Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kéne enni neki?...

Mennyit kéne enni neki? Komolyan mondom néha kiakadok.

Figyelt kérdés
Fél éves szuka kutyám van, napi 1240grammot kap, az 1 nagy konzerv. Persze napi 2x kap enni. De nem tudom mért éhes egyfolytában, többet nem merek adni neki, mert félek, hogy elhízik. Napi 2 órát intenzíven mozog, de ha bármilyen kaját elé rakok a napi bevitelen kívül egyből megeszi. A kutyás könyvekben is azt írják, hogy egy amstaff igénye napi 1 kg körül van. De mért éhes a drágám mindig?
2011. márc. 31. 22:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyrészt mert még fél éves, magyarán fejlődik...többet kíván enni a növekedéséhez! Nekem is ilyen volt a kuvaszom, amíg nőtt nem győztem etetni, de ez a normális abban a korban..majd ha felnő szépen beáll a megszokott mennyiségre! De ha gondolod állatorvos szívesen megmondja mennyit adhatsz, annak idején én is kikértem a tanácsát! Nem tudom ha a tied is kerti kutya akkor nem fog elhízni, le mozogja..
2011. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ezek akármennyit megesznek.
2011. márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi:) Sajnos lakáskutya egyenlőre de viszem futni, meg szocializálni más kutyákkal, sokat játszik, sokat van kint a szabadban.:) hát akkor adok neki többet bár ivartalanítva van így esélyesebb az elhízás pedig mozog eleget, orvos azt mondta mértékkel adjak neki:)
2011. márc. 31. 22:52
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A konzervnek 80%-a víz, nem csoda, hogy éhes marad. Etesd minőségi száraz táppal, akkor nem marad éhes. :)
2011. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, ha ivartalanítva van tényleg vigyázz, hamar pocakos lesz..:) a futás jó ötlet, mozgasd minél többet..
2011. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Száraz tápot is adok neki felváltva szoktam, de Ő akkor is éhes:D néha nem értem hogy fér bele ennyi:D mert néha már akkora a pocakja hogy áhh:DD
2011. márc. 31. 23:00
 7/17 anonim ***** válasza:
Minden kiskutya pocakos..:) Majd ha felnő izmos lesz. Szerintem adhatsz neki húst is, lehet venni kg-ra pl sült kacsa csirkefarhát stb...egészségesebbek na meg ami otthon kimarad házikoszt...
2011. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

szar konzerv helyett adjál neki kutyakaját inkább, vagyis jobb minőségű kölyöktápot és ne hagyd a napi adagol felül enni...az én kutyám még most is megenne mindent, amit lát, kölyökkorában még durvább volt, de ha sikerült valamit lopnia, akkor általában kihányta a többletet....


figyeld a súlyát és napi 3 részletben adj még neki enni

2011. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Van olyan amikor csinálok pörköltet vagy sült húst, akkor külön nekik is szoktam, szóval kap ő házi kosztot is csak csontot nem merek neki adni. Amúgy ha itthon van egyedül, mindig talál valami ehetőt, múltkor 4 aspirint vágott be (fent volt a szekrényen a poharak mögött, de csak leszedte), este 10kor értünk haza, azonnal felhívtam az állatkórházat, azt mondták, hogy adjak neki olajat és kijön belőle.
2011. márc. 31. 23:07
 10/17 anonim ***** válasza:
Pörköltre sincs szüksége, csak kölyöktápra (+ jutalomfalat pl, sajt vagy direkt kutya jutifalat, csak a tanuláshoz), miért akarod tönkretenni a kutyád gyomrát és fogait ilyenekkel?
2011. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!