Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kutyával? Menhely...

Mi legyen a kutyával? Menhely vagy altatás?

Figyelt kérdés

Két dologból lehetne választani: vagy bevisszük menhelyre, és esetleg lesz új gazdája, vagy elaltatja az állatorvos.


Az ok elég bonyolult: a kutya eredetileg kóbor volt, és az is maradt, teljesen tönkretette a kerítést, nem érdekli se a játék, se semmi, csak a szökés. Az ivartalanítás sem segít, semmi sem.

A teljes kerítés lecserélése cirka 300-500 ezer forint lenne, mivel fából van, és konkrétan szétrágja. Elég kicsi kutya, szóval a legkisebb lyukon lelép.

Mindennapos programunk, hogy a kerítést megjavítsuk.


Egy ideje megkötjük, mivel a faluban utálják a kóbor kutyát. Ha az utcán van, sokan bántják, belerúgnak, megtépi másik kutya, mert ráuszitják, stb. Tehát igyekszünk az udvaron belül tartani: megkötjük.

Az acél karikát széthúzza, addig rángatja, addig tekergeti, amíg vagy eltépi azt, vagy a nyakörvet, vagy egyszer meg fog fulladni.


Amíg nem tud megszökni, addig vonyít, sír, szenved.


A simogatást, a családot, a gyerekeket szereti, amennyit lehet, törődünk vele, de a pórázas séta is akkora szenvedés neki, mint a láncon lenni. Biztos hogy szeret minket, hisz újra és újra visszajön, (eszik, megsimogatjuk, stb), de nincs maradása egy helyen.


A kutya boldogtalan, szenved, és mi is szenvedünk, mert nem tudunk aludni, már elegünk van a kerítés toldozás-foldozásából, rettentő anyagi kárt is okozott.


Három éve kínlódunk mi is, ő is, és szerintem ideje feladni. Már a gyerekek is mondták, hogy nekik ilyen kutya nem kell. :(


Mi legyen a kutya sorsa?

Vigyük menhelyre (ahonnan szintén esélyes, hogy napokon belül megszökik), vagy altassa el állatorvos, és nem kell tovább szenvednie máshol?


Másik befogadóval már próbálkoztunk, de túl öreg, aki meg ismeri, tudja, hogy egy szabadulóművész.

Nem megy.


2011. ápr. 6. 09:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként ivartalanítva van?

Kutyaiskola?

2011. ápr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:

Már ivartalaníttattuk, az is jó nagy anyagi érvágás volt.

Kutyaiskolára se időnk, se pénzünk, és nem is hiszem, hogy kiölné belőle a vágyat, hogy megint szabad legyen.


Az előző kutyám akkor is mellettem volt, ha nem volt kerítés, jött a lábamnál, kísért a kertbe, mindig ott volt, ahol a család. Soha nem gondoltam, hogy ilyen kutya létezik. Amelyik csak menni akar. :(((

2011. ápr. 6. 10:01
 3/69 anonim ***** válasza:
60%
Kutyaiskolánál még lehet esély.
2011. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
22%

Cesar Millan műsort nézni, megpróbálni alkalmazni.

Kutyaiskola.

Kennel építése vagy egy kis rész lekerítése a teleknek.

2011. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

Bocs, de egyszerűen NINCS ennyi pénzünk, hogy elvigyük.

Amit nem is fogunk visszakapni, ha nem válik be.

+ az utiköltség, a pénzkiesés a szabadság miatt, amit nem is fogok kapni, örülök, ha nyáron mehetek.

A férjem szintén, nem úgy megy a dolog.


Így is elég nehezen tudunk megélni, NEM TUDOK KIFIZETNI többet a kutyára. A gyerekre se jut több, nem hogy egy kutyára, ami 90%, hogy pénzkidobás lenne.

2011. ápr. 6. 10:06
 6/69 A kérdező kommentje:

Nem leszek képzett kutyakiképző, mert nézem a műsort, és ilyen kutya ott se volt.


A kenelt pont úgy szét fogja szedni, ahogy a kerítést, a drótkerítést, a léceket, a drótokat, a fémlapot, a régi gyúródeszkát, ha nem, akkor megmássza.

Vagy vonyít és sír boldogtalanul éjjel-nappal, én meg kapom az ívet a szomszédoktól, akik már "felajánlották kedvesen", hogy megmérgezik, és akkor kussban marad.


Azt hiszem, jobb lenne a kutyának az altatás. :,(

2011. ápr. 6. 10:08
 7/69 anonim ***** válasza:
0%
Én is a kennelt javasolnám neki
2011. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
0%
én biztos nem altatnám el,ha a gyereked lenne kezelhetetlen lelőnéd.valószínüleg valamilyen lelki sérelem érte valamikor mielőtt befogadtátok.határtalan szeretet és törődés kell neki.
2011. ápr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
49%

Altatni igazi ok nelkul nem fog a doki, de persze penzert lehet megteszi valamelyik...

Akkor mar inkabb menhely, bar mindenut telthaz van, ketlem hogy barki befogadna, de azert probalkozz. Ajanlom a Noét, ok nagyon rendesek, hatha segitenek.

De ha semmi mas lehetoseg, akkor se altassatok szerencstlent, akkor mar inkabb vigyétek el az illatos uti sintertelepre onnan nagyon sok kutya megy kulfoldre, vagy szervezetekhez, ezert nagyon riktan altatnak helyhiany miatt.

2011. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
49%

Ha már minden reményt feladtatok akkor szerintem inkább menhely. Attól még hogy ti nem tudjátok kezelni, lehet hogy másnak remek társa lesz.

Ne érts félre, nem megsérteni akarlak, de lehet tényleg nem nektek való.

Viszont szerencsére azért mert szökik, egy jó érzésű állatorvos sem fogja elaltatni.

2011. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!