Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vagy kutya, vagy szép kert, a...

Vagy kutya, vagy szép kert, a kettő egyszerre nem lehet?

Figyelt kérdés

Azt mondják vagy kutyát tart az ember, vagy szép kertet csinál.

A kettő nem megy egyszerre.

De, ha le van mozgatva a kutya, és megtanítva kölyök korától, hogy nem ássuk ki a tulipánokat akkor is tönkre vágja a kertet?


2011. márc. 29. 08:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok 2 kertész diplomával és egy bronzkoszorús mesterkiképző "végzettséggel". Nem hencegésből csak azért írom, hogy igazán szeretem a kutyákat is és a kertet is, de azt vallom (tapasztalom) hogy csak külön kerítéssel érhetsz el olyan kertet, amire az ember igazán vágyik!
2011. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk csak első évben kertészkedett. Ahányszor magára hagytuk néhány órára, kihúzott egy-egy szekfűt. Azóta nem csinált ilyet. Ha csontot kap és ráun, akkor elássa, ezért vigyázni kell a frissen ültetett hagymás növényekkel, mert ilyenkor persze a frissen ásott részeket keresi. Ezt úgy oldjuk meg, hogy rózsaágakat szúrkálunk le az ilyen területekre. Van két nagy füves, fás terület is a kertben, ott szokott pihenni és a dolgát elvégezni. Szándékosan semmit nem tesz tönkre. Ő a mi okos német juhászkutyánk.
2011. márc. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig szerencsésnek érzem magam. A tenyésztő és a kutyás ismerősök is felkészítettek a legrosszabbra, de nálunk negyedannyira sem vészes a helyzet. OK, megrágott pár szőlőtövet, látszik a füvön, hogy merre szokott gyakrabban mozogni, lepisili a fákat és körülöttük tényleg nem nő fű, de a virágokat nem huzigálja ki, ritkán (negyedévente) ás icipici gödröt, ahova eldugja a csontját, de ezt is inkább bokor alá ássa, nem a virágok közé. Persze nekünk nincs nagyon komoly kertünk. Van sok fű, néhány gyümölcsfa, sok szőlő, egy virágágyás, amin általában nem tipor keresztül így védeni se kell. Van málna, na azt szereti szüretelni, de mindig jut nekünk is belőle bőven. Az évelő növények csak addig vannak veszélyben, amíg így tavasszal éppen elkezdenek kibújni a földből. Ha ezt az időszakot túlélik, akkor megbokrosodva már kikerüli őket a kutya. Ilyenkor jelzésértékűen körül szoktam kerítni őket madzaggal és az elég, pedig végig a kerítés mentén vannak. A virágládás muskátlikat, leandereket nem bántja. Kerti szerszámokat ott lehet hagyni, másnap is ott lesznek. Amúgy viszonlag nagy kutya, 67 kg. Lehet, hogy nem lesz négegyszer ilyen jó kutyám? :)
2011. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem 2 szuka kutyám van, egy labrador és egy törpesnaci. Abszolút nem kertészkednek ... néha a pici ás a füvön a vakondok után, de virágokat nem bántja.
2011. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Erre a gondra,szerintem megint csak a menhely a megoldás.Rengeteg kutya van,szép szebb még szebb,a gondozók kb tudják,melyik rongál,melyik nyugis.Egy idősebb 3-4-5 éves kutya még évekig élhet nálatok úgy, hogy a kert is szép marad.
2011. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagymamámnál szép a kert, nem tom hogy csinálja
2011. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!