Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki sétáltatja szájkosárral a...

Ki sétáltatja szájkosárral a kutyáját? Tényleg nem akkora tragédia a kutyának?

Figyelt kérdés

Vagy például egyik hozzászóló írta, hogy rendőr szólította fel a kutyája esetében a fojtó és a szájkosár használatára, mert 45 kg felett kötelező (már fogalmam sincs, mikor olvastam). Viszont nem találom erre a jogszabályt.


Azt tudja valaki, mi vonatkozik nagy és óriás méretű kutyákra sétáltatáskor?

Az én önkormányzatom erre vonatkozó jogszabályait az önkormányzat jól titkolja, sehova se volt képes kirakni.

És mik a kivételek alóla, úgy, mint a speciálisan képzett kutyák?

Egy terápiás kutyának például milyen "kedvezményei" vannak? Vagy egy kísérő-védő kutyának?

Valamikor olyasmit hallottam, hogy engedelmességi vizsgával rendelkező kutyáknál nem azok a feltételek érvényesek, és azt is, hogy olyan kutyát tilos sétáltatni, amelyik nem sétál szépen, amelyikkel nem bír a gazdája, és úgy repíti maga után a pórázon.


2010. okt. 8. 00:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
A fojtó nem kötelező, hála Istennek, sehány kilónál.
2010. okt. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy tudom, ( általánosságban ) hogy közterületen kötelező a póráz szájkosár használata. A póráz minden fajta kutyára vonatkozik, a szájkosarat pedig az önkormányzat határozza meg,hogy melyik fajtára kötelező.

Vakvezető kutyára nem kötelező a szájkosár.

A kutyának amúgy nem akkora tragédia. Hozzászokik. Vagyis kénytelen elviselni. Nem a legkényelmesebb az biztos, de hány olyan kutya van akinek az egész élete kényelmetlen mondjuk egy méteres láncon egy vas hordóhoz kötve....

2010. okt. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kényelmes Neki, de ettőkl függetlenül türelemmel, szeretettel meg lehet vele szoktatni úgy, hogy ne utálja, jó élményei legyenek.

Minden település saját önkormányzata szablya a szabályokat. Nálunk pl. csak azokra a kutyára kell szájkosár, akikről a gazda tudja, hogy domináns, agresszív fellépésű más élőlényekkel szemben, egyéb esetben csak póráz kell mindenképp.


És úgy tudom, hogy mindig mindenhol nálad kell legyen sétáltatáskor a kutya oltási könyve, illetve ha 'magas' iskolázott (az örző-védő vizsgát sikeresen elvégzett kutyák póráz néklül sétáltathatok) a kutya, a bizonyítványt is mindig magatoknál kell tartsd (feltéve, ha pórázról szeretnéd elengedni)!


Ara viszont figyelj, hogy általában a parkokban az iskolázottságtól függetlenül TILOS elengedni a kutyát!


Az önkormányzatnak írj egy levelet(e-mailt) és kérd el tőlük az erre vonatkozó szabályzat dokumentumát. Kötelező lennie egy ilyennek!

2010. okt. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

*szabja


Uhh, ez nagyon gáz... :D Bocsi, elírtam.

2010. okt. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

*Arra


Elnézést... Remélem többet nem vétettem, ma nem vagyok jó passzban (pont a saját kutyám miatt..)

