az nincs.
2011. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 xnorkax ***** válasza:
100%

Embereeek. Mikor fogjátok fel, hogy egy kutya csak akkor fajtatiszta, ha van egy papír (jelen esetben a törzskönyv) ami igazolja. Tőlem aztán mondhatod, hogy amerikai állampolgár vagy, ha nem tudod bizonyítani.

Ha egy kutya hasonlít egy bizonyos fajtára, de nincs törzskönyve, ami bizonyítaná a fajtatisztaságát, akkor egyszerűen az egy fajtajellegű keverék.

Oké, ez lehet, hogy titeket nem érdekel, de akkor ne mondjatok hülyeségeket.

Szerintem egyáltalán nem éri meg megvenni ezt a kiskutyát. Ma már törvény kötelez, hogy csak chippel lehet továbbadni kutyát. Kitudja milyen öröklött betegségei vannak és még sorolhatnám..

2011. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
tenyésztőtől is lehet venni sih-tzut, 40-45 ezerért, én inkább onnan vennék!
2011. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó.Nekem úgy volt törzsköyv nélküli kutyám, hogy a szülei törzskönyvesek voltak(láttam a szülőket meg a törzskönyvüket is)de a kölyköknek nem lett kiváltva.Tehát fajtatiszta kutya volt attól függetlenül hogy nem volt papírja.De más állatoknál is így van.
2011. márc. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!