Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetett ez? Elég ijesztő...

Mi lehetett ez? Elég ijesztő volt!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy másfél éves keverék kan kutyusom, oltva, féregtelenítve van, de nincs ivartalanítva (ezt amúgy nyárra tervezzük). Kinti kutya, nagyon fitt, izmos.


Reggel kávét főztem a konyhában és az ablakból néztem, ahogyan alszik a kosarában a teraszon. Aztán egyszer csak mint a villám felpattant és lerohanta teraszról, a hátsó lábait összerántotta a görcs, nem tudott rendesen lépni. A fűben összerogyott, és a lábai felé kapkodott, közben remegett. Én kirohantam, felkaptam, behoztam a lakásba a szőnyegre. Hasra feküdt, a lábain már nem volt semmi fura, nem is piszkálta őket, de a remegés még egy picit (kb két percig) megmaradt. Közben a kutya magánál volt, nem habzott a szája, nem nyáladzott, a farkát is próbálta csóválni, mikor a nevét mondtam.

Aztán kiállt a remegés (a fejében maradt meg utoljára), és elkezdett kaját kunyizni, meg a macskával játszani, ahogy szokott.

Nem tudom, ez volt-e az első, de az első, amit láttam, az biztos.

Ez epilepszia lehetett, vagy valami súlyosabb? Valakinek van ilyen tapasztalata?

Köszi a válaszokat előre is!


2011. ápr. 5. 08:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Az lesz, délután rendel, akkor majd felhívom. Köszi.
2011. ápr. 5. 08:57
 12/12 anonim ***** válasza:
Milliom kutya eszik tápot, meg mindenféle rágcsákat, egyebeket, amiben van tartósítószer. Viszont nem mindegyik kap epilepsziás rohamot. Erre fogni badarság. Inkább az öröklött hajlam az oka. Keverékeknél még a szülőket sem ismerik sokszor, így nem lehet tudni, melyik szülő hozta a betegségre való hajlamot.A tenyésztett kutyáknál pedig , hogy örökítik-e ezt a betegséget, csak akkor tudják megállapítani, ha több kölykön is jelentkezik.
2011. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!