Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom dagi mit csináljak...

A kutyusom dagi mit csináljak hogy lefogyjon?

Figyelt kérdés

Van egy beaglem 5 és fél éves, kinti kutya és télen mindig felszed magára kicsit.De most elég sokat és már kevesebbet kap enni ,hetente 5-ször megyünk sétálni ebből egy kutyasuli

,egy meg hosszú séta (2-3 óra)a többi átlagosan 1 óra.De nem nagyon fogy és ha mégis a bőr a hasán nem húzódik vissza.A bőr tavaly sem húzódott vissza és és egész évben lógott a hasán.Mit tegyek még?


2010. márc. 14. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki annyit enni. Csak nagyon keveseket és az se legyen zsíros.
2010. márc. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

olyan kaját adj neki amibol keveset eszik és mégis eltelíti.

pl: én a westiem mondjuk hússal etetem de emellett kap royal caninn adultot 10 kg-snek.

én abbol adok neki egy kevset és még yorkiknak való royal cainnal kevrem ossze mert a yorkistol nagyon szép szore van.

és az az 10 kg-s adult rc formába ntartja.

de persze egynap ő annyit eszik amennyit akar. mert tudja mennyi a mgfelelo neki.

2010. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet kapni a kutyas boltokban olyan tapot, ami tulsulyos kutyak fogyokurajahoz gyartottak. Gondolom ra van irva, hogy hogyan kell adagolni, de en nem kezdenek el semmilyen kurat az orvos instrukciojai nelkul. Menj el allatorvoshoz, o majd megmondja, hogyan tortenjen a fogyas.

Ezek a fogyokuras tapok azert jok, mert eltelitik a kutyat, megsem hizlalnak, mert keves bennuk a hizlalo anyag.

2010. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mozgás "ránézésre" elegendő, amit adsz neki, így a táplálékban van a hiba.

Ha száraztápot kap, csökkentsd le a napi mennyiséget. Először csak 1/4-el. Teljen el egy hét. Majd 1/3-al. Teljen el 2 hét. Majd a felére, stb., stb. A 3. hét környékén már meg kell látszódnia a fogyásnak, általában az 1/3-ra való csökkentés elég szokott lenni.

Ha ez nem válik be, vegyél neki fogyókúrás tápot.

Házikosztból kerüld a tésztát, kenyeret, zsíros húsokat, mindent ami sok szénhidrátot tartalmaz. Ha főzöl neki, sovány húst kevés rizzsel vagy zöldséggel.

Egy nap csak 1x kapjon enni, amit meghagy, 15 perc után vedd el előle, és csak másnap kapjon újból (egyáltalán ne álljon előtte étel).

Ne kapjon semmilyen nasit, különös tekintettel a csokira, édességre, süteményre.

2010. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Adj a kutyádnak kutyamüzlit, egy kis teába áztatva, és reggel. Nem hazudok, az én kutyám gyönyörűen lefogyott ettől, és nagyon szerette! Kb egy bögre(3-4dl) kutyamüzli, fél bögre teával leáztatva.
2010. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ezen az oldalon még találsz Light kutyatápokat is:

[link]

2010. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
régebben azt gondoltam hogy egy buta kis öleb aztán nem foglalkoztam vele és közömbös lett de most utána olvastam és tényleg ha úgy neveled mint egy kutya akkor édi (amit a videón csinált a chuaua hogy össze-vissza rohangál azt az én beaglem is szokta csinálni):D csak én eddig csak annyit láttam táskában hurcolják és öltöztetik
2010. márc. 15. 17:09
 8/9 A kérdező kommentje:
jaj elnézést nem ide akartam írni véletlen volt, köszi a válaszokat
2010. márc. 15. 17:12
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Én úgy szoktam fogyókúráztatni, hogy a fele kaja helyett gréti mixet adok. 2-3 hét alatt visszaáll a normál súly és nem is éhes.
2010. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!