Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos vagy éves korára...

Hány hónapos vagy éves korára vált 100%-osan behívhatóvá a kutyád?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 17:24
1 2
 1/15 xnorkax ***** válasza:
Én legelőször 4 hónapos korában engedtem el, azóta szoktam póráz nélkül sétáltatni. Sajna 100%os sosem lett és valószínűleg nem is lesz, max. 90%, mert terrier keverék és ha megérez valamit nagyon nehéz rávenni, hogy odajöjjön hozzám. Persze 10ből 8szor odajön, de így nem 100%os.
2011. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az egyik kb. 2-3 évesen. Egy nagytestű, vadászkutya keverék.

Az hogy ilyen későn tanulta meg az én hibám, sajnos az elején kicsit elrontottam a nevelését, de mára egy nagyon okos és kifejezetten szófogadó kutya vált belőle:)

A másik, idősebb kutyámat felnőttként fogadtam örökkbe (ő egy labrador). Iazából ő alapból szófogadó volt, szinte nem is kellett tanítani (lehet ezért szenvedtem meg a nnyira a másik kutyámmal). Sajnos ma már majdnem teljesen süket így nagyon oda kell rá figyelni, mert ő nem megtagadja a visszahívást hanem van hogy tényleg nem hallja:(

2011. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az én kiskutyám 9 hónapos, rengeteget foglalkozom vele minden nap. Sajnos még nagyon messze vagyunk attól, hogy mindig odajöjjön ha hívom. Suliba is járunk. Minden el tudja terelni a figyelmét. Imád játszani, teljesen megbolondul amikor szabadon rohangálhat. Minden nap el van engedve... Remélem idővel jobban fog neki menni a dolog:-)
2011. ápr. 7. 18:56
 4/15 anonim ***** válasza:
Másfél- két éves korára. Most két és fél éves. Még előfordulnak apróbb hibák (nem rögtön jön, hanem először lepisili azt amit akar, de hálistennek éles helyzetben mindig vissza jön meg megáll ha szólok neki)
2011. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
az enyém 4 és fél hónapos yorki, és mindig odajön ha hivom, kivéve akkor amikor új helyen van meg sokan vannak, de ez azért van, mert még kölyök, pár hónap és ezzel sem lesz gond...
2011. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 LadyLoss ***** válasza:

9 hetes kora óta hordom kutyaközösségbe, most 10 hónapos és egy kezemen meg tudom számolni hányszor tagadta meg a behívást! egyik alkalommal sem késett a retorzió!

teljesen megbízható, játékból is ki tudom hívni. Skót juhászom van. :)

2011. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

LadyLoss:

Megkérdezhetem, hogy gyakoroltál vele?? Jutalomfalattal?

2011. ápr. 7. 19:46
 8/15 A kérdező kommentje:
Jah és még annyi, hogy első szóra odajön?
2011. ápr. 7. 19:47
 9/15 LadyLoss ***** válasza:

Amíg kicsi volt, sok sok jutalom falat és dícséret. Eleinte lakásban, kint a kertben, majd kihasználva a kicst kutya ösztönös ragaszkodását a gazda iránt, a kutyaközösségben is. Mindennap gyakorolunk, és nem csak a feladatokat, hanem a falka szabályokat is betartjuk.

Igazából semmi extrát nem csináltam, csak amit sokan előttem is már alkalmaztak, meg bizonyára a kutyám jó természetével is szerencsém van.

2011. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs 100%-osan engedelmes kutya.

Az enyém pár hónapos korában már rendesen behívható volt, de én nagyon szigorú vagyok. Olyan nem szokott lenni hogy megtagadja a behívást. Olyan van, hogy néha elveszti a fejét és elrohan mondjuk egy kutyához vagy házat őrizni de akkor is visszajön csak kicsit lassabban kapcsol.

2011. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!