Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én nem értem! Ugyanazt eszem...

Én nem értem! Ugyanazt eszem mint a párom, csak kevesebbet! Ő fogyott 4 kilót, én híztam kettőt! Hogy lehet?

Figyelt kérdés
Rajtam úgy 10-12 kiló felesleg van, rajta 4-5 volt, mostmár teljesen rendben van. Az utóbbi hónapban odafigyeltünk, hogy mit eszünk, grillezett hús, nem rántva, gyümölcsök, főtt kaja, de kisebb adagok. Én mindig kevesebbet ettem, mint ő! A fizikai aktivitásunk is ugyanolyan. Akkor?? Hogy lehet ez? Rajtam van több felesleg, és én kevesebbet is ettem, én kellett volna többet fogyjak, nem, hogy hízzak! Jó, ma vagy holnap kell megjöjjön, lehet, hogy az a 2 kiló az, de miért nem fogytam semmit?
2011. okt. 27. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A hormonok sok mindenben közrejátszhatnak. Én elmennék a helyedben egy kivizsgálásra, hogy minden rendben van-e. Amúgy meg lehet, hogy csak épp annyira csökkentetted az adagjaidat ami súlytartáshoz elég.
2011. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már rá, hogy a hormonjaimmal van valami. Télen elkezdtem fogamzásgátlót szedni, tavaszig jött fel rám ez a felesleg. Nyáron abbahagytam, de semmi se változott. Most elkezdtem odafigyelni az evésre is, mégis, semmi változás. Tényleg nem értem már. Lehetetlen, hogy ez a mennyiség ne legyen elég fogyáshoz. A 1600 kalória a napi szükségletem, én ettem 1200-1300 körül. Ennél lejjebb megyek éhenhalok.
2011. okt. 27. 09:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Te melyik tagja vagy a párnak? Az energiaszükségletet számos tényező befolyásolja, leginkább a zsírnélküli testtömeg (ez határozza meg az alapanyagcserét), és a fizikai aktivitás (ettől függ, mennyi rakódik rá az alapanyagcserére).


Ha te történetesen egy 65 kilós nő vagy (tiszta testtömeg mondjuk 44 kg), párod meg 90 kiló (tiszta testtömeg mondjuk 68 kg), akkor igen nagy különbség van az energiaigényetekben.

2011. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt a nők a hormonok miatt nehezebben fogynak, másrészt attól, hogy a fog.gátlót abbahagytad, még nem törvényszerű, hogy lemegy a felesleg, harmadrészt ez a +2 kiló attól is függhet, hol tartasz a ciklusodban, de az tény, hogy fogyni biztosan nem fogytál. :(


Hiába eszel hozzá képest kevesebbet, neki sokkal többre van szüksége. Csak magadhoz szabad viszonyítani magadat.


Ráadásul sajnos a grillezett hús sem garancia mindenre, a kalóriabevitelen kívül sajnos az is számít, hogy a bevitt kalória milyen arányban áll zsírból-szénhidrátból-fehérjéből. Mindegyikre figyelni kell, ha nem teszed, nem lesz sikeres a fogyás.


Amerikában az az álláspont, hogy minden legyen ligth, a szénhidrát nem hízlal, csak a zsír. Van egy csomó elhízott ember. Norbi kitalálta, hogy kevés szénhidrát kell, a zsír nem annyira gáz - én speciel a Réka-menütől híztam 2 kilót egy hónap alatt.

Tanulság: nem lehet egyiket vagy másikat csökkenteni, mindhárom összetevőre figyelni kell.

2011. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A férfiaknak alapjáraton magasabb az alapanyagcseréje (még azonos kor, izomtömeg, magasság, fizikai aktivitás mellett is).

A nagyobb testtömeg és a nagyobb magasság több energiát igényel, gondolom a barátod magasabb és izomban súlyosabb, mint te.

Röviden: egy férfi sokkal többet ehet ugyanabból a kajából a fogyáshoz, mint egy ugyanolyan aktivitású nő, főleg, ha magasabb és izmosabb, mint a nő (ha még fiatalabb is nála, akkor meg pláne).

[link]


Ja, és ha majd elment a vörös hadsereg, akkor mérd magad újra, mindenkinek vizet köt meg ilyenkor a szervezete, átlagosan két kilónyit, de egyénenként lehet kevesebb és több is.


Amúgy ha azonos neműek, magasságúak és korúak vagytok, még akkor is vannak személyes különbségek. A hormonháztartás, az életmód, a bioritmus, az általános fizikai és egészségi állapot, a testfelépítés, a szedett gyógyszerek és talán bizonyos genetikai tényezők is módosíthatják az energiaigényt.


Kalóriában is számoljátok mennyit esztek? A minőség fontos, de a mennyiség találomra belövése általában nem elég.

2011. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!