Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyitől lehet beteg? Lsd. Lenn

Ennyitől lehet beteg? Lsd. Lenn

Figyelt kérdés

volt egy kicsi kutyusunk. Egyik napról a másikra lebetegedett. Hányt. Kétszer vittük orvoshoz, az orvos igazából nem tudta megmondani mi a baja. Egy hétig húzta szegényem aztán egyik reggelre elment.

A kérdésem (amit lehet hogy felfújok, ne kövezzetek meg érte): a férjem itatta szegényt fecskendővel mert nem akart még inni sem. Tehát hozzáért kesztyű nélkül a kutyához. Na már most, a kisfiam aki két éves megtalálta azt a fecskendőt és megfogdozta. Mire észrevettem már a cumiját is megfogta a kezével. Ez már hogy a kutyát ittatta vele a párom másfél hete volt. A kérdésem csak annyi, hogy a babám kaphat e így e még betegséget? most elég ideges vagyok:( a férjem szerint csak feleslegesen csinálok ügyet belőle! véleményetek?


2011. ápr. 1. 18:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
egyébként még annyit, hogy van még két kutyusunk azon kívül. A nagyobbik fiam szeret velük játszani. Néha persze elfelejt kezet mosni. pl. ha beteg a kutya és csak lappang még benne, ember kaphat el "nyál" útján betegséget?
2011. ápr. 1. 19:06
 2/14 anonim ***** válasza:
nyál utján férgességet kaphat akár...azzal vigyázni kell!
2011. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem lehet és nekünk erősebb a szervezetünk mint egy kutyának!!!!
2011. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bármilyen baja is lesz a csöppségnek. Vannak kutyabetegségek, melyeket ember el sem kaphat. Ezenkívül szerintem talán nem is fertőző baja volt a kutyusnak, hanem a beleivel, gyomrával volt valami, tehát nem hiszem hogy bacilus okozta, bár nem vagyok állatorvos. Ha nagyon izgulsz vidd el gyermekorvoshoz, vagy csak hívd fel őt, biztos megnyugtat.

Amúgy az én öcsikém négykézláb mászott, és nem figyeltünk oda, belemarkolt a kutya tányérjában lévő kajába és megkóstolta. Meg folyton a kutyát simogatta utána meg a kezét nyalta néha mint minden kisgyerek. Sosem volt semmi baja. Mikor megszületett, a védőnő el akarta paterolni a kis pincsinket, mert "baba van a háznál"... Ekkora baromságot.

Azt tudtad, hogy a kutya nyálában sokkal kevesebb bacilus van mint az emberében? Inkább nekünk nem kéne folyton nyalni-falni a babákat, láttam már sok szülőnél hogy szájon csókolja a saját gyermekét. Nem tarton higiénikusnak, amúgy is az ember a szerelmét csókolja szájon, ne a gyerekét, de ez saját vélemény.

Bocs a hosszú léért. :D

2011. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

mielőtt elpusztult volna azelőtt kb. egy hónapja lettek féregtelenítve. sajnos már lassan két hete hogy meghalt. ha bacis volt az a fecskendő, és kerültek rá, életképesek majdnem két hétig?

egyébként azt már én is hallottam hogy az ember szájának a kutyáé tisztább....

hát görcsei azok voltak szegényemnek..

2011. ápr. 1. 19:16
 6/14 anonim ***** válasza:

19.09-es vagyok ismét

nekem az a fura hogy az állatorvos se tudta mi baja a kutyusnak...

2011. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nincs jó orvosod. Az, hogy nem tudja, mi a baja, egy jó orvosnál nem fordulhat elő.Vér, vizelet vizsgálat, ultrahang, röntgen.... Ezek mind segítik, hogy megtudja, mi a baja a kutyának.

Lehet, a kutyádnak bélcsavarodása volt, vagy elzáródása pl.

Valószínűleg nem lesz a kicsinek semmi baja.

2011. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hát igen...ezen én is csodálkoztam, hogy nem mondott semmit, hogy mi is lehet egyáltalán a baja. a párom vitte el én nem voltam ott. A lázát megmérte,annyit mondott hogy nem lázas, inkább alacsony volt a hőmérséklete. Ezenkívül injekciót adott neki.
2011. ápr. 1. 19:30
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagy ívben kerüljétek el azt az orvost, ha valaha szükségetek lesz állatorvosra.

Nem vagyok orvos, de két hét alatt, ha baj lenne, már jelentkezett volna a kicsin.

Innentől nyugodtan csak annyi figyelmet szentelj a gyereknek, amennyit egy szülő általában megtesz.

2011. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

először is köszi a választ!:)

de a kutya halt meg közel két hete. a kicsi ma fogta meg azt a fecskendőt amivel "ápoltuk".

2011. ápr. 1. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!