Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves vagyok és szeretnék...

15 éves vagyok és szeretnék vállalni kutyasétáltatást pénzért. Ha kirakok az utcákra ilyen kis plakátokat, hogy pénzért kutyasétáltatást vállalok, de még nem vagyok 18, akkor nem büntethetnek meg, hogy 18 alatti vagyok de munkát vállalok?

Figyelt kérdés
Vagyis ez nem is munka hanem inkább csak egy kis diákpénz keresés. Remélem érthető a kérdés..:D
2011. márc. 30. 10:46
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
lefelejtettem, hogy kell valami engedély hogy kis papirokat/plakátokat rakjak ki köztérre?
2011. márc. 30. 10:46
 2/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem azért de akinek kutyája van, az azért tartja általában, hogy ő maga foglalkozhasson vele. Nem hiszem hogy odaadnák neked..
2011. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Miért ne adnák oda? Sajnos nem minden ember foglalkozik eleget a kutyájával így rábízzák másra. Az más kérdés hogy szerintem az ilyen nem jó gazdi.
2011. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ötletnek jó, lehet, hogy én is élnék vele, ha úgy adódna. De szerintem sokan a pénzt a kutya igényei elé helyezik, aki meg nem, az maga sétáltatja.

De lehet, hogy bejön. A jogi szabályozásáról viszont semmit nem tudok, valami hivatalos helyen tudakold meg. Sok sikert!

2011. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
de most nem ez volt a kérdés.. amugy meg csomo ilyen ember van akinek ideje nincs vagy kedve, türelme hogy sétáltassa a kutyáját és akkor fogadnak egy sétáltatot. mint ahogy kigyerekekhez is szoktak dadust fogadni, ha éppen nem ér rá a szülö vagy ilyesmi, és ott se ugy megy hogy ha az ö gyereke akkor csak neki szabad vele foglalkozni.. amugy meg van a környékünkön egy fiatal lány és ö is vállal kutyasétáltatást csak ö már elmult 18, ezért kérdeztem hogy nekem is lehet-e.
2011. márc. 30. 10:56
 6/20 A kérdező kommentje:
utolsonak meg köszi :D
2011. márc. 30. 10:56
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem közvetlenül a kérdésedre válaszolok, de azért leírom a saját véleményem. Én speciel nem bíznám rá egy 15 éves idegenre a kutyám.

Nem ismeri a kutyámat, a kutyám sem őt. Nem tudja, hogy mikor, mire hogyan reagál.

És azért egy fajtatiszta, drága kutyát -már bocsánat, ne vedd személyes sértésnek- szerintem kevesen mernek rábízni valakire.


De ez csak az én véleményem, biztosan akad olyan is, aki élne a lehetőséggel. Bár szerintem aki nem szán időt a kutyájára, az pénzt se nagyon fog:(

2011. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én a abrátommal alig merem elengedni a kutyámat, a szüleimnek is csak annyit, hogy levigyék pisilni. Nem bízám rá egy idegen gyerekre. De az én vagyok.
2011. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Raffi ***** válasza:
39%
Szerintem semmi akadálya, ez csak egy kis zsebpénz. Nyugodtan plakátolhatsz, (csak ne óriás plakátot rakj ki) és saját érdekedben szigorúan csak pórázos sétáltatást vállalj.
2011. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szelló lány: én 12 évesen sétáltattam kutyákat. Soha nem volt probléma. Első pár sétán velem jött a gazdi, és akkor látta/uk, h mennyire tudok bánni a kutyával.

(ma már kutyakiképzéssel foglalkozok)


Kérdező: Szerintem nyugodtan próbáld meg! Veszíteni nem veszíthetsz semmit (ha kellő felelősségtudatod van és értesz a kutyákhoz) :o)

2011. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!