Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet pöttyös a Yorkim...

Mitől lehet pöttyös a Yorkim füle és a hasa?

Figyelt kérdés

Most vettem észre hogy a yorkim hasa piros pöttyös,és a fülén is vannak!Ma sokszor voltunk kinn,és amióta bejöttünk folyton a fal mellé fekszik meg az erkélyajtóba,lehet melege van 26 fok van az egész lakásba,a szőre pedig hosszú!

Segítsetek,ha tudtok!köszi


2009. febr. 26. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kipirosodott, esetleg viszket is neki a hasa, akkor elég valószínű, hogy allergiás! Előfordulhat, hogy sétán szedett össze valamit, de ez az ételallergiára is jellemző tünet! Mit kap enni?
2009. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ma tápot kapott,meg adtam neki csirkemellet sütve,de nm viszket neki!Csak folyamatosan a hideget keresi..ahol hűvösebb van,azért gondoltam hogy a melegtöl lehet!Gyerekeknél halottam erröl,azért gondoltam!Honap nem tudom dokihoz vinni és hétvégén nincs doki,mindenképp kell neki az orvos?
2009. febr. 26. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg hogyha kiviszed a hidegre akkor vannak-e rajta pöttyök(a kint létnél ne egyböl nézd meg hanem egy 10-15 perc elteltével) Ha nem látsz rajta pöttyöket vagy halványodik akkor a melegel van a gond,mondjuk 26 fok szerintem még egy embernek is sok nemhogy a kutyának. Amugy a másik lehet a táp tól vagy csirkétől,a csirkére a yorkik elég sokszor alergiásak de nem hinném hogy az lenne a baja,de ha igen akkor váltsatok tápot vagy ne adj neki csirkét. De szerintem a szoba hömérséklettel van a gondja a kutyusnak. Ha tehetitek akkor szerintem csavarjátok lejebb egy kicsit és nézétek meg a kutyust:D

Jó hosszú lett:D Remélem segitettem.

2009. febr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 26 fok még egy embernek is sok, nem csak a kutyáknak! Pláne, ha igénytelenül hosszú a szőre!

Minden bizonnyal a meleg lehet a baj, szerintem - a ti érdeketekben is - vegyétek lejjebb a fűtést kb 21-21 fokra, és vidd el a kutyust kozmetikushoz is.

Ha akkor sem műlik el, akkor irány az állatorvos, meg a csirke sztornó, mert akkor arra allergiás.

2009. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok.

Ha nem viszket neki, akkor próbálkozz neogranormon kenőccsel. lehet, hogy csak érzékeny a bőre. A fűtés tényleg magas, de attól hámlana a bőre, mert szárítaná. Ha folyamatosan fennáll a probléma, akkor dokihoz kell elvinni. Ha csirkés tápot/húst kap, akkor az allegia is lehet! Érdemes azt mellőzni az étrendből és a tápot is le kell cserélni.

2009. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,ma reggelre semmi baja nem volt,tuti a melegtől volt,de nem igénytelenül hosszú a szőre ,hanem direkt hosszú szőrű,csak nem visszük kíálításra .....

a fűtést lejjebb vettem 23 fokra,mivel a párom is és én is fázósak vagyunk....

2009. febr. 27. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!