Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszúszőrű órástestű kutyának...

Hosszúszőrű órástestű kutyának nyáron levágatjátok a szőrét? Vagy bármi másnak akinek nem szokták?

Figyelt kérdés
nekem bernim van és gondoltam rá hogy levágatom nyáron ne szenvedjen,de lehet hogy nem nő vissza télre (benti kutya de akkor is)
2011. ápr. 6. 19:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Őszig nem nő vissza. Ismerek egy bernáthegyit, akit tavaly nyár elején nyírtak meg, mert a lusta gazdi nem fésülte ki rendesen és úgy becsomósodott, hogy már csak a nyírógép segített. Na, neki még most sincs olyan szőrminősége, mint a nyírás előtt volt, pedig azóta már elmúlt egy tél. És semmivel sem volt kevésbé melege, mit az én kutyámnak, akit nem nyírtunk meg. Amúgy meg mindenki azt csinál a kutyájával, amit jónak lát.
2011. ápr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Egy skótjuhászunk és egy tacskónk van. A tacsi jobban szenved nyáron, mint a skótjuhász. Erről ennyit.


Szerintem se vágd le. De ahogy olvasom az ellenséges válaszaidat, te már eldöntötted. Így tök mindegy mit írunk. azt csinálsz amit akarsz, csak a kutyát sajnálom.

2011. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sajnáljátok a kutyát? :D Mégis miért?


Komolyan úgy beszéltek róla, mintha legalább a fejét készülne levágni a kérdező. Ez csak a szőre....


Amúgy én is hallottam több helyen, hogy a hosszú szőr pont, hogy véd a hő ellen (is), nekem mégis az a tapasztalatom, hogy sokkal jobban lihegnek és szenvednek a hőségben, mint egy rövidszőrű kutya.

Egyik ismerősöm pl. nyáron le szokta vágatni a bobtail-je szőrét és sokkal jobban érzi magát a kutya.

Azt viszont nem tudom, milyen hamar nőne vissza a szőre és, hogy nem lenne-e rosszabb minőségű, mint előtte.


Szerintem érdemes egy kutyakozmetikust megkérdezni.

2011. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem bernim van,és szőrös :)
2011. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

pont hogy nem kell sajnálni a kutyát "okosok",mert szeretem és azt szeretném hogy neki jó legyen és nem szenvedjen a melegben!!!nekem nem számít hogy néz ki vagy milyen a szőre minősége csak az jól érezze magát 40 fokban is!

és nem kopaszra akarom vágatni csak kicsit rövidebbre

2011. ápr. 7. 15:14
 16/17 anonim ***** válasza:
Csináld ahogy jónak látod! Te kérdeztél, én megírtam, hogy mi nem vágatjuk le.
2011. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogja magát jól érezni 40 fokban sem lenyírva, sem szőrösen. Senki nem érzi magát jól nagy melegben. Legalább is az ember izzad, a kutya liheg és hűvösbe bújik.

Végül is nem visszafordíthatatlan lesz a helyzet, ha megnyírod.

2011. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!