Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már 2 hete, hogy kevesebbet...

Már 2 hete, hogy kevesebbet kap enni. Nincs nasi. Még sem fogyott, miért?

Figyelt kérdés

Kis termetű kutyusom van. A doki és a kutya kozmetikus felhívta a figyelmem arra, hogy jó lenne, ha csökkenne a súlya, mert árthat az ízületeinek. Azt mondta nem jó, ha egy ilyen kis kutya, ilyen nagy súlyt cipel az apró lábain.

Változtattunk az étkezésin, csak tápot kap, néha egy kis színhússal megízesítve. Az ajánlott táp mindössze felét kapja meg. Nem nassol, még sem fogyott. 2 hét után csak észre kellett volna vennem valami változást, nem azt mondom, hogy rögtön fél kg-tól kell megszabadulni, de valamit csak fogynia kellett volna. Járunk sétálni, kifárad rendesen.

Mit tegyek még? Lassan ez a tápja elfogy, jó ha veszek hozzá light tápot? Vagy mit tegyek? Nagyon félek, hogy nem tudom lefogyasztani és ezzel ártok neki.


2011. ápr. 2. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
menj el vele futni esténként és olyan tápot vegyél amiben kevesebb a kalória 13/L
2011. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég radikális megoldás, de hidd el attól sem lesz semmi baja, ha csak minden másnap kap enni. a light tápnak annyi értelme van, hogy a gazdi jobban érzi magát, hogy nem éhes a kutyája.
2011. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Futtatni nem szeretném több okból is. Szegénykém kicsi is és túl súlyos is, nem szeretném azzal leterhelni az ízületeit, hogy futtatom, az az egyik. A másik, hogy én soha nem futottam, mert befulladok nagyon hamar. Többek között ezért sem vettem nagy termetű kutyát.
2011. ápr. 2. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha túlsúlyos akkor nem ajánlanám a futást, mert az is árt. Inkább mozogj vele sokszor keveset. De mindenekelőtt vidd el egy kivizsgálásra hátha valami más baja van. De az is lehet hogy csak várni kell még. Vagy esetleg a mérleged nem olyan jó típusú hogy kimutassa. Más nem eteti titokban? A light tápot is kipróbálnám a helyedben.
2011. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Futás nincs, más nem eteti, nem mérlegelem, mert nincs mérlegem, de látni, hogy nem fogy.
2011. ápr. 2. 18:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát tudod a szemed néha téved. Én is sokszor belelátok mnindenfélét a kutyába mert féltem. Addig ne jelentsd ki hogy nem fogyott amíg nem mérted meg.
2011. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Több ismerősömnek is bevált a light táp, ők az Acanának a light&fit nevű tápját etették, és két-három hét alatt látványossá vált a kutyán, hogy fogyott. De nincs semmilyen nasi, és színhús sem, mert az aztán a nagy kalóriabomba! Jutalomfalatnak is kis szénhidráttartalmú dolgokat vigyél, szeletelhetsz neki fel pl. almát, vagy van a Happy Dog-nak ilyen jutalomfalatja, ami light-os, azt is ki lehet próbálni. Mégegyszer mondom, nincs színhús, csak a táp! És igen, én is hiszek abban, hogy nem lesz semmi baja a kutyusnak, ha egy-két hétig csak minden másnap kap enni, de akkor rendes adagot a light tápból.
2011. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A helyedben megkérdezném az állatorvost, ő tudományos alapon megmondja, mi a jó és mi nem. De valamit azért kéne mozgatni a kutyán, mert különben nagyon lassan fog fogyni, meg egyébként is egészségtelen a mozgásszegény életmód. Na meg mérleg nélkül tényleg ne tegyél olyan kijelentéseket, hogy nem fogyott :)
2011. ápr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg úgy, hogy:

-táp + főtt rizs

-husi vagy konzerv + főtt rizs

Nálunk bevált!

2011. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!