Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorki kutyámat csak táppal...

A Yorki kutyámat csak táppal etetem az jo? Mit szabad neki még adni?

Figyelt kérdés
Elöszöris,nem divatbol tartom!!Fél éves elmúlt,royal canint juniort adok neki.Házi kosztot nem meg semmi mást sem.Jol teszem?Olvastam hogy a konzerv nem jo mert majdem tiszta viz az csak.Egézséges,szép a szőre,nem volt még beteg.Köszi!
2011. márc. 29. 14:28
1 2
 1/13 xnorkax ***** válasza:

A Royal Canninnek elég jó a tápértéke, szóval nem gond, ha csak azt kapja. Viszont néha fűzhetnél neki egy kis husit vagy ilyeneket. Azt imádná. :)

A konzerv arra jó, hogy valamivel összekeverd. Mi régen rizzsel kevertük, az úgy jó volt.

2011. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja rizst meg csirke hust nagyon ritkán adok neki.Ezután majd sűrübben.Köszi
2011. márc. 29. 14:44
 3/13 Ninna ♥ ***** válasza:
Egy kutyának ennie kell mindent, a Royal Caninon kívül is. A táp teljesen oké, ha bevált a kutyusodnak, nincs azzal semmi gond, hogyha azt eszi főételként, sőt, az a normális. Viszont ha marad valami maradék otthon, azt feltétlenül add neki oda, és ne dobd ki, mert egy kutyusnak mindent kell ennie. Semmi baja nem lesz a házikoszttól, és minden ízhez is hozzá kell szoknia. Persze, kerüld a csípős, túlfűszerezett ételeket, de az én kutyám pl. legutóbb rakott kelt kapott a tápjára maradékként. Nem tiltakozott ellene. Alapból ő is száraz tápot eszik, jó minőségűt (Orijen 6hal) de mindent kap még mellette. Külön nem költök, konzerv, ilyenek nincs, egyedül zsír (ez neki más okokból kifolyólag) és maradék, amikor van.
2011. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Az elején adtam neki kis szalámit stb..de akkor meg nem ette meg a tápot!nem akarom rászoktatni másra mert akkor csak azt enne.Még kérdeznék ha nem baj.Most váltja a fogait,lehet hogy attol büdös a szája?Kb két hete büdi.Köszi
2011. márc. 29. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Megbízható helyről beszerzett nyers tojást is adhatsz neki, no és nyers sárgarépát.
2011. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ninna ♥ ***** válasza:

A szalámikat, egyéb dolgokat, maradékot mindig a tápja mellé kapja, mert csak úgy fogja megenni. Valamint ha nem kell neki a táp, akkor 5-10 perc múlva elveszed tőle, és következő etetésnél megkapja. Nem kell neki könyörögni azért, hogy egyen tápot is, majd eszik, ha éhes lesz.


A fogváltásnak tudtommal nincs köze a büdös szájszaghoz, viszont kéne neki adni fogtisztítókat. Pedigree Dentastix, és stb termékeket nyugodtan adhatsz neki, azok fogtisztításra nagyon jók, és ha csak a fogával van baj, akkor a szájszagán is segítenek. Ha nem múlik a kellemetlen szájszag, akkor látogassátok meg az orvosotokat, ő tuti, hogy tud segíteni.

2011. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz neki mást is, persze tök jó, ha a tápot is szívesen eszi.

Én szoktam rizst, főtt húst, felvágottat, néha párolt zöldséget. Arra szoktam figyelni, hogy ne legyen se túl sós, se túl zsíros, amit adok neki.

2011. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nyers sárgarépát??Még nem hallottam,de kiprobálom:)Köszi
2011. márc. 29. 15:20
 9/13 anonim ***** válasza:
JÓ a kutyáknál is a változatos étrend.Ezt persze nem a fűszeres házilosztra értem,hanem adhtsz neki rizst,csirkehúst,sertéshút,répát,néha egy egy cikk almát,az enyéim pl szeretik a paprikát.stb stb
2011. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja igen, meg sajtot... És ha szívesen eszi a gyümölcsöket, zöldségeket, akkor azt is lehet, persze.

Az én kutyám mondjuk a s.répát nem szereti, de a kaliforniai paprikát igen:) Meg az almát, banánt, körtét, savanyú káposztát.

2011. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!