Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves vagyok és szeretnék...

15 éves vagyok és szeretnék vállalni kutyasétáltatást pénzért. Ha kirakok az utcákra ilyen kis plakátokat, hogy pénzért kutyasétáltatást vállalok, de még nem vagyok 18, akkor nem büntethetnek meg, hogy 18 alatti vagyok de munkát vállalok?

Figyelt kérdés
Vagyis ez nem is munka hanem inkább csak egy kis diákpénz keresés. Remélem érthető a kérdés..:D
2011. márc. 30. 10:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Egy próbálkozást megér, de ezt legálisan nem fogod tudni csinálni (ahhoz alkalmi munkavállalói kiskönyv kéne, cég ami számlázik, vagy egyéni vállalkozói igazolvány) számlatömb, stb.


Emellett pedig valamiféle szerződést is kell kötni, hogy kit milyen felelősség terhel.


Nem tudom mit csinálnál pl. akkor, ha szembe jönne egy agresszív kutya, és megtámadná azt, akit sétáltatsz. Ilyen helyzetben hogyan vállalsz garanciát arra, hogy nem esik baja a kutyának?


Hiába nem te vagy a hibás, a gazdi rád terhelné a felelősséget, hiszen veled volt a kutya.

2011. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Cetliket kirakni csak hivatalos hirdető táblára szabad.Máshonnan leszedik, elvileg tilos. A sétáltatás nem csak abból áll, hogy pórázt fogok, a végén a kutyával és sétálgatunk. Ha valamilyen oknál fogva megriad, elszökik, idegen kutya által támadás éri, mindezért felelned is kell.

Nem mindennapos dolgok ezek, de előfordulhat. A kártérítést tudod vállalni?

Annyi minden történhet az életben váratlanul. Ma már a biztos az, ha írásban van rögzítve ki, mit vállal, mi a felelőssége.

2011. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha értesz a kutyákhoz és tudod is őket megfelelően kezelni, akkor lehet.


De a gazdiknak az utasításait be kell tartanod.

Ha pórázon kell sétáltatni, akkor nem engedheted szabadon.


Ő mondja meg melyik kutyához engedheted oda.


Tehát az összes felelősség rád hárul.

Ha netán a kutya tőled meglép, akkor abból óriási baj származik.


A sétáltatásért nyugodtan elkérhetsz 1000.-ft óránként.

2011. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én Angliában Burgess Hill nevü faluban dolgoztam kutyasétáltatóként:) Elég gazdag volt a család, imádták a kutyáikat, és azért fizettek nekem, hogy napi 8 órába foglaljam le őket.

amúgy múltkor az állatorvosnál is láttam kiírva, hogy egy néni kutyasétáltatót keres. szerintem nyugodtan;)

2011. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat egy néni sétáltatja délben már 1.5 éve és nem tartom rossz gazdának magamat amiatt, mert naponta egyszer valaki más viszi le. Minden reggel 2.5 órát sétálok én vele, délben leviszi a néni, délután és este pedig én. Naponta 6 órát egyedül van a kutyám amíg én dolgozom és nekem megnyugtató a tudat, hogy valaki leviszi egy gyors egészségügyi sétára. A néni mindig pórázon sétáltatja, soha nem volt semmi gond, de amúgy sem balhés a kutyám. Az első időkben, 1-2 hónapig én is izgultam, de mára megnyugodtam, mert tudom, hogy jó kezekben van a kutyám. Vadidegenre valószínűleg én sem bíznám, de ez a néni sétáltatja a házunkban lakó összes kutyát szinte (persze soha nem egyszerre), van akit évek óta és a többi gazdi ajánlotta őt nekem. Ő 300 FT-ot kér 20 percért, nekem ennyi idő bőven elég, hisz nem rá akarom hárítani a kutyám lemozgatását, azt megoldom én naponta háromszor. Imádja a kutyákat, a környék összes blökije rajong érte és én maximálisan megbízom benne. Viszont olyan kutyasétáltatót nem hívnék fel, aki plakátokon hirdeti magát...mégiscsak a kutyámat bízom rá, aki olyan nekem mint a gyerekem és nem utolsó sorban még a lakásomba is beengedem. Szerintem kezd el ismerősök kutyáját sétáltatni és később ők ajánlhatnak téged más kutyásoknak.
2011. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ninna ♥ ***** válasza:
Nálunk a környéken van egy 16 éves lány, nagyon ért a kutyusokhoz, sokszor egyszerre 3 kutyussal is sétál, kutyasétáltatásokat vállal. Van amelyik kutyust kizárólag pórázon, de akinél nem szabta meg a gazdi, el is engedi. Minden nap kihozza őket a parkba, játszik, foglalkozik velük, és óránként 500 forintot kér egy kutyusért, általában 2 óráig visz le egy kutyust, de ez igénytől függ. Imádja a kutyákat, és nagyon ért is hozzájuk, még a legrosszabb kutyus is imádja őt, odamegy hozzá, engedelmeskedik :) Egyébként a legtöbb megrendelője, akik rá bízzák a kutyáikat, idős, vagy beteg emberek, akik imádják a kutyusukat, de mondjuk csak reggel és este egy 10 perces sétát bírnak, mert fáj a lábuk stb. Sajnos nem egy ritka dolog, hogy nem tudnak menni az idős emberek, más problémájuk is van.. miért ne bízhatnák rá egy állatszerető, felelősségtudatos gyerekre, aki foglalkozik a kutyusával napi 2 órát is? Aki tudja, mi a kutyusnak a legjobb, és más problémák miatt nem tudja neki biztosítani, szerintem nem elítélendő, hogy odaadja egy kutyasétáltatónak.
2011. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amugy nekem is van egy kutyám, söt amiota az eszemet tudom mindig is volt kutya a háznál, ugyhogy értek hozzájuk, nem csak a pénz miatt vállalnám el, hanem mert tényleg szeretem az állatokat. Amugy meg persze ha a gazdi azt mondja hogy ne engedjem el a kutyát, természetesen nem engedném. A kérdésem csak annyi volt hogy kis cetliket kirakhatok-e, ezért nem baszhatnak-e meg, de tök joo am hogy tökkéletesen nem a kérdésre válaszolnak egyesek..
2011. márc. 30. 19:26
 18/20 anonim ***** válasza:
Önmagában a kis cetlikért nem szoktak büntetni, de jogilag büntethetnek. Viszont az illegális munkavállalásért szoktak, bár ott sem ilyen piti ügyekkel foglalkoznak.
2011. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

szerintem ez annyira a zsebpénz kategória, hogy nem kell aggódnod:)

viszont javaslom hogy ne cetliket rakj ki villanyoszlopokra, hanem inkább menj be a környékbeli állatorvoshoz, meg egy-két szomszéd néninek ejtsd el az ötletedet és úgy fog terjedni a hír, hogy harapni fognak a lehetőségre:)

sok sikert:)

2011. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ehhez nem kell munkavállalás. Mert a kutyasétáltatást alkalminak is lehet nevezni. Hol van hol nincs.

Meg azt is lehet mondani, ha már valaki beléd köt, hogy a rokonod kutyája.

2011. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!