Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a vizsgán is ezt fogja...

Ha a vizsgán is ezt fogja csinálni akkor mennyi pontot fognak levonni?

Figyelt kérdés
1 éves kutyáról van szó. Nemsoká BH vizsgázunk. Az 1. szint lesz. És az a problémám, hogy a póráz nélküli láb mellett követést kontakt pórázzal csináljuk, azon gyönyörűen jön, de amikor próbálom vele póráz nélkül akk semmi nincs... Ezt, hogy tudom megoldani? A másik probléma pedig az lenne, hogy amikor gyakorolunk és mondom neki, hogy Ül! Feküdj! akkor megcsinálja ügyesen, de utána fogja magát, megfogja a kontakt póráz végét és elszalad... Kb. 2x nem lett megbüntetve ezért, de akkor azért nem büntettem meg, mert a behívásra odajött. A többinél viszont kapott büntetést és még mindig csinálja... Ha a vizsgán se akar jönni póráz nélkül és akkor is elszalad akkor már bukik az egész vizsga??:S
2011. ápr. 2. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 éves a kutyád, nem vársz egy kicsit sokat? Szerintem túl korai neki a BH vizsga. Egyszerűen csak akkor csináljátok meg amikor menni fog minden. Ilyen egyszerű.
2011. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nincs kész vizsgára most még.Ne vizsgázz még.
2011. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már mondtam a kiképzőnek, hogy nem szeretném, mert még nem megy minden simán és még én sem állok készen erre, de ő annyira h*lye, hogy nem érti meg és már 1 hónapja megbeszélte a vizsgáztatóval. Én meg nem akarok fölös pénzt kidobni az ablakon azért mert nem fog összejönni... De amikor felhozom akkor mindig a kezébe veszi a kutyát és megmutatja h tudja ez a kutya. Hát persze, hogy mellette tudja.. de azt nem képes belátni, hogy mellettem nem úgy tudja. Megpróbálok még vele beszélni.. de ha mégse sikerülne akkor mit tegyek?
2011. ápr. 2. 18:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy vagy vele, de szerintem a vizsgáról senki sem dönthet csakis te. Te írod alá, fizeted be stb. Hiába akarja, ne foglalkozz vele. Én bekeményítenék a helyedben. Mármint a kiképzőnél. És lehet hogy jobb lenne más iskolákat is megnézni mert nem normális ha ennyire irányítani akarnak, és ha nem segítenek a probléma megoldásában (mert nem írtad hogy mit tanácsoltak).
2011. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs másik suli a közelben. Hát az elszökős problémában segítettek azt alkalmazom is, gyakorlok vele, de a mindenféle póráz nélküli séta az nekem sötétség. Pedig amikor megcsinálja akkor agyondícsérem, volt már amikor szépen megcsinálta, de ritka. Jövőhéten beszélek a kiképzővel... És tényleg bekeményítek. Köszi a válaszokat.
2011. ápr. 2. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:
És amúgy meg inkább legyél büszke rá, hogy 1 évesen már majdnem mindent tud amit a BH-hoz kell. :) Mások ilyenkor kezdik csal el tanítani.
2011. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

14 hónapos kortól lehet vizsgázni.

Az ember akkor megy, ha tudja a kutyája az anyagot. Ne menjél vele vizsgázni ilyen szinten.

Vizsgát akarsz, vagy valódi tudást a vizsga mögött?

Leírásod szerint nem tanulta meg a póráz nélküli munkát.

Teljesen mindegy, milyen pórázzal dolgozol, a laza pórázos vezetés a kapu a póráz nélküli munkának.

Gyakorláskor, tréningen még a III-as kutyán is van akár kontakt, akár sima rövid póráz. Mert korrigálni csak azzal lehet azonnal.

2011. ápr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mostmár kicsit lenyugodtam... Még bőven van mit gyakorolnunk... Egyébként büszke is vagyok rá, hogy már ilyen ügyes.:)
2011. ápr. 2. 19:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Mint ahogyan az egyik válaszoló leírta 14 hónaposan lhet leghamarabb BH vizsgát tenni.Ha ezt nem tudja a kiképződ meg ennyire erőszakos háát....na mindegy.Addig még van időtök gyakorolni és orvosolni lehet a hibát.DE ha vizsga közben otthagy a kutyád akkor megszakítja a bíró és sikertelen , ezért meg felesleges elmenni.
2011. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha IGAZÁN a tudásért jársz suliba, akkor Te magad fogod érezni, mikor vagytok kész mindketten egy vizsgára.Ha úgy mész el, hogy ajvé...ezt bőven tudjuk, akkor érdemes belevágni.
2011. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!