Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű kutyások! Mennyir...

Hosszú szőrű kutyások! Mennyire csomósodik a kutyátok szőre?

Figyelt kérdés
Az enyémnek nagyon. Úgy érzem kínszenvedés neki a fésülés! Talán rosszul csinálok valamit? Nem szeretném rövidre vágatni a szőrét, mert olyan szép szőre van!
2011. ápr. 2. 12:55
 1/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Nekem border collie-m van, eléggé hosszú szőrzettel rendelkezik :-) Naponta fésülöm, és amikor koszosabb, meg is fürdetem. Nekem sikerül így rendben tartani a szőrét, nincs baj vele. A vedlési időszakban (pl. most) Furminator-t is használok rajta, jól kiszedi az aljszőrét, így a lakásban a szőrszálak száma is elhanyagolható. De szerintem a csomósodásról kérdezz meg egy kutyakozmetikust, ő majd tud neked olyan készítményt, vagy kelléket ajánlani, ami ebben segít neked. Vagy nézz körül itt, nagyon segítőkészek, és jó termékeik vannak: [link]
2011. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Napi átfésüléssel, elkerülhető a csomósodás... Nekem is csomósodna, naponta áthúzom neki, az elhalt szőrszálakat kifésülöm és rendben is van... Sose hanyagold el, hosszú ideig mert akkor tényleg összetapad neki, ha most jelenleg összetapadt akkor inkább nyírasd le és ha visszanő, fésüld rendszeresen...nem tudom milyen fajta kutyád van, ha puli vagy komondor vagy ilyesmi.. azt viszont ne nyírasd azt nem szabad, szőrük öntisztuló de az is igényli az ápolást azért!
2011. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem hanyagoltam el! Minden másnap fésülöm. A tenyésztő azt mondta, hogy nem tesz jót a szőrminőségének a napi fésülés. A kozmetikus nagyon megdicsérte, hogy milyen jól ápolt kiskutya. A csomósodás kb egy hónapja kezdődött. A hajlatoknál valami katasztrófa. Lehet, hogy a hajlatoknál le kéne vágni a szőrét? Vettem kifésülő sprayt az egy kicsit segít!
2011. ápr. 2. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez fajta függő is, van amelyiknek nem tesz jót a napi fésülés, ez igaz... a kozmetikusok értenek hozzá melyiket hogyan szerintem bízd oda... A hajlatoknál ha nagyon csomósodik, először kérd ki a véleményüket ha ők is azt mondják, nyírasd le..
2011. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, maximum a hajlatoknál szeretném lenyíratni, mert csodaszép hosszú szőrrel. Mindenképpen megkérdezem a kozmetikust, ha következőre megyünk.
2011. ápr. 2. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg eszedbe se jusson csak a hajlatoknál levágni neki!Hogy nézne akkor ki az már meg bontaná a szép látványt,vidd el kozmetikushoz és ha jó kozmetikus akkor ki tudja bontani mert csupán szét kell szedni a filceket kicsi részekre és alaposan kifésülni ha nagyon össze tapadt akkor pedig ollóval a bőrtől kifelé indulva szét kell őket vágni és akkor kifésülni.ha nagyon csomós biztos jelentős aljszőr veszteséggel fog járni de még mindig esztétikusabban nézne így ki mint kivágni.Üdv:egy kutyakozmetikus!
2011. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kár lenne lenyíratni! Szerintem csak vedlik, ilyenkor jobban csomósodik. Sokkal alaposabban kell mostanában fésülni, valóban, akár naponta is a problémás területekre koncentrálva. Miután levedlett, elegendő lesz hetente.
2011. ápr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!