Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, kisebb koromba volt is, de az már régen volt... Valami nagytestű kutyust szeretnék, ami nyugodt típus, lehessen ölelgetni meg minden. Tudnátok ajánlani fajtákat?
2011. ápr. 1. 20:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

attól hogy fajtiszta egy kutya még lehet menhelyi, és igen tudom, hogy sok pénz egy ekkora kutyát eltartni, hogy sokat eszik stb. de ez hadd legyen az én döntésem. magánügy hogy honnan/milyen kutyát fogok venni, csak tanácsot kértem. de azért köszi!

amúgy mindenkinek köszönöm a válaszokat tényleg!

2011. ápr. 1. 21:11
 12/18 xnorkax ***** válasza:

Ha tényleg nagyon nagyot és nagyon macisat akarsz, akkor leonbergi.

Ha erős kezű gazda leszel, akkor kaukázusi juhászkutya.

Rengeteg ilyen van még. :) És tényleg, menhelyen sem árt körülnézni.

2011. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Találtam egy menhelyi kutyust ami igaz, hogy keverék, de két elég nagy macis fajtából való. [link]

Vagy esetleg ők:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Remélem közülük már tudsz válogatni bőven.. egyébként a menhelyeket csak ajánlani tudom, mert rengeteg fajtatiszta kutya is van. És egy úttal megmentesz egy életet is. Egyébként én a bernáthegyit, bernipásztort, goldent, csau-csaut, moszkvai őrkutyát ajánlanám és a kuvaszt meg a kaukázusit is ajánlanám, de csak ha megadnád nekik a kellő fegyelmet.

2011. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
kaukázusival nagyon sokat kell foglalkozni!!! nehéz esetek!!!!!
2011. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"igen tudom, hogy sok pénz egy ekkora kutyát eltartni, hogy sokat eszik stb. de ez hadd legyen az én döntésem. magánügy hogy honnan/milyen kutyát fogok venni"


Igen, a te döntésed, nem is mondtam, hogy nem, de tudod sokan nem gondolkodnak előre, csak kitalálják, hogy kell nekik egy kutya és hazahozzák, mert olyan kis "cuki". És fél-egy év múlva, amikor esetleg beteg lesz a kutya, rájönnek, hogy ők nem tudnak pénzt kiadni ilyesmire, és nem tudják már finanszírozni az etetését sem. Ilyenkor kerülnek a kutyák "jó" esetben sintértelepre, menhelyre, rossz esetben csak kirakják az utcára vagy agyonverik.


Úgyhogy nem véletlenül szajkózom ezeket...

2011. ápr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nagyon nagyot szeretnél, ami teljesen szelíd, nyugodt családi kutya és kellőképpen szőrös is, akkor szerintem is leonbergi.
2011. ápr. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Újfullandi-Gyönyőrű hatalmas kutyák,nagyon ragaszkodik a gazdájához,és nagyon jó házörző.őt aztán lehet dédelgetni :))
2011. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! gondolkodom :D:)
2011. ápr. 4. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!