Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek még, hogy lefogyjon?

Mit tegyek még, hogy lefogyjon?

Figyelt kérdés

Van egy yorkshire terrierem, standard 21 cm marmagasságú kutyus, a súlya majd 4 kg volt az utolsó mérlegelésnél. Én azt hittem jó ez így. De a minap az állatorvos felhívta a figyelmemet arra, hogy a kutyám túlsúlyos és le kellene sürgősen fogyasztani. Majd pár nappal később a kozmetikus is szóvá tette, hogy igen ez így van. Később apummal találkozva megemlítette, hogy látott egy ugyan ilyen kiskutyát, de az karcsú volt. :(:S Párom is közölte, hogy lehet túl van etetve.

Tehát fogyni kell, de hogyan?

Eukanuba yorkshire terrier tápot kap [link] . Az etetési útmutató, mint ahogyan a mellékelt ábra is mutatja, 2 kg tömegű kutyának 40 gramm. Ő majd 4 kg, de legtöbbször 25-35 grammokat kap enni naponta. Már ott járunk, hogy majdnem elfogyott a táp. De a kutyus még nem fogyott.

Ugyanannyit, sokszor többet mozog, mint amennyit ezek előtt. De nem fogy. Miért? Mit kell még tennem?

Light táp? Melyik?


2011. ápr. 4. 10:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Acana light & fit?

Flatazor elhízásra hajlamos kutyáknak?

Purina Pro plan light?

Hills?


Gondolom ezek közül messze az Acana a legjobb.

2011. ápr. 4. 10:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Adj neki kevesebbet enni, és mozgasd többet. Ne foglalkozz azzal, ha kéreget, ne adj neki semmi nasit.


Bevezethetsz heti egy koplalónapot, de akkor sem lesz semmi baja, ha csak minden más nap kapja meg a rendes adagját, minden első nap pedig csak munkára jutalomfalatot.


A light táp szerintem hülyeség, csak arra jó, hogy te ne érezd magad olyan szarul, amiért kevesebbet kap enni.

2011. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez mind oké, de tápot mindenféle képpen váltani akarok, mert ahogyan most keresgéltem a tápok között elég, sőt szinte csak rosszakat olvastam az Eukanuba tápokkal kapcsolatban. Ráadásul az Acana olcsóbb is. Nincs nasi már hetek óta, jutalom van, ha jó kislány. De ennyi, és ráadásul egy 2 kg-os yorkinak megfelelő táp felét kapja meg. Ennél kevesebb már nem tudok neki adni.

Mindenesetre kipróbálom amit írtál. Köszönöm.

2011. ápr. 4. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra figyelj a tápnál, hogy magas fehérje és rosttartalom legyen, de kevés zsír. Hasonlítsd össze, hogy melyikben mi van, és az alapján válassz.


A tápon az útmutatás az egy átlag értéket mutat, de a tápanyagigény nagyban függ attól, hogy milyen aktivitása van egy kutyának. Nyilván teljesen más egy agility-s yorkie, aki hetente háromszor edz, mint egy szobakutya, aki heverészéssel tölti a napja nagy részét.


Illetve nem tudom ivartalanítva van-e, de az ivartalanított kutyák tápanyagigénye az eredeti 70%-ára csökken.


Heti egy koplalónap jót fog tenni neki, de tényleg akkor sincs semmi baj, ha csak minden másnap kap rendes mennyiséget.

2011. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem a táp miatt hízott meg!!

keveset mozgattad, és keveset mozog a kutya !

több, mozgás, nagyobb séták ,több játék !

( télen a legtöbb kutya télen 3-6 % ot hízik, tehát egy 38 kg-os kutya télen 40 kg.) ez normális !

ha,csak házi kosztot kapna, és semmi táp, ugyanúgy hízna, mert a kevesebb mozgás rossz !!

pláne, ha közben kapja a jutalomfalatokat, a nasit,stb:)

semmi gond, több mozgatás !

ennyi !!!

2011. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen több lesz a mozgás, mert itt a jó idő.
2011. ápr. 4. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:

És ne várj csodát rövid idő alatt. A mi kutyánk 20 (!) kilót fogyott 1,5 év alatt. Most van a jó testsúlyban, eddig fél adagot kapott, most 3/4et, és nem is fog többet kapni, mert ahogy visszaálltunk a teljes adagra, egyből hízni kezdett. És persze a mozgás. Labdázás, futkározás stb.

Lassan, de biztosan visszanyeri majd a jó súlyt.

2011. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak már speckó tápok kifejezetten túlsúlyos kutyáknak.
2011. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!