Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyával?

Mi lehet a kutyával?

Figyelt kérdés

Ma délután kezdte. Remeg a feje néha, és furán jár.

Megtapogattam a fülét, nem fáj neki. Kezdetleges módszerekkel megnéztem, jó a szeme, tud két lábon állni.

Akkor miért csinálhatja ezt? Nem úgy néz ki, mintha beteg lenne.


2011. ápr. 1. 19:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A lényeget hagytam ki :D

Nem öreg, 2 éves shi-tzu, kinti-benti kutty.

2011. ápr. 1. 19:34
 2/14 anonim ***** válasza:
hallottál már állat orvosrol?????
2011. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hallottam. 2 hétig jártam hozzájuk a haldokló kutyával (eleinte még csak betegeskedett, aztán majdnem kinyírták). Végül gödön mentették meg, infúzióval, bélelzáródása volt, felzabált valamit a kertben.

Akkor megmondtam h beteg, már az első jeleknél.


Most megmondom hogy nem beteg. Jó kedve van, játszik, pitizik.

Ezt a dolgot nem tudom hová tenni, de nincs megint felesleges 60k-m az idióta orvosokra...

2011. ápr. 1. 19:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a tünetek alapján epilepsziára tippelnék. Két éves korban már előjöhet simán. Remegés, furán járás ezekre utal. Én elvinném állatorvoshoz, mert ez gyógyszerrel kezelhető. Nekem is van olyan ismerősöm akinek epilepsziás a kutyája. Havonta egyszer szokott rohama lenni pár percig, de ő már évek óta gyógyszert szed rá. Ez csökkenti le neki. Orvosi kezelés nélkül, ez csak súlyosbodni fog.
2011. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem is volt ismerősömnek epilepsziás kutyája, de ez nem görcsös, inkább mint az öregeknél, a "kicsöpög a leves a kanálból" effektus...

Anyósom eteti házikoszttal, vitaminhiány nem lehet?

Mert akkor holnap beugrom az állatpatikába (bár valószínű amúgy is tanácsot kérni, de azért nyugodtabban :))

2011. ápr. 1. 19:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet megmérgezték.
2011. ápr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


ezt az állatorvosi rendelőt tudom ajánlani, nagyon kedves orvosok vannak, és értik a dolgukat. én a helyedbe elvinném, úgysem árt ha megnézi a kutyut, és akkor tudsz tanácsot is kérni, hogy mi lehet ez.

2011. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerinted innen ki tudja megállapítani, hogy a leírt tünetek mire utalnak? Ha annyira biztos vagy abban, hogy nem epilepszia, akkor miért nem vagy biztos abban, hogy vitamin hiány? Bár a házi koszt etetésétől még nem igen hallottam fejremegést és fura járást.

Ne is add a pénzed orvosoknak! Egy látnokhoz jobban megérné elmenni, hátha kiolvassa a tenyeredből, mi a baja a kutyádnak.

2011. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én az epilepsziát mondom. Tudod nem csak egyfajta roham létezik. Vannak kisebb rohamok (bambulás, egyensúly zavar, esetleg hirtelen lefagy). de vannak nagy rohamok (amikor elveszti az eszméletét és vergődik a földön). de ez a kettő a szélsőséges eset. ezen belül millió féle roham van. ahány egyed, annyi roham féle. lényeg, a lényeg, hogy általában a roham görcsökkel és remegéssel járnak. veszélyes, mert nincs ura a teste felett. ez egy idegi alapú betegség, vagyis az agyában van.

HA ki akarod zárni az epilepszia esélyét, akkor vidd el egy akármelyik állatorvoshoz, hogy mondja meg, melyik a legközelebbi orvos, aki csinál állatokon EEG-t (agyhullámokat mér. megállapítja, hogy az ember/állat epilepsziás-e vagy sem). Nem egy olcsó mulatság, de szerintem, ha megvan rá az anyagi háttered megéri megcsinálni. Ha mégsincs epilepsziája, akkor igaz kidobtál pénzt az ablakon, de ezt kizárhatod. és hidd el jó, ha ez nincs. nekem a cicám volt epilepsziás. az első nagyrohama után 16-17 nappal el kellett altatni. ugyanis nem volt már ura önmagának (a rohamok agykárosodással járnak) és minden nagyroham után egyre kevesebb lett ő. saját érdekében kellett elaltatni. ha tovább él, be kellett volna adni az orvosokhoz, akik ellátják, etetik, de nem tudják megsimogatni, se megölelni, se hozzáérni, mivel ön és közveszélyes lett volna.

szóval én úgy vagyok vele, hogy csináltasd meg az EEG-t. és teljes szívemből kívánom, hogy ne legyen epilepsziás a kutyusod.

2011. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valaki fejbe rúgta, verte?

Így láttatlanba nem lehet csak találgatni. :-(


Nálunk a macska egyszer így jött haza, hogy remegett a feje, kicsit oldalt tartotta, és furán járt. A doki mondta ( mi elvittük ), hogy kissebb agyvérzése van. Ez lehetett ütéstől vagy bármilyen mechanikai hatástól. Ha felszívódik akkor tünetmentessé válik, ha nem akkor el kell köszönni tőle.

Szerencsére felszívódott, és azóta is boldogan él.

2011. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!