Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kölyök kutyának...

2 hónapos kölyök kutyának milyen ételeket adjak enni?

Figyelt kérdés
Sorolnátok párat? De ne csak száraz tápot meg konzervet, mert pont azokhoz nem nagyon szeretném hozzászoktatni, inkább ételeket, és bele kap kis mennyiségben tápot is kevernék.
2011. márc. 28. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A konzervet én sem ajánlom, viszont a jó minőségű száraztáp már önmagában is megfelelő táplálék.

Én egyébként újabban azt csinálom, hogy reggelire főzök rizst, és azt összekeverem egy tonhal konzervvel. Tudom, fene a jó dolgát a kutyámnak:D De kistestű, tehát nem olyan vészes árban.

Szóval ezt a tonhalas rizst kapja reggelire, vacsorára pedig száraztápot.


A krumplit kerüld, rizst ehet nyugodtan a kutyád. Ezt lehet húsokkal kombinálni, én néha párolt zöldséget is adok neki.

2011. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Raffi ***** válasza:

Én adtam neki a hentestől! csirkefarhátat összevágva nyersen.Reggelire. Adtam neki tejet, mert azt szerette és nem ment tőle a hasa, de igazából a konzerven meg a száraztápon kivül a csirkefejet, kacsafejet, csirkelábat szereti még most is. Ezeket az állateledelboltban veszem, megfőzöm odakint, mert ezek büdösek.

Lett is belőle egy akkora állat!

2011. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kisnita ***** válasza:

Hentes boltban szoktak árulni sertés fehér csontot, bőrt, csirke szárnyat, fejet, farhátat, lábat, stb ezeket megfőzöd, főzöl hozzá rizst vagy egy csomag kutyatésztát (van olyan amit főzni se kell) és ezt odaadhatod. Vagy húslevesből ami marad hétvégén azzal leöntöd neki a száraz tápot és azt is megeheti, szokták szeretni. A rizst is szeretik a kutyák, főve is meg lehet kapni állateledeles boltban puffasztott rizst azt is megeheti, le kell önteni vízzel vagy levessel.

Adhatsz neki főtt répát, néha gyümölcsöt is (ha megeszi) az enyém evett már banánt. Jutalom falatként adhatsz neki karikára vágott virslit (mi ezzel szoktunk klikkerezni) vagy veszel kutyaszalámit és azt is fel vágod ki kockákra és juti falatnak az is jó.

2011. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Bevallom: nálunk legfőképpen a mi kajánk maradékát eszi a kutya.

Van neki száraztáp is, ha a maradék nagyon salátás :-)

2011. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

miért nem szeretnéd hogy száraztápot vagy konzervet egyen?

egy jobb minőségüben minden megvan amitől a kutyus egészséges lesz.

mondjuk nagyon jót tesz neki a rizs, segíti az emésztést. leveseket meg konyhamaradékot nem nagyon ajánlom mert ezek tul sok sót (esetleg fűszereket,tartósítószert,szinezéket,aromákat,mesterséges anyagokat) tartalmaznak ami a kutyusnak nem jó és felpuffad tőlük, elhízik stb.

ami nagyon fontos hogy tilos bármilyen nyers húst adni a virusok betegségek szalmonella miatt. A csont többszempontból sem jó: ami hegyesen törik felsértheti,székrekedést szorulást okoz stb ha adsz neki akkor ritkán és olyat ami nem szilánkosan törik mint pl a csirkecsont (később ha nagyobb lesz már eheti)

mivel még nagyon fiatal kölyök ezért különösen oda kell figyeln hogy hozzájusson a megfelelő vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz.

ha magad főzöl neki valószinű szükség lesz kiegészítő vitamintablettákra!nem egyszerü összeállítani ugy az étrendjét hogy abba hus,gabona, zöldség megfelelően legyen amire szüksége van.

ha viszont csak nasinak gondoltad gyakorlatilag bármit adhatsz amit megeszik (kivétel sütemények, csokoládé ....)

remélem tudtam segíteni még ha kicsit összevissza is irtam le :)

egyébként milyen kutyusod van?

2011. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
sima szőrű kis foxi:) Köszi a tanácsokat. Azért nem akartam konzerveket neki adni csak ritkán, mert volt eddig 3 kutyánk és legtöbbször kutyakajákat kaptam és mind a 3 daganatos lett... aztán olvastam hogy mennyi rossz anyagot beleraknak a kajájukba mint pl. hamu, alumínium meg ilyenek és nem akarok újra ebbe a hibába esni, rokonoméknál 16 évet élt a kutya úgy hogy mindig leveseket meg kenyeret kapott és főtt ételt, de a tápokat nem is ismerte... a tanyán sem azt kapnak a kutyák , mégis azok a legegészségesebbek.
2011. márc. 28. 14:34
 7/12 Ninna ♥ ***** válasza:
Én erre csak azt tudom mondani, hogy a daganatnak igenis köze lehet a szar minőségű konzervekhez. Ha már mindenáron konzerv kell, akkor jó minőségű, pl. Belcando, Bewi-dog, Naturavet, Hill's, Trovet stb konzerveit lehet venni, de azok árába pedig nem szívesen gondolok bele még egy foxinál sem, sokkal többre jön ki mint ha egy jó minőségű száraztápot adnék neki. A mai kutyák már mind tápos kutyusok, egyik fajtatiszta kutya sem az a jó kis falusi keverék, aki elélt a nagymama házikosztján, és milyen szép, egészséges, jól táplált kutya volt. A mai kutyusok már másak. Nagyon kevés az olyan kennel, ahol tökéletes vérvonalú kutyusokat tudunk vásárolni, akik egyáltalán nincsenek túltenyésztve. Általában a neves kenneleknél van ez így, de gondolom nem mindenki veszi meg a drága kutyákat (egyébként szerintem ez lenne a természetes) hanem még mindig sokan a szaporítókat választják, túlszaporított, örökletes betegségektől szenvedő kutyát vesznek. Én azt mondom, Magyarország kutyáinak legalább a fele ilyen kutya, így már szerintem nem beszélhetünk a nagymama jó kis keverékéről, aki milyen jól megvolt a falusi koszton..
2011. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia,én pedig a jó minőségű száraztápot javasolnám,én is ezt használtam egy kis langyos vízzel megduzzasztottam,hogy puhább legyen.Jók a minőségi junior kutyaeledelek,mert hidd el fontos nekik még fejlődés fázisában a vitamin,ásványi anyagok stb.Amúgy nekem is foxim van,csak drótszőrűben és nagyon kényes a pocija,bár ő már 1 éves lesz szerdán,még mindig kap némi juniort.Amúgy a rizs nagyon jó főtt hússal v.húsleves levével,esetleg mártásos hússal keverve.Én nasiként szőlőcukrot adok neki,mértékkel:)Fokozatosan lehet majd a házikoszthoz szoktatni,de kérdezz meg egy állatorvost az biztosan segít majd a helyes étrend kialakításában.
2011. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most hoztuk el múlthét pénteken ezt a kiskutyit és ott ahol volt rizst kapott nyers tojással ráütve, valamint kevés száraz tápot joghurttal leöntve... Most még nem válogat, de ha ezekre a kutyakajákra nagyon rá lesz kapatva, akkor már csak azt lesz hajlandó megenni az tuti. Nem tenyésztőtől vettük, van benne egy kis keverék az anyukája részéről...
2011. márc. 28. 17:55
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

JÓ minőségű száraz táppal etesd főként... és nem lesz baja!

a kutyának nem való se a kajamaradék, se a kenyér, stb...

2011. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!