Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor jött vagy jön el az a...

Mikor jött vagy jön el az a pont, amikor már lemondotok a kutyátokról?

Figyelt kérdés
Mikor van az, amikor már belátjátok,hogy nincs esélye? Hogy lehet azt kibírni? Beismeritek egyáltalán?
2011. ápr. 4. 11:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
Azt belátni, hogy nincs esélye, nagyon nehéz, nekem nem ment, pedig öreg és beteg volt a kutyám, még műtétre akartam volna vinni, de a műtét előtti éjszakát már nem élte túl. Azt hiszem, soha nem tudtam volna elvinni azért, hogy altassák el.
2011. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom a kutyusod!

Szörnyű látni lerobbanni, napról napra és közben minden nap egyre erősebben félsz attól,hogy nem éli túl. Nehéz felfogni ezt főleg egy egy éves kölyök kutyánál!

2011. ápr. 4. 11:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Az előző kutyánk (angol szetter és retriever keverék) 17 éves volt, mikor elaltattuk.

Az utolsó két évében sok baja volt. Kétszer volt agyvérzése, epilepsziája lett és az ízületei kezdtek tönkre menni. Az agyvérzések után szépen, nyom nélkül helyre jött. A szteroidok mindig használtak neki, az ízületeire is. Epilepsziája csak kétszer volt, hamar átvészelte, még gyógyszer sem kellet, mert idős korára jött csak ki. Bűzmirigyét ki kellett venni, mert daganat volt rajta. Utána három napig folyt belőle a széklet, nem tudta akaratlagosan irányítani. Éjjel és nappal törülgettük, pelenkáztuk. Meggyógyult belőle.


Aztán jött egy nap, amikor epilepsziás lett megint. Három órán keresztül nem jött ki a rohamból. Sajnos nincs kocsink, pokrócba csavarva vittük a vergődő kutyát a kórházba. Két napig volt ott, csak percekre tért magához. Újabb agyvérzés is lett, a sok gyógyszer miatt gyomorvérzést is kapott és csak egy tehetetlen kis test fogadott, mikor mentünk be hozzá. Mikor magánál volt, megismert, emelte a fejét, a farka is meglibbent, de a következő pillanatban megint eszméletlen volt.

Most is potyognak a könnyeim, ahogy írom...

Nem hagytuk tovább szenvedni. Mellette voltunk, mikor altatták, utolsó pillanatig...

2011. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ali kutyánk, akiről az előbb írtam, fénykorában:

[link]


és tizenhét évesen:

[link]

2011. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére még sosem kellett ilyen döntést hoznom.


De ha kellene, én azt venném figyelembe, hogy van-e még kedve enni, mozogni, és csóvál-e, lelkesedik-e ha hívom vagy beszélek hozzá.


Ha néha fájdalmai vannak, vagy esetleg rosszabb napjai, de alapvetően eszik, mozog, csóvál, én hagynám élni.


Ha viszont úgy látszik, hogy már nem akar élni, akkor át kell "kísérni" a túloldalra.

2011. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
24%
Miután többször ellenünk fordult, vagyis beleharapott a család embertagjaiba, s nyilvánvalóan kezdte falkavezérnek hinni magát. Beismertük, hogy elrontottuk a nevelését, elkényeztettük. Erre csak rátett, hogy szegény eleve labilis érzelemvilággal rendelkező puli volt. Végül elaltatták, négyévesen. Nagyon sajnáltam.
2011. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyetértek 11:46 véleményével.

Amíg látszik a kutyán az élni akarás, addig kell esélyt adni neki. Ali kutyánkban is hatalmas élni akarás volt az utolsó napokig. Ezért is adtunk meg neki mindent. Aztán, mikor már az élet szikráját láttuk kihunyni benne, hagytuk elmenni.


De hogy egy életerős, egészséges kutyát elaltatnak, azért, mert nem nevelték meg, nem adtak neki esélyt, nem adták másnak, aki tudott volna vele bánni - ezt gyilkosságnak tartom!!!

2011. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

12:09


Gratulálok. Remélem azóta nincs új kutyátok. Persze, nagyon sajnáltad. Annyira sajnáltad, hogy hagytad meghalni ahelyett, hogy elmentél volna esetleg egy kutyaiskolába, vagy hívtál volna egy házhoz járós szakértőt.

2011. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

12:39


Itt 12:09. Egyetértek a bírálatoddal, nincs mentségem, csak annyi, hogy nem az én, hanem a szüleim döntése volt ez.

2011. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Németjuhászom volt, és náluk gyakran előfordul a diszplázia. 15 éves volt már, hideg tél, és a főbérlő megtiltotta, hogy bevigyük a házba. Megkapott minden kezelést amit lehetett, még be is csempésztük a házba ha tehettük, de bent is kint is végigsírta az estét ha megmozdult. Aztán mikor már wc-zni se ment el, hanem maga alá végezte a dolgát, hívtuk el az állatorvost, hogy mit tudunk tenni. Mikor megkapta a szurit, rögtön összeesett, nem harcolt, és nem is próbált semmit tenni ellene. Végig vele voltam, pedig akkor 14 éves sem voltam, és sose bocsájtom meg magamnak, hogy nem figyeltem rá jobban, mert akkor meg lehetett volna előzni a betegséget, és nem lett volna annyi fájdalma, pedig 2szer is ennek a kutyának köszönhettem az életem. Hiányzik és még egy ilyen társam sose lesz :(
2011. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!