Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy öklömnyi dudor nőt a...

Egy öklömnyi dudor nőt a kutyám oldalán, ez mi lehet gáz van?

Figyelt kérdés
Délután nem volt semmi baja ma most meg jövök haza és simogatom a kutyámat és egy bazi nagy dudor van az oldalán a kutya az vidám mintha mi sem történt volna ha nyomkodom neki nem reagál nem nyüszít semi hozza játékát h játszunk meg ugrál össze vissza kicsit félek mert bazi nagy dudor és kemény is meg minden és nemtom h mi az
2011. ápr. 8. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Azonnal vidd állatorvoshoz! lehet daganat!
2011. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de ekkora dganat nem nő ki 2 óra alatt
2011. ápr. 8. 23:34
 3/10 A kérdező kommentje:
persze elviszem csak azt nemtom h sürgősen vigyem vagy ráér hétfőig mert ugye péntek éjszaka van
2011. ápr. 8. 23:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy megcsípte valami. Az én tacskómnak is volt egy csomószor, hogy feldagadt az orra, de eltűnt aztán.
2011. ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
valószínű vérömleny. akkor szokott keletkezni,ha ketten egymásbakapnak, vagy nekifut valaminek, beüti magát. Jó lassan fog felszívódni, beletelhet 2 hét is. doki adhat rá krémet, hááááát azzal se sokkal gyorsabb.
2011. ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ez ilyen vér hólyag vagy hogy kell mondani nálunk ez elég rendszeres ;) 6 kutyánk van ha beverik vagy játékból verekszenek és megcsípik akkor szokott kialakulni, vizes borogatást kell rá tenni és ha 1 hét alatt nem múlik el magától a doki leszívhatja de az ritka...nekünk össz egyszer kellett leszívni az egyik kutyánál pedig amilyen durván játszanak van, hogy néhány hónap alatt többször is előfordul egy-egy kutyánál
2011. ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy séta közben megtámadott minket két nagyobb testű kutya. Utána 1-2 nappal vettünk észre rajta nagy "daganatot", a bőre alatt volt , jól elkülöníthetően (tehát nem a húsában), hívtunk dokit, aki vett belőle mintát és tele volt gennyel, azt mondta a harapással bacik kerültek bele, azért telt fel. Kapott antibiotikumot, a bőrén csinált egy vágást ( meg ezen a tályogon is) és kinyomta a cuccot, aztán feltöltötte fecskendővel fertőtlenítő szerrel , az felhabzott és azt újra ki kellett nyomni, elég undorító volt, főleg úgy, hogy nekünk ezt még vagy 3 napig ismételni kellett, a kutya elég jól tűrte. Ennek már 4 hónapja, a kutya jól van, de azt mondta a doki ha nem ürítjük ki akkor baja lett volna.
2011. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Raffi ***** válasza:

Valami megcsípte. Lehet darázs. De az is lehet, hogy kullancs volt benne.

Szerintem semmi gond, hétvége van (az állatorvos miatt írom, hétvégén plussz összeget számolnak 6000ft-tól) hétfőre biztos elmúlik.

2011. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 RasztásPuli válasza:
100%

Hello!

Tudom már régi a kérdés, de leírom az én sztorimat ezzel kapcsolatban, hátha segítek vele másnak!

Az en öthónapos goldenemen is előjött egy ilyen pukli úgy 1 óra alatt. Másnap bevittük a dokihoz, mintát vett belőle, vér volt. Leszívta a dudort, és mondta, hogy ha visszanő, az fel fog szívódni, de max. 2 hét múlva el kell tűnnie.

Rá két hétre visszanőtt, megkeményedett. Bevittük megint az állatorvoshoz, aki adott rá egy gyógyszert, és azt mondta, hogy ha 5 nap alatt nem kezd jelentősen csökkenni, meg kell műteni.

Most itt fekszik mellettem, tegnap délután volt a műtét. Egy hatalmas zacskószerű valamit vett ki szegényből, és ott fel is vágta azt előttünk. Tele volt vérrel, és volt rajta egy keményebb részt, ahonnan valószínűleg az egész eredt. Tehát egy betokosodott véröbleny volt, amit próbált kidolgozni magából a szervezete.

Elmondása szerint valami erős ütés érhette. Mivel én soha nem emelek rá kezet (egy kis angyal, szóval még csak meg sem fordult soha a fejemben! :), és nagyon oda van rá figyelve, ez kizárt. Viszont a dudor kialakulása előtt 2 héttel megtámadta egy másik kutya, és bár azonnal szétszedtük őket egy-egy fognyom látszott a kutyán. Valószínűleg ez okozta, de nem teljesen biztos...

Most jól van, két hét múlva varratszedés :)

2014. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, 9/9 nekem sokat segítettél. Szintén dudor van a kutyán. Volt 2 hete oltás is. Csakhogy oltásután rögtön előjön, ha a pukli, ha úgy alakul. Most megkérdeztem a családot érte,-e valami ütés vagy nagyobb játék volt-e. És nekicsapódott az oldalával az ember lábához és nagyon birkós játék is. Ott simán lehet. Mert a dokink se tudott segíteni mitől lehet. De így újra megnézi.
2023. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!