Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis milyen kutyásnak jut...

Mégis milyen kutyásnak jut eszébe éjjel 11 kor kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés

Arra ébredtem a múltkor, hogy a kutyáim ugatnak.

És nem csak úgy ugatnak, hogy valaki sétálgat, hanem egy másik kutyára.

Kinézek az ablakon, hát sétáltatja a kutyáját egy csajszi. Ránézek az órára, hát éjjel 11 óra elmúlt.

Először nem akartam elhinni, de tényleg annyi volt az idő.

A csaj, meg rohadt kényelmesen lassú tempóban, mintha valami nyugdíjas lenne, aki elment sétálni a friss tavaszi levegőn...

Komolyan, eléggé felháborító, hogy hogy képzelik ezt. Amikor mindenki alszik az utcában, akkor meg fogja magát a csaj a kutyájával, és végig sétál vagyis inkább sétafikál.

Persze, ha Július közepe lenne, amikor nappal +35 fok van, és éjjel kibírható a meleg, akkor megérteném, de így Április elején...

Persze, tudom... Szoktassam le a kutyáim az ugatásról... Csakhogy amikor már az utcában lévő 8 kutya őrjöngve ugat, akkor elég nehéz rájuk szólni, meg se hallanak...

Most komolyan az ilyen kutyás ezt direkt csinálja? Hogy megszívassa az embereket, mert kb a mellettünk lévő 3 utcában összesen van 3 kutya, + egy hatalmas üres rét de Ő ide hozza sétálni a kutyáját.

Ezt direkt csinálják a kutyások?


2011. ápr. 9. 10:12
1 2 3 4
 21/33 xnorkax ***** válasza:
96%

Ha a lány fejével gondolkodnék este 11kor én sem választanám a mezőt.

1. nincs közvilágítás és sötétben bizony elég nehéz elbotorkálni..

2. nem épp biztonságos

3. ha csak egy gyors pisi-kaki, akkor minek ki menni a mezőre?!

Azt mondod nem rohamtempóban sétált, oké... De ha a kutyájának épp "dolga" volt?

Szerintem ez csak egy egyszeri eset lehetett, gondolom neki sem minden vágya éjszaka sétálgatni. De ha a kutyájára rájött a szükség akkor nincs mit tenni!

Mellesleg a mai világban nem jelent semmit, hogy milyen fajta kutyád van. Még ha egy rottweilerről is van szó... Leüthetik, lefújhatják stb.

2011. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
95%

Egy rotit simán ki lehet nyírni pl. egy bicskával, aztán mehet a ,,hancúr " .

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki sétáltassa rendszeresen a csendes utcákba a kutyáját.

Ha rendszeresen arra sétál a kutyájával csak azt tudnám javasolni, hogy ha normálisan megkéred a csajt mindenféle beszólás vagy idegesség nélkül akkor valószínű, hogy más merre megy majd.

Viszont ha neki esel, akkor Ő is támadni fog, és már csak azért is arra fog menni, hogy téged bosszantson.

2011. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

"Ha a lány fejével gondolkodnék este 11kor én sem választanám a mezőt.

1. nincs közvilágítás és sötétben bizony elég nehéz elbotorkálni..

2. nem épp biztonságos

3. ha csak egy gyors pisi-kaki, akkor minek ki menni a mezőre?! "

-

1. az út mellett van közvilágítás, az út másik oldalán kb 130 méter széles a mező, és megint egy út, és világítás + házak.

2. Világos nappal miért lenne biztonságosabb? Szomszédomat d.u 3 kor rabolták ki fényes napsütésbe!

3. az a gyors pisi-kaki akkor nem kell vánszorogni 20 métert 1 perc alatt megtenni, és a rét 1 utcával arrébb van!

2011. ápr. 9. 11:18
 24/33 anonim ***** válasza:
93%
Komolyan mondom nincs jobb dolgod mint ezen rágódni??? Tiszta szánalom vagy!
2011. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam vissza.

De. Mi egy lakótelepen lakunk. Sokszor délutáni műszakban dolgozom, fél 11-kor érek haza, akkor nem vihetem le a kutyáim? Igaz, enyémek nem ugatnak, meg mivel társasházak vannak, minket sem ugatnak kerítés mögül kutyák. De mikor reggeli műszakban vagyok, akkor is megesik, hogy még éjfélkor leszaladunk egy kicsit, sőt, van, hogy még labdázni is szoktunk ilyenkor. :) Nyáron meg pláne, mert meg lehet dögleni nappal a melegtől, a kutyát nem lehet a kánikulában lemozgatni.

2011. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
90%
Azért este 11 még nem hajnal, sőt, az átlag ember még nem alszik olyankor, nem tudom, te hol élsz, hogy este 11 neked már hajnal. Mégcsak nem is éjjel. Én olyan 1-2 körül viszem le utoljára.
2011. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
90%

én van hogy 1kor is kiviszem. Ugatnak a kutyák. Ő is. De valahogy a szomszéd nem szólt bele.

Amúgy meg a kutyasétáltalásba nem szólhatsz bele. Maximum ha gyakran csinálja akkor. Nekem is főút mellett éjjel mint az őrültek ugatnak. De meglehet szokni. Alkalmazkodni kéne.

2011. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Mi régebben vittük ki a kutyát késő este rendszeresen. Volt, akit zavart, és szólt udvariasan, hogy aludni szeretne. Azóta másfelé megyünk, nincs belőle gond.
2011. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

"Azért este 11 még nem hajnal, sőt, az átlag ember még nem alszik olyankor, nem tudom, te hol élsz, hogy este 11 neked már hajnal"

-

lehet, hogy az átlag ember nem jár reggel 5 re dolgozni!

Kérlek keljél már fel reggel 4 kor és vezess már teherautót egész délutánig, estig!

Majd meglátjuk milyen fáradt leszel, amikor egész nap oda kell figyelni a vezetésbe!!!

Lehet, hogy az átlag ember 9 re jár dolgozni, és semmit nem csinál, majd délután haza megy, és Tv-zget...

2011. ápr. 9. 13:32
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

1. Az utca közterület, oda akkor megy az ember kutyát (macskát, hörcsögöt...stb) sétáltatni, amikor csak akar.

2. Szerintem nem a kutyát sétáltató emberekkel van baj, amikor a kerítés mögött ugatnak a kutyák, hanem azokkal a "gazdikkal", akik házörzés céljából a kertben hagyják non-stop a kutyájukat.

3. Hamár kint hagyják őket a kertben (ami esetenként érthető, hisz a házörző kutya őrizzen), és rettentően zavarja őket a saját kutyájuk ugatása, legalább vehetnék a fáradtságot, hogy megtanítják a kutyát parancsszóra elhallgatni....

4. Esetleg belehetne a kutyákat engedni éjszakára a házba, onnan is tudnak házatőrizni, nem?

5. Ha nem házőrzés miatt vannak kutyák, hanem fenenagy állatszeretetből, akkor inkább tartsanak macskát, az nem ugat és szereljenek föl riasztót...

6. Hihetetlen, hogy egyesek mennyire énközpontúak és képesek ilyen hül*ye kérdéseket feltenni, amire igazából nincs is jó ill. hasznos válasz.

2011. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!