2010. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van az ebrendeletben, hogy 50 centi felett kötelező a szájkosár illetve harapós kutyákra. Persze póráz használata kötelező közterületen. Én nem nagyon látok szájkosaras kutyákat. Az én kutyám marmagassága 26 centi szóval nem kell rá szájkosár. :) De volt már olyan kedves szülő aki megkérdezte, hol van róla a szájkosár. Pedig a kutya mellettem sétált. Nálunk egy időben foglalkoztak a szájkosárral. Most már megint nem. Nyilván ami szemet szúr (egy német dog például) arra biztos megállnak majd. Van a futtatón egy német dog igaz még hat hónapos de már nagyobb mint egy német juhász. Rá hamarosan venni kell ha nem akarják hogy megbüntessék Őket. Már így is egyszer kérték rá a szájkosarat, de akkor még 5 hónapos se volt. De van olyan ismerősöm is akinek a 30centis keveréke van. Ő megy neki fűnek-fának. Rá például kéne szájkosár mondtam is neki, hogy simán feljelenthetik mert kapkod bokák után meg ilyenek...
2010. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a helyi önkormányzati rendelet szabályozza ezt a kérdést. Az eddigi hozzászólások alapján úgy tűnik, hogy van ahol marmagassághoz kötik a szájkosarat, de nálunk és sok más településen is konkrét fajtáknak kötelező testmérettől függetlenül. A fajták felsorolását végigolvasva azonban kiderül, hogy akik a rendeletet alkották semmit sem értenek a kutyákhoz! Elég csak azt kiemelni, hogy egy ilyen hivatalos iratban képtelenek voltak helyesen leírni az egyes fajták neveit. Ezt a nemtörődömséget és hozzá nem értést tükrözi a teljes rendelet is.

Ettől függetlenül, a kutyának értelemszerűen nem a legideálisabb, ha szájkosár van rajta, de nem is olyan nagy tragédia. Pórázon sétálni szájkosárban is lehet (csak értelmetlen). Amit nem lehet szájkosárban, az a kutyák szociális élete, az egymással való ismerkedés, játék, stb. Tehát azt nem tudom elképzelni, hogy egy kutyafuttatón összeeresztünk 10 szájkosaras kutyát, azt meg mégkevésbé, hogy egy dilettáns rendelet miatt 3 kutyán van szájkosár, 7 kutyán meg nincs aztán menjenek játszani! Amúgy olyat sem hallottam még, hogy pórázon sétáltatott kutya embert harapott volna meg, tehát mindenfajta kutya esetében ellenzem a póráz és szájkosár kombinációt. A tömegközlekedés igénybevételénél viszont jogos, mert ott sok ember van nagyon szűk helyre összezárva a kutyával, és elég ha egy hirtelen fékezésnél valaki a farkára lép, fájdalmában lehet, hogy a kutya odakapna.

2010. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

póráz mindenhol kötelező. Szájkosár ott, ahol a helyi rendelet az adott fajtára előírta.

Amelyik kutyának megszoktatták a szájkosarat egyáltalán nem jelent traumát(és ha jó a szájkosár, kényelmes, tud benne lihegni, száját eléggé kinyitni).

2010. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor majd írok nekik, mert közreadták az önkormányzat jogszabályzatát a saját honlapjukon, de a kutyák teljes mértékben hiányoznak belőle.


Nekem azért nem tetszik a szájkosár kötelezése, mert falun élek, és itt is, mint a legtöbb faluban, nagyon sok kutya (és köztük sok harapós/domináns) jár-kel az utcán kénye kedve szerint. Nem ritkán rátámadnak az enyémre, és ha egy nála pl 20 kg-mal nagyobb kutya teszi ezt, akkoraddig is kell küzdenie vele, amíg nem tudom megoldani a helyzetet.

A másik, ami miatt nem szeretném, hogy pont emiatt az utcántartás miatt sok kutyával barátkozik, és a szájkosár egyrészt nagyon zavaró ilyenkor, például össze sem tudnak szagolni, illetve a másik kutya számára is zavaró, és ez meglátszik a viselkedésében is. Másrészt úgyis le fog jönni róla, elég, ha pórázon játékosan kezd viselkedni a másik kutyával, és már félig lenn is van.


Tehát ha van engedelemességi vagy őrző-védő vizsgája, akkor lehet szabadon sétáltatni bárhol? Nem elengedni játszani, csak szabadon követésre gondoltam.

2010. okt. 8. 13:34
 10/23 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy kellemetlen neki, amikor hozzáütődik, pl. amikor futtatom (mert vele futni, különben egész nap sétálhatnék vele, hogy lefáradjon), vagy barátkozik, vagy bármi, és ez elég fájdalmas lehet.

Egyszer például az orrát felsértette egy ilyen hozzákoccanás miatt. És szaglászni sem tud rendesen, ezzel még egy örömtől megfosztaná, szörnyű nézni, amikor optimistán mindig próbálkozik.

2010. okt. 8. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!