Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egy tragédia. Hogy...

A kutyám egy tragédia. Hogy pisiltessem az utcán?

Figyelt kérdés

Hat hónapos kuvasz-labrador fiú (van egy kis vizsla beütése is) és nem hajlandó kint pisilni. Itthon van wc-je, de néha már kilóg belőle a feneke, mert kinőtte. Egyszer pisilt egy ismerősöm kapuszínében a homokkupacra, de ezen kívül semmi sem történik. Hiába itatom meg előtte, az utcán is szokott inni csapból, ha pisilnie kell, inkább nyargal haza, én meg repülök utána. Bedönt az ajtón és rohan wc-re. De hamarosan a falra fog pisilni, az nagyon nem lenne jó.

Mihez kezdjek vele??


2011. ápr. 11. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
nagyobb alomtálcát vegyél, udvaron sem pisil?
2011. ápr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha ennél nagyobbat veszek, már nem férünk be a fürdőbe. Udvaron se. Sehol a lakáson kívül, pedig mindenhol érzi a szagokat, megállás nélkül szimatol az utcán. :S
2011. ápr. 11. 23:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg az alábbi link alapján bejött oldalakon körülnézni. Biztosan találsz megoldást. Ha mégsem, akkor a talált weblakpokon keresd meg a kapcsolat lehetőségét és bátran kérdezz!

[link]

2011. ápr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom mit csodálkozol, rászoktattad a szerencsétlent az alomra, utána meg jé csóri mást nem ismer. Szórj ki az alomból, amit használt valamennyit, mikor kint megálltok valahol, hátha leesik neki mi van. Aztán szépen lassan majd elkezded elhagyni. Csak nehogy otthon is keresse, attól, hogy kint is tud majd pisilni.
2011. ápr. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"Mihez kezdjek vele??"


Add oda másnak, még az is kisebb trauma neki, mint hogy olyan gazdája legyen, akinek az a véleménye szegényről, hogy "tragédia"!

2011. ápr. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Mi a francnak kellett arra szoktatni,hogy a lakásban végezze a dolgát?! Te vagy a hibás! A kutya azt hiszi,hogy csak bent szabad az alomba! Megoldás: az almot tedd fokozatosan a bejárati ajtóhoz. Majd az ajtó elé (udvarra). Igy rájön,hogy a lakáson kivül kell wc-zni. Ha ez megy,akkor szüntesd meg az almot.
2011. ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tragédia az a kutya és szerencsére fiatal. A kutyákban maguktól is van egy szobatisztasági hajlam, csak ki kell hozni belőlük. Javaslatom, ami nekünk is bevált annak idején, a következő:

Amikor látod, hogy "wc"-zni készül, azonnal kapd fel és szaladj ki vele az udvarra. Vagy a ház elé, ha nem kertesben laksz. Ha elvégzi a dolgát, akkor nagyon dicsérd meg! Ez elvileg egy néhány alkalom után működni fog.

Sőt! Ajánlatos lenne a lakásban a "budit" megszüntetni és abból a helyiségből kirekeszteni, ahová eddig járt.

Hamar össze fogja kapcsolni és megtanulja. De soha, de tényleg soha ne bántsd azért, ha beklozetol. Légy türelmes és következetes, pár hét és nem lesz gondod.

2011. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el magatokkal sátrazni,vagy legalább egész napos kirándulásra.Reggel mielőtt pisilne induljatok el.Játszatok vele,futassátok meg jól,hogy keljen igyon.Nem hiszem,hogy egész nap vissza tudná tartani,de főleg,ha sátrazni viszitek,több napot is.A lakásból meg dobjátok ki azt a kutya wc-t.Sok sikert.Még csak annyit szeretnék,hogy nem a kutya hibája ez,remélem ezt ti is belássátok.Így szoktattátok,úgyhogy most erről ti kell leszoktassátok.Egy kis utánaolvasás és türelem,és biztos fog sikerülni.Minden jót nektek,és jó kutyázást.
2011. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tragédia az a kutya csak nincs türelmed hozzá, az enyém is nehéz eset, de haladunk!!! Neki is volt pelenka, szerencsére soha nem használta, próbáltam neki tanítani, de nem volt hajlandón arra sose semmit csinálni! Ezután jött, hogy oké, akkor óránlént, kétóránként kivittem...voltak bakik sok is...ő mindig a szőnyegre pisilt kakilt idebent, hát gondolom mondanom se kell, hogy az agyvérzés kerülgetett állandóan...ilyenkor megszidtam, és elzártam egy szobába egy 10-15 percre...sokáig kellett ezt csinálnom, de most már ha bepisil akkor szerencsére az esetek 95%-ában már nem szőnyegre és olyan 75-80%-ban kint csinálja már...reggel amikor felébredünk egyből kiengedem az udvarra, van amikor hideg van és jönne befele,ilyenkor mondom neki egy párszor hogy "pisi""kaki" és elmegy először pisilni aztán általában kaja következik és utána a "kaki". Ezenkívül minden alvás, játszás után és most már 2-3 óránként engedem ki vagy viszem el sétálni...

Tehát ezzel arra akartam felhívni a figyelmed, hogy a kutyatartás nem csak móka és kacagás, hanem szigorú és kitartó nevelés következtében lesz csak egy engedelmes és jó kutyád! Ezért kell jó meggondolni, hogy kell-e valóban egy kutya és ha igen akkor milyen fajta is lehet az amelyik fajtajellemzők alapján leginkább passzol hozzád és az életviteledhez!

Ha alom vigyél magaddal belőle, ha pelenka akkor vágj belőle és 3-4 óránként vidd el sétálni...az se árt, ha olyan helyre viszed ahol kutyák szokták végezni a dolgukat és találkoztok is párral ez ösztönzőleg hat majd a kutyusra! A pelenkát meg egyből szüntesd meg, ha lebírod vinni ilyen időközönként!

Ja és nem csodálkozom, hogy nem fogad szót mert nem te irányítod ő érzi magát falkavezérnek! Először is ezt tisztázd vele!!! Te sétáltatod őt nem ő Téged!!!! + a többi dolog, ah annak mennie kell!

2011. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mekkora bunkók itt egyesek! Nem azért írtam, hogy tragédia a kutya, mert nem szeretem vagy nincs türelmem hozzá. Ha tudnátok milyen körülmények közül hoztuk el a hét testvérével együtt, egy szót sem szólnátok. És azért szokott a wc-re, mert a macskáknak is van wc-jük, tőlük tanulta. Decemberben került hozzánk, hiába vittem az udvarra, úgy fázott, hogy már csak azért se pisilt. Sétálni pedig februárban mentünk először, akkor lettek meg az oltásai. Amúgy meg normálisan sétál, csak akkor húz haza, ha rájön a pisilés. Több, mint 20 kg, nem tudom mindig rendesen visszafogni. Szépen okosodik, más nagyobb baj nincs is vele, csak a pisilés.


A normális válaszokat köszönöm, a többiek meg menjenek a dolgukra, ha csak fröcsögni tudnak. Bármelyik kutya hálás lenne, ha itt lehetne. Ő is hálás, a többivel együtt, akiket a menhelyről hoztunk ki.

2011. ápr. 12. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!