Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves lány vagyok. Melyik...

13 éves lány vagyok. Melyik kutyafajta lenne nekem való?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, de nagytestűt nem szeretnék.
2009. febr. 25. 20:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
A törpe spicc is jópofa, valamint a spániel, beagle, westi, uszkár, de szerintem nagy testű ne legyen, esetleg közepes, de legjobb ha kicsi. Nagyon mulatságos tud lenni ugyanis, ha sétáltatás közben például meglát egy kutyát a tied és utánarohan maga után húzva. Ezt kisebb fajtánál el lehet kerülni.
2009. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amiert lany es 13 eves nem feltetlenul kell kicsi lanyos kutyat tartson pl pekingi palotapincsit, nekem tobb lanyismerosom is van akik kutyat tartanak , pl Dalmatat , Magyar Vizslat , Beaglet, Angol Bulldogot , Akitat stb... Ez attol is fugg , hogy neked melyik kutyafajta tetszik a legjobban , [link] nezzel szet ezen az oldalon , nezd meg melyik tetszik a legjobban olvassal utanna , hogy mik a fajta jellemzoi , szuleidnek tetszike stb...
2009. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólóhoz.

Én nem mondtam, hogy palotapincsit ajánlok, csak azt, hogy szerintem nagytestű ne legyen. Egy 45-50kg-os kutya ugyanis igen mulatságos módon meg tudja rángatni a 13 éves lány-gazdiját az úton, ha netán egy kutyát vagy macskát lát, persze, ha a lány nem egy 80-100kg-os díjbirkozó éppen.:-)

A dalmata, vizsla szerintem is jó és kb. 30kg-os felnőtt súlyig bármilyen, persze amilyen a lánynak is tetszik és a temperamantuma is talál a leendő gazdival.

2009. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval. Nekem egy mudim van, 14 évesen kaptam, csodálatosan intelligensek, vidámak, gyerekszeretőek, jól kijönnek a többi háziállattal, de csak akkor ajánlom, ha van időd napi legalább 1,5 órát sétáltatni, mert nagy mozgásigényűek.
2009. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Köszönöm a válaszokat. Én ezekre a fajtákra gondoltam: border collie, labrador, golden, beagle. Csak a beaglere azt mondják, hogy az szökős meg önfejű stb...(Amúgy már rengeteget olvastam mind a 4 fajtáról)

Hát nyáriszünetre szeretném a kutyát szal az egész nyár ott állna előttem, hogy tanítsam és foglalkozzam vele (persze ez nem azt jelenti, hogy mikor suli van nem foglalkoznék vele!!!) A baj ott kezdődik, hogy nagyon drága manapság egy kiskutya :(

21:21-> írok neked e-mailt :)

2009. febr. 26. 15:16
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek közül a border collie-t válaszd (Nekem nem borderem van, szóval nem reklámozok. :D)! Egy beagle elég önfejű... A borderrel rengeteg lehetőséged van... Játszani, terelni, kutyaiskolázni, frizbizni, megvéd téged (vagyis alkalmas őrzésre is), mégsem nagy kutya. Ha sok mindent szeretnél neki tanítani, akkor mindenképpen border. Szerintem a beagle jó kutya, de tuti, hogy nem a tanulás a mániája. :) De persze a te döntésed.
2009. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válassz mudit! Nem nagytestű, okos, és magyar! De ha nem lényeg az, hogy fajtatiszta legyen, akkor látogass menhelyre, ott örülnek , hogy elviszed a kutyát, nem kérnek érte tízezreket.
2009. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Igenigen! :) Utolsó előtti vagyok, három mudim van. Csak nem akartam reklámozni őket, ezért mondtam a pásztorkutyát. :D
2009. febr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
szia!szerintem is border c-t válszd, a goldenről és a labradorról sok rosszat hallottam.nem egy ismerősöm van akinek olyanuk van...teljesen más mint ahogy a filmekben beállítják azokat.
2009. febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

szia! szerintem NE VÁLASSZ BORDER COllIát, mert az nagyon intelligens kutyus és izig-vérig MUNKAKUTYA...hiperaktiv, tehát nem jó neki a semmittevés..én azt nem javasolnám neked...hiába jópofi, okos, de annak kell a munka!!! és dán, vagy argentin dogot biztos ne, hisz elég vicces lenne, ha mennél vele kint az utcán és "szállnál" utána :)) persz ez függ a neveléstől....


szerintem a menhelyen biztos megtalálnád a megfelelőt!!!! nem kell csak törzskönyves, fajtiszta kutyát vásárolni!!

2009. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!