Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegetek van már az állatvédők...

Elegetek van már az állatvédők rizsájából?

Figyelt kérdés

a gyakorikérdések.hu nem állatvédő fórum, nem lehet kérdezni, mert a sok állatvédő azonnal kritizálni kezd. nem lehet az embernek FAJTAtiszta (kiemeltem, hgoy fajtatiszta, különben hatan rárepülnének, hogy minden kutya fajtiszta blabla)kutyája, mert hozzon menhelyről

és ha szerintem rondák a menhelyi kutyák?

miért nem lehet megérteni, hogy nem kell valakinek a korcs, és kiskutyákat akar?


2011. ápr. 12. 16:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem mi a probléma. Ha valakinek fajtatiszta kutya kell akkor menjen és vegyen, ha valaki örökbe akar fogadni akkor fogadjon örökbe. Ez mindenkinek a saját döntése. Ezen nem érdemes veszekedni.
2011. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Szaporítótól papír nélküli kutyánál is fennáll a betegség,idegi problémák,beltenyésztés veszélye,sőt fokozottan.
2011. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ha nemhelyről hozol akkor is lehet a kutya beteg, ideggyenge, szaporított, beltenyészet....

De az a kutya már megvan.

Ha valaki szaporítótól vásárol azzal csak növeli a szaporított kutyák számát. Hiszen a szaporító addig csinálja,amíg pénzt kap érte.

Ha senki nem venne tőlük, akkor abbahagynák. akkor évente soktízezerrel kevesebb kutya születne.

2011. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Kedves xnorkax.Miért lenne buta vagy tudatlan az,aki szerint a kutya ronda?Nekem is van kutyám,szeretem a kutyákat.Én azt mondom,hogy a patkány,azzal a vizes,mocskos,tincses szőrével,meg azzal a csupasz farkával,sárga,baktériumokkal teli fogával,szájával, ronda.Ez most azt jelenti,hogy amiért ezt az állatot rondának tartom,buta vagy tudatlan vagyok?Lehet,hogy valaki a kutyáktól irtózik,vagy rondának találja,ugyanúgy,aki a patkányokat szereti,nem érti az én ellenszenvemet a rágcsálóval szemben.Nem kell olyan hamar lebutázni,tudatlanozni egy embert,főleg nem az egyes állatfajokhóz való szimpátiája után.....Nem megsérteni vagy provokálni akarlak,csak ezen az oldalon elég hamar kiértékelnek,ha pl.valakinek tetszik a pincsi és neked nem,és esetleg ezt le is mered írni..Minden jót,és jó kutyázást.
2011. ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 xnorkax ***** válasza:
Azért írtam, hogy tudatlan, mert ennél nagyobb általánosítást nem is mondhatna, miszerint a "menhelyi kutyák rondák". :)
2011. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz:).
2011. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Engem az zavar, hogy ez a mániákus állatmentés már átment arra a szintre, amikor már fanatizmussal társul.

Gondolok most arra, hogy engem és elhihetitek sok erre az oldalra tévedő "átlagembert", aki nincs annyira otthon kutyatémában, elijjesztetek, mániákusan tömitek a fejüket, hogy fogadjanak örökbe. Miért mondtam, hogy rondák? Igen, tényleg vannak szép példányok is, de a legtöbb valamilyen fekete, vagy ordas színű, lássuk be eléggé randácska németjuhász vagy labrador keverék. A menhelyi kutyák 90%-a lelkileg sérült, kikerülés után is hosszas rehabilitáció, sok esetben betegség, hatalmas költségek társulnak hozzá. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy kimarad a kölyökkor, ami a legszebb, igaz, vannak kölyök kutyák is a menhelyeken, de általában középkorú a társaság. Ha még harap is, vagy támad, szóval lehet nagy a szívetek, de nem feltétlenül ez kell egy családnak!Főleg gyerekek mellé.

És engem tényleg zavar, hogy amikor idejön, felteszi a kérdést, hogy milyen fajta lenne hozzávaló, nem azt a választ kapja, hogy pl. egy golden retriever, pedig ilyen választ vár, hanem azt, hogy menhelyi.

fajtiszta vagy fajtatiszta...erre ráértek, hogy ilyen apróságokon lovagoljatok? ez egy válasz?

az, hogy ti néha aranykoszorús tenyésztőkről is azt állítjátok, hogy szaporítók, az meg felháborító!

Miért ne lehetne a kutyámnak kölyke? nem eladni akarom, de ez fel sem merül senkiben, hogy nem haszonszerzés a cél. van két tk-s kutyám, miért ne lehetnének kölykeik, a kicsiket a baráti társaságon vagy családon belül miért ne adhatnám oda ajándékba?

Én azt gondolom, hogy nem teljesen normális, és már nincs egészséges határokon belül, amit itt egyesek csinálnak.

2011. máj. 23. 14:37
 28/35 A kérdező kommentje:
és ha már az állatvédelemnél tartunk, tisztelet a kivételnek, de mégis miért itt ülsz a gép előtt, ahelyett, hogy pl. gyűjtési akciót szervezzél???
2011. máj. 23. 14:40
 29/35 anonim ***** válasza:

Egyetértek, nem normális amit itt néhányan csinálnak!

Feltettem egy kérdést a fülvágásról, hogy hol ismernek olyan dokit aki csinál, erre másnap megnézem a válaszokat, látom, hogy jött 6 db. Megnézem és látom, hogy hatból öt csak okoskodás, hogy "tudtummal be van tiltva...blablablablabla". Agyvérzést kapok az ilyenektől.

lehet lepontozni!

2011. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Elfogyott a nyugtató? :)
2011. máj. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!