Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kéne enni neki?...

Mennyit kéne enni neki? Komolyan mondom néha kiakadok.

Figyelt kérdés
Fél éves szuka kutyám van, napi 1240grammot kap, az 1 nagy konzerv. Persze napi 2x kap enni. De nem tudom mért éhes egyfolytában, többet nem merek adni neki, mert félek, hogy elhízik. Napi 2 órát intenzíven mozog, de ha bármilyen kaját elé rakok a napi bevitelen kívül egyből megeszi. A kutyás könyvekben is azt írják, hogy egy amstaff igénye napi 1 kg körül van. De mért éhes a drágám mindig?
2011. márc. 31. 22:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tönkretenni?:O nagymamám kutyája 19 évet élt és csak házikosztot kapott, nagytestű kutya volt és 1 daganatba halt bele:( sosem hallotam még olyat, hogy a házikoszt káros lenne, de megsúgom nem szokott túl gyakran enni, mondjuk havonta 3x max, mert drága a hús ahhoz hogy a kutya egye. Különben meg milyen kölyöktápra gondolsz? mert a pedigreeben meg a darlingba nem bízom.
2011. márc. 31. 23:13
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyrészt a konzerv táp 80 százaléka víz, tehát nem csodálom, ha az kevés neki, másrészt ami szárazanyag tartalom benne, az is rettentő gyenge tápértékű, hacsak nem valami extra szuper és extra drága konzervvel eteted. Másrészt az egészségesen táplált kutya mindig éhes. Amelyik nem, az túltáplált. Harmadrészt egy 6 hónapos kölyökkutyát futtatni merénylet a kutya ellen! Nem mondta a tenyésztője, hogy csak kifejlett, felnőtt kutyát szabad intenzíven terhelni?
2011. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Menhelyről örökbefogadott staffom van akit az anyjával és tesóival együtt leadott a gazdája.:S szóval nincs tenyésztője, de legalább megmentettem 1 életet. Akkor nem aggódom azon hogy éhes. Na de ha játszik más kutyákkal akkor is fut, az nem baj?
2011. márc. 31. 23:25
 14/17 Francesca_ ***** válasza:
100%
Az 1000g, száraztápból kell neki. Ha két konzervet megesz az kb 300 g extra gyenge minőségű tápnak felel meg. A nagy hasa a 2 liter víztől van, ami a konzervben van.
2011. ápr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha játszik más kutyákkal, az nem baj, mert olyankor annyit fut, amennyi jól esik neki. Bármikor megállhat, pihenhet. Olyan sebességgel fut, ahogy ő akar. Ha futtatod, akkor nincs választási lehetősége, követni kell a gazdit akár végkimerülésig. Mivel elég kitartó a kutya, ezért nem fogod látni, hogy mikor elég már neki, és így könnyű túlterhelni. Márpedig ha fejlődési szakaszban rendszeresen túlterheled, akkor később komoly problémái lehetnek belőle. Tehát alapszabály, hogy fejlődésben lévő kutyát nem futtatunk!
2011. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de el nem tudom képzelni hogyan kellhet egy staffnak egy kiló kaja. Hasonló alkatú és felépítésű kutyám van (28 kg, csupa izom) és még egy közepes minőségű tápból is 350g körül van az adagja (persze mikor növésben van akkor még kicsit több), a prémiumokból kevesebb.


Nem tudom ezekre akonzervekre mennyit költesz (azt már előttem részletezték, hogy mit tartalmaznak), de ha nagy kiszerelésben veszel normális minőségű száraztápot, lehet hogy még olcsóbb is lesz.


A jó minőségű száraztáp kategóriába nem tartozik bele a Pedigree, a Friskies, a Chappy, a Darling és semelyik hasonló sem.


A minőség a Dog Chow, Happy Dog Natur árkategóriában kezdődik, és ezeknék sokkal jobbak is vannak.


Ne haragudj, de egy ilyen érzékeny izületű izomkutyát hatalmas felelőtlenség vágóhídi maradékkal etetni a növekedés időszakában.


Én nem vagyok egy prémium táp fetisiszta, de egy kölyök felnevelése jelentősen meghatározza és megalapozza a későbbi életét. Márpedig egy izomkolosszus ragadozó további ételét 4%-nyi vágóhídi maradékkal megalapozni nem egy életbiztosítás.

2011. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A konzervet felejtsd el, de tényleg. Nagyrésze víz, kisebb része vágóhídi melléktermék. Persze, hogy éhes marad utána. Nem sok tápanyag van benne.


Inkább adj neki minőségi száraztápot. Egy Dog Chow, Flatazor, Kennel's Favourite, Josera szintű táp már jó lenne. Ha többet is rá tudsz szánni, vehetsz neki pl. Acana, Orijen tápokat. Ezekben magas a hústartalom, kevesebbet is kell adni, mint pl. egy Pedigree típusú tápból.


És néha házikoszt nyugodtan mehet. De a fűszeres, csontos húsokat kerüld. Főzhetsz neki valamilyen olcsóbb húst vagy belsőségeket, rizzsel és egy kis zöldséggel. Egy kis

Amúgy normális, hogy éhes, hiszen most fejlődik, ráadásul a staffok eléggé mozgékony, aktív kutyák.

Ne félj attól, hogy elhízik. Valószínűleg lemozogja, de ha látod, hogy kezd kikerekedni, visszaveszel a kajából és egy hét alatt a régi lesz.

2011. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!