Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel fürdessem meg 4 hónapos...

Mivel fürdessem meg 4 hónapos csivava kutyámat (hosszúszőrű)?

Figyelt kérdés

A bőre egy picit ki van száradva, de nem korpásodik és ez miatt vakaródzik is néha.

Az állatorvos azt mondta, hogy a házban a fűtés miatt van és, hogy olajos baba samponnal fürdessem mert attól jó lesz.

Még soha nem volt megfürdetve pedig már ráférne mert bele lép a pisijébe és kezd kicsit szaga lenni.

Természetesen tudom, hogy 1 évben MAX kétszer ajánlott.

Ti mit gondoltok erről, hogy baba sampont ajánlott ez tényleg jó?Én úgy hallottam hogy emberi sampont nem szabad kutyának, vagy a babáknak való az nem allergén?

Nem mertem csak az állatorvos szavára hagyatkozni.

Vagy nem tudtok esetleg kutyasamponban ilyet ami megszünteti a kiszáradást?

Várom a tapasztalatokat!:)


2009. febr. 27. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt választhatsz kedvedre.

Az állatorvos baba OLAJAT vagy Babasampont javasolt? Az olaj is rendbe teszi a bőrét és nem szárítja.

Nekem Huskym van (sűrű tömött szőrű) igaz hogy öntisztuló de azért szaga az van így heti egyszer minimun fürdetem

2009. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Baba fürdető, azt mondta abban van olaj amitől rendbe jön.
2009. febr. 27. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Nercolajos kutyasampont és balzsamot használok az uszkáromnak azóta nem száraz a bőre és a szőre.
2009. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

A heti egy fürdetés káros a kutya egészségére, mert a szőrzet borzalmasan felpuhul, idős korára semmilyen külső védelme nem lesz a huskynak!


Nyugodtan meg lehet fürdetni a kutyust, vízzel hígított Pet-Champion Sensitive samponnal. Vagy ajánlom még a Héry termékeket, de semmi képpen ne használj bolhaírtó szert tartalmazó, olcsó vackokat!


A sampont hígítsd fel, és langyos és meleg közti átmenetű vízet tölts egy lavórba. A tusfejjel öblítsd le a kutyust, majd a sampont jól dörzsöld bele a szőrébe, hogy habos legyen. A hallójáratot dugd be vattával, mert ha víz megy a fülekbe, könnyen fülgyulladást kaphat.

Mitán néhány percig hagytad a sampont, jó alaposan öblítsd le a kutyust, ne maradjon samponszármazék a szőrén.

A szemére vigyázz, a pofiját is meg kell mosni, de arra fokozottan ügyelj!

A fent nevezett sampon (Pet-Champion Sensitive) rendbeteszi a kutyus bőrét is, száraz bőrű kutyusnál én ezt használom. Neki körülbelül borsószemnyi elég a fürdéshez.


Miután végeztél, nyomkodd ki a kutyus szőréből a vizet, majd töröld át törölközővel, és szárítsd meg hajszárítóval, jó alaposan, hogy közben fésülőd a szőrét. Amikor félszáraz a szőr, vízzel hígított nercolajos permettel (pl. Panzi, 1/3 nercolajos permet, és 2/3 víz) permetezd be, és így fésüld, szárítsd tovább. A permetbe tehetsz Johnson & Johnson's aloés babaolajat is, de csak nagyon keveset!

A szárításnál figyelj, hogy fokozatosan szoktasd a hanghoz, mert nagyon megijedhet.


A fürdetést maximum 4-5 hetente lehet csinálni, ezzel kárt nem okozol a kiskutyának.


A kutyus a végére szép tiszta, és illatos lesz, nagyon jól fogja érezni magát.

2009. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem (előző vagyok), hogy utána legalább 12 órát hagyd bent a lakásban, nehogy megfázzon!
2009. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
OK!köszönöm a részletes válaszokat!
2009. febr. 27. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elozo valaszolo szerintem nagyon hasznosan leirta neked!

En annyit fuznek hozza , hogy ne forro , inkabb langyos legyen a hajszarito es en kis fokozaton hasznalom. Tudom ido, es a kutya sem turelmes, de hozza fog szokni , meg most kell, ameddig kicsi!

Nekem sima wu2-t ajanlott a doki vagy baba sampont.De talan a fent irt jobb , bar en nem ismerem.

Jo furdetest es vigyazz nehogy megfazzon ! :)

2009. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A WU2 és a babasampon azért nem jó, mert nagyon felpuhítja a szőrt, ugyan csak rontja a kutyus ellenálló képességét, a Pet-Champion nagyon jó, viszonylag kedvező árú, és jó termék.


Jah, a részletes leírású voltam :) (meg kutyakozmetikus is vagyok)


Azzal még könnyíthetsz a dolgodon, ha lekerekített végű ollóval körbevágod a szőrt a mancsain, és a lábujjak közül is kivágod a szőrt. A popsijáról is le lehet nyírni, így nem ragad oda az ürülék ürítéskor (kb. 2 perc).

2009. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!