Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogy a pásztorkutyák...

Az igaz, hogy a pásztorkutyák (puli) kevesebbet eszik, mint más kutyák ugyan akkora termettel?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésnél olvastam.
2011. aug. 25. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Apáméknak pulija van,és ők is erre panaszkodnak,úgyhogy lehet benne igazság,de nem tudom!
2011. aug. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy helyreigazítással kezdem. A puli nem pásztorkutya, hanem juhászkutya (tudom, így elsőre nem tűnik nagy különbségnek a két szó, de akkor is). A puli terelő. A pásztorkutyák azok a nagy termetű fajták: kuvasz, komondor, stb..


A kérdésre válaszolva pedig igen, a juhász- és pásztorkutyák kevesebbet esznek. Ez persze csak az ősi fajokra érvényes, a 100-150 éves fajtákra, mint pl. német juhászkutya, amelyik életében nem dolgozott nyáj mellett és X számú fajta keresztezésével jött létre (köztük több nem juhászkutya fajtával), nos náluk nem igaz.

Egy 60-70kg-os komondor kb. annyit eszik, mint egy fele akkora német juhászkutya.

2011. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy mekkora baromság. Az élőlények energiaszükségletét a termetük (súly) és az aktivitásuk határozza meg.

Nekem borderem van (14 kiló), aki elég ősi juhászkutya, és ugyanannyit eszik kb mint a 25 kilós vizslakeverékem.

2011. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem baromság, hanem tény. Nézz meg egy bernáthegyit vagy egy angol masztiffot hogy mennyit eszik és nézz meg egy kaut, kájt, komondort. Meg fogsz lepődni, hogy jóval kevesebbet. Minél kisebb a kutya súlya, annál kevésbé látványos a különbség.


A pásztorkutyák keveset esznek, de azt remekül hasznosítják.


Egyébként a nyugati és a keleti juhász- és pásztorkutyákat teljesen el kell különíteni. Főleg az utóbbiakat. Mind habitusban, mind méretben mások (egy-két kivételtől eltekintve), illetve sokkal zordabb körülmények között éltek/élnek, mint nyugati társaik. Gyakorlatilag nyugaton nem is nagyon kellettek pásztorkutyák, mert nagyon hamar ki lett irtva a farkas, medves, stb., ezért is kisebbek, mások. Sokkal jobban függnek a gazdájuktól, kevésbé temperamentumosak.

2011. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
3 pulink van, megy egy kertaljai keverék! mit ne mondjak, a kis mocsok meg van hízva, a pulik meg sokkal kevesebbet esznek, és igencsak "sportosak"! valóban kevesebbet esznek!!!
2011. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!