Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen büdös a kutyám?

Figyelt kérdés
Tacskó kutyám van és a fürdetésével kapcsolatban lenne kérdésem. Kinn tartjuk az udvaron, hetente fürdetjük. Az a gond vele, hogy mégis büdi a szőre. Nem mocskos, hanem "kutyaszaga" van, de így nem olyan jó megsimogatni, mert utána büdös a kezem is. Ezzel mit tegyek? Hogy érjem el, hogy ne legyen szaga?
2011. ápr. 3. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék :/
2011. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Ez mint írtad is, kutya szag! Ha ennyire nem bírod, ne simogasd. Nekem is vannak nagy bundás juhászkutyáim, azoknak is van szaga, de ennyi ők ilyenek...Ők nem használnak sprayt, nekik ez a szaguk.
2011. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk meg pulink van. Annak is van szaga, de én így szeretem, mert ő az én kutyám :) Ha nem szereted, hogy utána büdös a kezed, akkor valóban ne simogasd. De feltalálták már a szappant és a vizet, szóval nem tudom hol a gond :)
2011. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A kutya az kutya. Ezért fürdetés után hosszabb-rövidebb idő múlva megint kutya szaguk lesz.

De simogatás után úgyis kezet mosol. Vagy nem?!

2011. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez van. Szaga a legtöbb kutyának van valamelyest. Ki kell bírni.

Viszont nem néztetek utána, hogy kell kezelni egy kutyát? Egy kutyát, főleg egy tacskót akinek nincs nagy szőre TILOS hetente fürdetni!! Normális esetben ÉVENTE 2-3 alkalommal ajánlott! És minőségi kutyasamponnal! Nagyon valószínű hogy pont a sok fürdetés miatt büdös. Ettől elromlik a szőrminősége, korpás lesz, lemosod a bőréről a védőréteget...

De az is lehet hogy nem megfelelő ételt eszik. Sok oka lehet.

2011. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
a kutya az kutya, egy piszkos allat, de a lenyeg hogy: allat
2011. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Persze, hogy kezet mosok utána!

Megsimogatom attól még, mert szeretem a kutyámat, csak télen pl. benn volt az előszobában, mert túl hideg volt kinn és nagyon büdös lett tőle az előszoba.

2011. ápr. 3. 15:28
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is van 3 kuvaszom, és mivel nagy bundás kutyák, ilyen a szaguk, kutya szag! Kezet mosol utána és megoldódott a gondod!
2011. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor utána fújd be az előszobát, illatosítóval...
2011. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
A kutya nem a fürdetéstől nem lesz szagos, hanem a gondos fésüléstől. Ha akár minden nap kefélve van, a szőre , bőre megtisztul és nem lesz büdös.Egy gyenge kutyaszaga pedig mindegyiknek van, ami esőben felerősödik.
2011. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!