Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségre lenne szükségem!...

K.Jenny kérdése:

Segítségre lenne szükségem! Mit javasoltok mopszokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van még 5 eladó kiskutyám, de nem tudom, hová kéne róluk hirdetéseket feltennem, hogy elvigyék őket. Minden második levél, ami velük kapcsolatban jön arról szól, hogy INGYEN szeretnék, hogy nekik adjam. Elment az eszük...

Szerintetek mit kellene tennem? Felvásárló kezébe nem adom őket!!!

Előre is köszönöm!


2011. márc. 28. 19:09
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Miért vagytok ilyen agresszívak? Talán el vagytok nyomva, vagy mi?

Ne degradáljatok már le, kérlek szépen! Mellesleg, tenyésztők is tesznek fel hirdetéseket, ide-oda. Jó párat láttam már, higgyétek el. És ez nem jelenti azt, hogy nem elég minőségi a kutya amit adnának.

És ha a fajtatisztaságról van szó, én persze megértem a kételyeket, de már látszatra is meg lehet mondani, hogy eredeti-e vagy sem - persze csak az tudja, akit igazán érdekel a fajta.

Lehet továbbra is nekem esni, szídni meg minden, de nekem továbbra is csak az a kérdésem: Milyen oldalakra érdemes fel tenni őket?


Szedjetek szét verbálisan, éljétek ki magatokat, aztán pedig menjetek és éljétek tovább az életeteket.

2011. márc. 28. 20:32
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a probléma ott kezdődik, hogy nem tudni a te kutyád milyen betegségeket örökít. Feltételezem nem szűretted a kutyádat semmilyen fajtabetegségre, így nem is tudhatod, hogy miket örökít. Lehet, hogy a kutyáid hasonlítanak a fajtára, de gondolom magad is észre vetted, hogy divatos fajták így nagyon sok alom van. Persze hogy nem veszik tőled a kutyákat, mikor a csapból is ilyen kutya folyik? És mindenkinek az a lényeg, hogy minél olcsóbban megkapja. Aki pedig felelősen gondolkozik az tenyésztőtől vesz kutyát ami 80ezer forint felett kezdődik. És nem azért, mert a törzskönyv ennyibe kerül. Maga a törzskönyv 5500forint, ehhez jön még hozzá a fedezési jegy, az alombejelentő. A szuka állatorvossal történő átnézése a fedeztetés előtt. Kiállításokra járás, betegség elleni szűrések, a kölykök minőségi táppal való etetése. Folyamatos állatorvosi felügyelet. Na ezek miatt kerül egy kennelben 80 ezer forint felett egy kiskutya.

Én azt javasolnám neked, hogy ha már nem akarod ivartalanítani legalább az egyik kutyát akkor arra a pár napra zárd külön őket. Ha nem akarsz több almot. Remélem tanulsz a hibádból, és nem fogsz több almot lehozni. A kicsiket pedig áruld olcsóbban úgy hamarabb elkelnek. Oltasd be őket, féregtelenítsd, chippeltesd őket. Ez a minimum, ha már lehoztad ezt az almot. Ezek a költségek kutyánként olyan 15-20 ezer.

Próbáld meg feltenni az expresszre, kiskutya.hu-ra, eladokiskutya.hu meg ilyen kaliberű oldalakra.


Légy felelős állattartó! Látod, hogy nem kelnek el, ne hozz le több almot! És tegyél meg mindent hogy jó helyre kerüljenek a kiskutyák!

2011. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Megteszek mindent, ezért is nem adnám felvásárló kezébe őket. Tőled legalább normális választ kaptam.

Mellesleg megjegyezvén: Orijen táppal etetem őket, aminek én kilóját 1500Ft-ért veszem. Nos, 5en vannak (heten voltak) ami már önmagában nézni is elég nagy költség. Többször voltunk állatorvosnál amolyan viziten, megállapította az orvos mindannyiszor, hogy makkegészségesek. Nem chippeltettem őket, mert az állatorvosnak mikor ezt szóba hoztam, azt felelte, hogy ahhoz képest, hogy kötelező lenne, még egyetlen alomnak sem adott. És lehet, hogy most így megállapításnak tökéletes, ez a 15-20 ezer forint, viszont semmiképpen sem reális az összeg. Az apróságaikat bele sem számoltuk, de még a nagyobb, általános költségeket sem fedezi.

5x20.000 Ft. Na és ezek után mondja nekem valaki, hogy adjam ingyen a kutyákat, ha ilyen felelőtlen vagyok... Nem vagyok az. És az, hogy nem vagyok tenyésztő, nem jelenti azt, hogy nincsennek szép, egészséges, minőségi kutyusaim. Ismerősöm olyan helyről vette a yorkiját (ott voltam vele), hogy a kiskutyát muszáj volt egy pokrócba csomagolni amíg a kocsiba tettük mert tele volt bolhával, meg büdös volt. Szóval nem kell lenézni az embert, csak mert "nincs neve".

2011. márc. 28. 21:06
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem is feltételeztem, hogy betegek a kutyusaid. Nyilván egészséges. Én most az örökletes betegségekről beszélek, amiket szabad szemmel nem látsz. És lehet, hogy a Te kutyusaidnak nem is fog kijönni, mert csak hordozók. De a kölykeinek meg már elő fog jönni. Ez a genetika. És ezt nem tudod biztosra, hogy miket hordoz magával miket örökítenek. Hát dönts belátásod szerint, hogy chippelteted-e. Én chippeltetném őket. Két oltást kell megkapniuk a kicsiknek, 8 hetes koruknál hamarabb ne add oda senkinek. Féregtelenítést meg két hetente. De gondolom konzultálsz az állatorvosnál. Ha chippet nem rakatsz belük 10-15 ezer kutyánként. Nyereségre ne nagyon számíts, örülj ha elviszik. Áruld akkor őket 20-25 ezerért és jobb esetben elviszik őket és reméljük nem fogják ők is tovább szaporítani a fajtát...

Ugye Te sem fogsz még egy almot lehozni tőlük?

Elhiszem, hogy szépek a kutyáid. Tarts meg egy kölyköt az alomból ha szeretnél, de ne hozz le többet. Sok ilyen kutyát szaporítanak + a tenyésztők.

2011. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Olyan egyértelműnek veszed, hogy van egy kanod meg egy szukád, és abból kölykök lesznek, mivel ez a természet rendje.

A szukád évente élete végéig kétszer tüzel. Ez azt jelenti, hogy minden évben kétszer lesz egy alom, mert ez így van rendjén?

2011. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Jogos a kérdés, de azért ennyire hülye én sem vagyok:)

Eddig vigyáztunk, hogy ne legyen hasas a kutya, ez az alom direkt volt.

2011. ápr. 4. 00:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!