Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van már egy mini yorkim,...

Barby-b kérdése:

Nekem van már egy mini yorkim, de vettem hozzá párt. (fiut) Mininek vettem, de 1 kg os, és 10hetes. A lány 70-80dkg volt 10hetesen. Lehet még mini a kisfiuból?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 21:59
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
A másik dolog pedig még az,hogy NEM AZÉLRT vettem neki párt,hogy lefoglaljam,és ne szedjen szét mindent ,(PERSZE EZ ELŐNY) nem foglalkozok velük és azt hiszem igy majd ellesznek.Megszerettem ezt a fajtát ha mini ha normál ha 10kg os ha 3 akkor is.
2011. ápr. 4. 22:52
 22/34 anonim ***** válasza:

Neked mit jelent a mini? Határozd meg azt a súlyt, ami még belefér a "mini kategóriába" - ami hivatalosan valóban nincs, de nem ez volt a kérdés.

Az én kutyám 10 hetesen 1.30 volt, most 4 évesen 5 kg fölött van egy kicsivel. Egy ismerősöm yorkshire-ja 10 hetesen 1.10 volt, és most 3 évesen 2.2 kg.


Én azt mondanám, hogy 2.5-3 kg körül lesz majd a végleges súlya, de gondolom láttad a szüleit. Abból azért már lehet következtetni.

2011. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Szia!A lány yorkim 2,2kg gondolom az még a kisebb fajta.Hát nekem olyan 2,8 3ig gondolom a kisebb méretet,ugy tudom,hogy egyszer pározatni kell,hogy ne legyen baja a lánynak,ezért lenne fontosabb,hogy ne legyen pl 5kg os,de ha az is lesz sem gond.
2011. ápr. 5. 09:21
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd kioktatásnak, amiket írok, de muszáj elmondanom...


Először is a yorkshire terriereknél a standard súly felső határa a 3.1 kg, szóval a Te kutyáid tök normál méretűek.

Én egy olyan yorkit ismerek, aki felnőtt, és 1.1 kg a súlya. Egy nagyon vagány, nem elkényeztetett kutya, de ez a méret abnormális. Ennél egy tengerimalac is nagyobb, márpedig mi kutyákról beszélünk.


Másrészt az, hogy egyszer pároztatni kell, a világ legnagyobb butasága!

Tudod mikor nem lesz ivarszervi baja? Ha ivartalanítva van.

Egy másik ismerősöm yorkija egyszer ellett, mert ő is úgy tudta, hogy egyszer kell... az ellés után fél évvel emlődaganata lett a kutyának, nem sokkal utána pedig gennyes méhgyulladása. Akkor lett ivartalanítva, és köszöni, azóta jól van, de nem sokon múlott az élete.


Tényleg jó szándékkal mondom, amit mondok. Én a helyedben mindkettőt ivartalaníttatnám sürgősen, ez a legjobb, amit tehetsz velük.

2011. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Hát azért gondoltam ezt,hogy egyszer mindenképpen kell,mert sok helyen utána olvastam,és ezt irták.De köszönöm a választ.Az nem gond ha nem olyan picike a kutya,hiszen olyan kicsivel nem tudnék semmit sem csinálni:)az már nagyon mini.
2011. ápr. 5. 11:38
 26/34 anonim ***** válasza:
Komolyan ennyi ember bevette? Nem hiszem el. :)
2011. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol olvastál utána ilyen városi legendáknak, de ajánlom neked a magyar állatorvosi kamara álláspontját: [link]
2011. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
ZOL, te miről beszélsz?
2011. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Arról, hogy én nem hiszem el, hogy ez igaz. Csak valaki szórakozik.
2011. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Mit vettek be?
2011. ápr. 5. 15:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!