Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne a jobb kutyus...

Melyik lenne a jobb kutyus nekünk?

Figyelt kérdés
Fiatal házaspár vagyunk kisbabával, vidéken élünk kertes házban.Idén szeretnénk egy kutyussal bővíteni a családunkat.Eddig a labrador és a berni pásztor van versenyben, de most nagyon megtetszett a bordeax-i dog, csak sajnos nem ismerem ezt a fajtát.Amit mi nyújtani tudunk a kutyának:nagy kert, napi szintű séta, foglalkozás,játék.Házőrzés nem fontos, az viszont igen, hogy nyugodt legyen, szeresse és bírja a gyerekeket, főleg ha majd olyan korba ér, hogy már ő is játszik a kutyával.Megfelel ennek ez a fajta?A közelünkben van egy 3 hónapos bordeux-i, nagyon nyugodt, barátságos kutyusnak látom.De kérdés, milyen lesz.
2011. ápr. 5. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a berni pásztort mondanám, kiváló családi kutya, könnyen tanítható, békés, nyugodt, imádja a gyerekeket, szeret játszani, kertben jól érzi magát...stb Tapasztalat... A bordeuxi-t nem ajánlanám kisgyerek mellé, bár nyugodt kutya de kicsit önfejűbb... De a labrador is megfelel az elvárásoknak, bár az kicsit temperamentumosabb, örökmozgó fajta..
2011. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
+ 1 voks a berni pásztornak.
2011. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Berni pásztor!
2011. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem a boxer nagyon jó

meg ha mondjuk nem fajtatiszta lenne??

lehetne menhelyről egy fiatal kutyát hozni és ott is lehet olyan fajta ami jó lenne

2011. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kisgyerek mellé, menhelyi kutyát nem mondanám! Nem tudni az elő életét...Jobb ha együtt nőnek fel, az a biztos!
2011. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xnorkax ***** válasza:
A berni pásztor tökéletes gyerek mellé. :) Nekem egy berni keverékem volt és imádta a gyerekeket. Volt, hogy véletlenül ráléptek a farkára vagy ilyesmi, de meg se moccant, tűrt mindent. :)
2011. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!Akkor most vezet a berni :)

Semmi bajom a menhelyi kutyákkal, ha nem lenne gyerekem, biztos hogy kihoznék egy csomó árva kutyust,de így nem merek.Ahogy az egyik hozzászóló is mondta, nem ismerhetem az előéletét, ki tudja, mit hoz elő belőle egy hirtelen mozdulat, egy gyerekvisítás.Inkább biztos helyről, jó idegrendszerű kutyust szeretnénk.

2011. ápr. 5. 15:58
 8/13 xnorkax ***** válasza:
Egyetértek veled, kérdező. Én is imádom a menhelyi kutyákat, a mostani kutyusom is az, de sajna sosem mehet az ember biztosra, hogy stabil-e az idegrendszere. Nyomott hagyott a kutyámon a kidobás és utána a majdnem egy hónapig tartó menhelyi élet. Például a kisgyerekekkel egyáltalán nem jön ki sajnos... :( Persze nem akarja bántani őket, de vagy menekül előlük vagy morgással fejezi ki a nem tetszését.
2011. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is m
2011. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is menhely párti vagyok,de a kisfiam miatt én sem mertem menhelyit hozni.

Az én fiam 19 hónapos, örökmozgó kisördög,és egy 5 hónapos bernim van mellette. A gyerkőc lovagol rajta,ha a kutty lefekszik,bújik hozzá,van hogy együtt alszanak. Sosem volt gond. A berni igazi babysitter :)

Van egy öreg pincsim is,ő befogadott kutya,és bizony van,hogy odakap egy hirtelen mozdulatra,vele nem is engedem játszani a törpémet.

Szóval +1 voks a berninek :)


[link]

2011. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!