Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van már egy mini yorkim,...

Barby-b kérdése:

Nekem van már egy mini yorkim, de vettem hozzá párt. (fiut) Mininek vettem, de 1 kg os, és 10hetes. A lány 70-80dkg volt 10hetesen. Lehet még mini a kisfiuból?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 21:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban nem szaporítani szeretnél, akkor legalább a szukát ivartalanítsd, mert ha tüzelni kezd, akkor becsúszhatnak balesetek az újdonsült kannal.

Már ha úgy nézzük, olcsóbb is, mint egy alom felnevelése...

az előbbi 18/L voltam.

2011. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

ma 22:13

miért gond ha méri? nálunk a sheltiere külön táblázat van, hogy x idősen hány kg nak kell lennie ahhoz, hogy meghatározzuk mekkorára ő a kutya a végén. 9 hónapos korig gyakran méregetjük őket ;)

2011. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam,hogy nem vagyok vele egyáltalán,de ember vagyok,dolgozom,és mivel szétszedi a lakást...és ezt majd én tudom,hogy mit szeretnék,de ugy gondolom nem ez volt a kérdésem,és ha unatkozol ne itt töltsd az időd,mert értelmes normális ember véleményére vagyok kiváncsi.szaporitani pedig nem szeretném,mivel nem divatból vannak,szeretem őket,és nem szeretném látni ahogy szülés közben szenved...erről ennyit.
2011. ápr. 4. 22:16
 14/34 anonim ***** válasza:
90%

Két kutya nem kevesebb gond hanem dupla. Nem másik kutyát kellett volna venni hanem az elsőt megnevelni! Jól mondtad, ember vagy. És rajtad kívül még van sok más ember aki dolgozik és van kutyája aki szépen kibírja amíg egyedül van otthon. Feltéve hogy eleget foglalkoznak vele és megfelelően nevelik. Nagy a valószínűsége hogy a két kutya majd együtt fog rosszalkodni. Csak szerintem nem logikus hogy akinek kevesebb az ideje a kutyájára annak nem kéne még egyet vennie, mert az még több időt igényel?

Olyan kutya meg nem létezik, hogy mini yorkie. Csak a pénzkeresés érdekében találták a szaporítók, hogy a kisebb kutyákat eladják különleges mini kutyáknak. És ezt nem cs*sztetésből mondom. Nem értem az ilyen embereket mint te akik "mini" kutyát vesznek. 2-3-4 kg-os kutya nem elég kicsi? Miért kell még annál is kisebb?

2011. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nekem teljesen mindegy mini lesz vagy sem,csak kiváncsi vagyok.ha 5kg os is ugyanugy fogom szeretni.Na mindegy azt hiszem majd én elndöntöm nekem hány kutyusra van szükségem,és hogy nevelem,de azért köszi,több ilyen választ viszont nem kérek,és egyébként nem éjjel nappal dolgozom,nem azt mondtam,hogy kb 10p em van rá egy nap....
2011. ápr. 4. 22:31
 16/34 anonim ***** válasza:

Így nem egy, hanem két kutya fogja szétszedni a lakást, kétszer akkora pusztítást végezve.

Kezdjük ott, hogy oda nem veszünk még egy kutyát, ahol az elsőnek viselkedési zavarai vannak illetve nem tudtátok rendesen megnevelni nem beszélve arról, hogy egyre sincs időd, kettőre (ami megjegyzem nem fele annyi, hanem dupla annyi gond) honnan lesz? Így annak az esélye, hogy a kicsi is átveszi ezt a tulajdonságát kb 99%. Együtt fognak unatkozni és rombolni, nekik emberi társaságra, foglalkozásra van szükségük, nem másik kutyára.

Ajánlanám, hogy kezdj el kutyaiskolába járni mind a kettővel, hogy megoldódjon a probléma, mert a szeparációs szorongás nem múlik el magától, következetes nevelés kérdése.

Többiek már leírták, hogy mini yorki nem létezik, ha meg fajtatisztasága olyan fontos lett volna, akkor törzskönyvezettet vettél volna. De így lett egy fajtajellegű keveréked, ami isten tudja milyen lesz felnőtt korában, senki nem tudja megjósolni.

2011. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Ha te képes lennél eldönteni, akkor a kutyád nem szedné szét a lakást. Én nem piszkálni akartalak csak segíteni.
2011. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Nem olyan nagy a probléma,hogy beteg lenne a kutya,és már azóta semmi ilyen nincs,az ,meg hogy egy kutya szétszed dolgokat teljesen normális dolog.Sőt inkább legyen ilyen minthogy aludjon egész nap,és enni keljen fel.Akinek az jön be nevelje ugy ahogy akarja.Kiskorában nem nagyon lehetett nevelni,mivel annyira gyenge idegzetű volt,ha picit is rászóltam remegett..nagyon jól tudom,hogy ugy van a mini,hogy leválasztják a szülőtől,idő előtt stb stb..ettől is lehet pici.
2011. ápr. 4. 22:44
 19/34 A kérdező kommentje:
Minek vegyek törzskönyvet ha nem akarom szaporitani?Amint irtam kiváncsi voltam,de nem erre a sok hülyeségre komolyan:)Köszönöm a válaszokat!Mindenki nevelje a sajátját ahogyan akarja.
2011. ápr. 4. 22:46
 20/34 anonim ***** válasza:
A kutyát nem csak büntetéssel lehet nevelni. Ha nem neveled akkor többet ártasz neki mint használsz. A kutyák nagyon jó színészek, könnyen megeshet rajtuk a szíved amikor elszégyellik magukat, de ettől még nem halnak bele. Ellenben ha nem neveled őket akkor könnyed a fejedre nőhetnek és az nekik is csak szenvedés.
2011. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!