Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, kisebb koromba volt is, de az már régen volt... Valami nagytestű kutyust szeretnék, ami nyugodt típus, lehessen ölelgetni meg minden. Tudnátok ajánlani fajtákat?
2011. ápr. 1. 20:15
1 2
 1/18 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Persze, most megint jövök a szokásos témával.. tudom. De tényleg a menhelyi kutyusokat tudom neked ajánlani. Nagytestű kutyusok is vannak szép számmal, kölyök is, felnőtt is, és mindegyik nyugodt, és imádja ha szeretik őket :) Úgy látom, semmilyen fajta iránt nincsen különösebb érdeklődésed, szereteted, szóval megfelelne neked egy gyönyörű szép keverék is. Nem mindig fajtákba kell gondolkozni, maradjon az a hozzáértőknek, és mentsük meg a kutyusokat, akik a menhelyen epedve várják az új gazdijukat! A gondozók meg tudják neked mondani, melyik kutyus habitusa nyugodtabb, és ki a bújósabb stb.
2011. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Kuvasz!Sokan a kuvaszt kiszámíthatatlan, agresszív kutyának tartják, holott ennél a fajtánál is csak rossz, kegyetlen tartásmód rontja el ezt az amúgy normális, kezelhető, gyerekszerető fajtát. Mint minden fajtának, a kuvasznak is szabad mozgásra és tágas kennelre van szüksége. A láncra kötést, tartós kennelben tartást nem tűri. Az ingerszegény környezetet, a gazdával való rendszeres kapcsolat hiányát, a szeretetet nélkülöző, igazságtalan bánásmódot, a követelménymentes életet nehezen viseli.


Németjuhász!Igen értelmes és munkaszerető fajta. Észreveszi,sőt meg is érti, mi zajlik a környezetében, s természetes feladatának tekinti a családtagok, az otthon és család tulajdonának védelmét. Rendkívül hűséges, gyengéd, barátságos és magabiztos. Noha a család minden tagjával – a gyerekekkel is jó viszonyban van, általában különösen erősen kötődik egyvalakihez. Nem hagyja magát idegenektől megvesztegetni....Nekem ilyen kutyáim vannak,és csak jót tudok róluk mondani,ha már naygtestű kutyát szeretnél ekkor én a Németjuhászz és a kuvaszt tudom monani :)

2011. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
1.-nek igaza van, de ha fajtiszta kutyust szeretnél mondjuk tenyésztőtől akkor nagyon ajánlom a berni pásztort. Nagyon aranyos nekünk is bernink van.
2011. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is a berni pásztort ajánlom! Nyugodt természetű, igazi családi kutyus. Az arany retriever is egy tündéri fajta.
2011. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én mindenkivel egyet értek. :) A keverék is tökéletes lehet számodra,hiszen ugyanolyan kedves ,jószívű,szeretetéhes kutyus mint a fajtatiszták.Németjuhász,kuvasz,bernipásztor MIND jó választás lenne,tudom mindegyikről,hogy ölelgetnivaló kis kutyák. A németjuhászos leírással teljesen egyet értek,nekünk is volt németjuhászunk,sajnos nagyon sokszor elszökött,kiugrott a kerítésen,de alapjában véve imádnivaló volt ,kiváló házőrző és családbarát is egyben.Leginkább a németjuhászt tudom ajánlani neked. Sok sikert a választáshoz. :)
2011. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

20:38-as vagyok

*arany retriever is jó kutya :P

Én még tudom ajánlani neked border collie-t asszem közepes méretű,vagy annál nagyobb ,de igazi kis játékos kutyus. :)

Nagytestűnek viszont leginkább a magyar vizslát tudom ajánlani német juhász mellett,imádom *.*

Szereti a vizet,vadászkutya,általában egy emberhez kötődik leginkább... stb. :) De nagyon aranyos egy fajta<3

2011. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
berni pásztor,golden retviever vagy németjuhász!
2011. ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 xnorkax ***** válasza:
100%

Menhely :) Ha nincsenek komoly terveid (tenyésztés, kiállítás stb.) akkor tökéletesen jó egy menhelyi kutty. :) Csak jókat lehet róluk mondani.

Amúgy a berni pásztor tényleg jó ötlet, de ott van még a golden retriever, labrador, vizslák, szetterek és nagyon hosszú még a sor.

2011. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :D

nost, hatalmas kutyust szeretnék, tényleg valami óriásit :D majd utána nézek hogy a kuvasz, a német juhász vagy a berni pásztor a legnagyobb-e, és más infók :D

de azért még jöhetnek a fajták!

2011. ápr. 1. 20:53
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem ezek a legnagyobbak, de remélem tudod, hogy egy nagytestű kutyát anyagilag fenntartani nagyon sok pénzbe kerül. Drágábbak a műtétek, sokat esznek (és nem mindegy mit adsz neki enni). Szóval gondold át.


Amúgy nem értem, miért nem jó neked egy menhelyi kutya? Egy ember akkor vesz egy bizonyos fajtát, ha a fajta szerelmese. Neked semmilyen elképzelésed nincs és gondolom nem is vagy tapasztalt kutyás.

Érdemes ezen az oldalon körülnézni:


[link]


Vannak fajtatiszta kutyák is, nemcsak keverékek. Ha mindenáron ahhoz ragaszkodsz...

2011. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!