Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségre lenne szükségem!...

K.Jenny kérdése:

Segítségre lenne szükségem! Mit javasoltok mopszokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van még 5 eladó kiskutyám, de nem tudom, hová kéne róluk hirdetéseket feltennem, hogy elvigyék őket. Minden második levél, ami velük kapcsolatban jön arról szól, hogy INGYEN szeretnék, hogy nekik adjam. Elment az eszük...

Szerintetek mit kellene tennem? Felvásárló kezébe nem adom őket!!!

Előre is köszönöm!


2011. márc. 28. 19:09
1 2 3
 1/26 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Ha törzskönyv nélkül adod őket, akkor pedig ingyen leszel kénytelen odaadni, ugyanis ép eszű ember törzskönyv nélküli kutyáért nem ad egy forintot sem, mert tudja, hogy a törzskönyv bizonyítja a fajtatisztaságot. Keverékért meg végképp nem. Ha pedig lelkiismeretes tenyésztő vagy, akkor nem igaz, hogy nincsenek kapcsolataid és nem tudod őket bevetni.
2011. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, felháborító dolog, hogy nem sorakoznak értük. Hol élsz Te? Melyik bolygón? Az embereknek már alig van pénzük, kutyára, meg végkép nincs. Miért kellett az alom ebben a helyzetben? Persze, ingyenkutya az jöhet, mert igény az van kutyára, csak fizetni ne kelljen érte.
2011. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Mégis mennyiért árulod azokat a kutyákat, hogy mindenki ingyen akarja?
2011. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tenyésztő! Van két mopszom, egy fiú és egy lány, tehát ők egy pár. Ebből mi jön? Hogy utódaik lesznek? És azt meg hogy a francba akadályozzam meg? Ne kezeljetek le engem, mert nem ismertek! Szerettem volna segítséget kérni olyanoktól, akik voltak már ilyen helyzetben!

A szülőket meg lehet nézni, látszik mindkettőn, hogy fajtiszták! Törzskönyvel??? Az a hülye, aki egy papírért kifizet plusz 60 ezer forintot, még a 40ezren felül amit egy mopsz ér!

TUDATLANOK!

2011. márc. 28. 19:25
 5/26 xnorkax ***** válasza:
100%

Hol élsz, te drága? :) A törzskönyv 5.000 ft, nem 60.000. És amúgy sem az nyom a latba, hanem a minőség. Mivel egy törzskönyves kiskutyának a szülei is azok és így tovább. Mind szűrve van betegségekre.

Megakadályozni meg lehet. Ivartalanításról hallottál már? Nagyon jó dolog, utána nézhetnél.

Akinek van egy kis esze (és remélem sikerül minél több embert észhez téríteni) nem ad ki pénzt egy törzskönyv nélküli kutyáért. Mert TK nélkül minden kutya keverék.

Egyébként meg kérdd el csupán az oltások, féreghajtások és chip árát (amit gondolom megtettél a kutyákért...). Ha elmagyarázod a gazdiknak, hogy ennyit költöttél rájuk, ha nem többet, biztosan megértik.

Egyébként meg nagyon nagy felelőtlenség, amit csinálsz...

2011. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem fogok a kutyámból idegbeteg állatot csinálni, mert ti azt úgy látjátok helyesnek. Nem légbőlkapott dolog amit mondok; egyik barátnőm -aki egyébként kutyakiképző- kiheréltette a stafforshire-ét és már kezelni sem tudja annyira agresszív lett!

Amúgy se mondja meg nekem pár arctalan pojáca, hogy mit tegyek a kutyáimmal. SEGÍTSÉGET KÉRTEM! Ergo nem rátok van szükségem. Ez mindenkinek világos? 5000 Ft??:))) Te hol élsz! Egy mopsz 80.000-100.000 Ft törzskönyvvel, anélkül meg 35-45 ezer Ft. :) Okoskák. Ha nem értetek hozzá, akkor ne írjatok.

2011. márc. 28. 19:36
 7/26 xnorkax ***** válasza:
100%

Te nézted be nagyon... A törzskönyv maga 5000 forint, szóval annyival emeli a végösszeget. Normális helyről, TÖRZSKÖNYVVEL 80.000 fölött van egy mopsz.

Ne mondd már, hogy attól, mert mopsz jellegű kutyáid vannak és olyan jellegű kölykeik (figyelsz, a hangsúly a jellegen van, mivel semmivel sem tudod bizonyítani, hogy a kutyáid felmenői mind mopszok voltak) 40.000 forintot érnek. Mégis miért, a két szép szemükért?

Nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal... -.-"

2011. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Jól van. Hiszek neked, hiszen te biztosan NAGYON jártas vagy a témában... :)

Köszönöm az eddigi semmirevaló válaszokat!

2011. márc. 28. 19:42
 9/26 xnorkax ***** válasza:
100%
Nem én szaporítom agyba-főbe a kutyákat. Ezt imádom bennetek. A sötétséget nem lehet kivilágosítani... :DDD
2011. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te egy borzalmasan primitív, hülye ember vagy! Valami olyasmiről osztod az észt, amiről FINGOD nincs! Magad mondtad hogy nem vagy tenyésztő, úgyhogy tedd magad takarékra! Maga a törzskönyv csak 5000 Ft körül van, de az igazi tenyésztők kiskutyái nem a tk miatt kerülnek olyan sokba, hanem a fajtára jellemző egészségügyi szűrések, az oltások, a kölykök orvosi vizsgálatai, a fedeztetés ára, a versenyeredmények, és a minőségi táp miatt amin nevelkedtek. -.- Jaa és azért is, hogy az ilyen gyökerek kezébe mint te, lehetőség szerint ne kerüljön minőségi kutya, amit aztán majd összevissza szaporítanak ész nélkül!
2011. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!