Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó némelyeknek más...

Miért jó némelyeknek más kutyáját megetetni?

Figyelt kérdés
Kertesházban lakunk, van egy 2 éves vizslaszerű keverék kutyám. A szomszédság, és az erre járók rendszeresen dobálnak be neki kaját, és simogatják. Arról már letettem hogy bárkit is megugasson, mert pitizik mindenkinek, nyüszít hogy simogassák meg, leültetik őt stb, de már a kaját is elvárja. Volt olyan akinek szóltam hogy ne simogassa és ne adjon neki kaját, mert nem szeretem ha idegenek etetik. Erre az volt a válasza hogy "az nem baj ha megsimogatják vagy 1-2 falat kaját adnak neki idegenek, mert az biztosan nem akarja bántani a kutyát, biztos jó ember ha szereti az állatokat"...
2011. ápr. 13. 00:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Már több helyen is láttam kiírva családi házak kapuján, hogy a kutyát etetni szigorúan tilos.

Talán egy próbát megér.

2011. ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Ahogy olvastam a hozzászólásokat, úgy ment fel bennem a pumpa, hogy mégis mi bánatért ilyen idióták az emberek...


Kb 2 hetes eset: már sötétedett, készültem kicsit megfuttatni, majd megetetni a kutyát. Valamiért bejöttem a lakásba, kis idő múlva hívom a kutyát, hogy jöjjön. Nem jön...Hívom megint, nem jön. Megyek megkeresni hogy mit csinál, erre mindenféle ócska csontokat eszik. Eleve nem szeretek neki olyan szilánkos kis diribdarab csontokat adni, mert olyan mohó hogy néha a normális csontoktól is fulladozik, erre azt eszi... Mikor kiértem volt ott vagy fél zacskóval, és annyira tömte magába, hogy gondolom már megevett kb ugyanannyit.


Hát olyan ideges lettem, mikor pont vacsoráztatás előtt teletömik csonttal + vacsora előtt szeretem kicsit megfuttatni. Dehát teli gyomorral hogyan mozgassam? Kb az egész esti programja felborult. (és az enyém is).

És ezt éppenhogy észrevettem, ki tudja hányszor csinálják ezt vele amiről nem tudok...Már gondoltam rá hogy azok akik minden h*lyeséggel tömik a kutyámat, odamegyek mikro kin t vannak és a szájukba nyomok 1-2 háztartási kekszet, és akkor rájönnek hogy milyen idegesítő. De az a baj hogy én nem vagyok olyan "bátor" meg b*nkó, mert én automatikusan megkérdezném hogy "Szabad-e neki adni" De ők neeeem...Grrr

2011. ápr. 13. 08:47
 13/20 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk sajnos.Munka miatt el kellett költözzünk Németországban,a kutyát meg 4 hónapra otthon hagytuk,amíg itt elrendezkedtünk.Ez idő alatt a szomszédok nekiálltak kaját hordani neki,babusgatni.Pedig minőségi táppal volt etetve.Amíg otthon voltunk is,volt ilyen próbálkozás,de megoldottam.Sajnos erőszakhoz kellett folyamodni,másképp sehogy sem akarták megérteni....Na,de távollétünk alatt bepótolták...Most itt van velünk Németországban,de sajnos nagyon megváltozott.Semmi bizalmatlanság az idegenekkel szemben,sőt úgy üdvözöl mindenkit az utcán,mintha ezer éve ismerné.S koldul tőlük...Egy németjuhász kutyáról van szó.Nálam egyes embereknél hatott az a kérdésem,mikor eteni akarták,hogy:"Nincs bugyid?Na,nézz bele a bugyidba,s foglalkozz azzal,ami benne van."Persze így hülye kutyásnak voltam titulálva,de ez van.Másoknál sajnos csak a határozottabb viselkedéssel értem el hatást.
2011. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hú,ez nagyon nagyon rossz szokása az embereknek...főleg ha nem is tudod,hogy miféle kajákat dobálnak be!!!Valahogy meg kellene tanítani a kutyust,hogy mástól kapott ételeket ne fogadjon el...mert pl megvan az a veszély is,hogy bedobnak v.mi mérget,és elcsóvsálja.Sajna vannak ilyen rosszindulatú emberk is!!Bár én lakótelepen lakom..de itt is van pl olyan ,hogy csontot,meg ezt-azt szanaszét dobálnak kóbor macskáknak(ami nem is lenne baj),de én rohadt dühös vagyok,mikor az én kutyám feleszi a földről!!!
2011. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Kérj kölcsön egy kemény pitbult két napra addig a tiedet zárd el. Írdd ki a kapura Vigyázz harapós kutya.


Garantáltan többet a szomszéd nem megy oda etetni.:-))

Viszont lehet, hogy te sem tudsz hazamenni két napig.:-))

2011. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha olyat írsz ki, amiből látják, hogy zavar téged, annál jobban fogják csinálni. Ilyen az emberi természet. :( Nekem két tippem lenne.

Az egyik: Meg tudod-e esetleg oldani, hogy ketté oszd a kerted egy kerítéssel? Akkor lehetne egy előkert, oda akár szép kis virágoskertet is lehetne telepíteni, a hátsó rész pedig lenne a kutyáé. Oda meg már nem tudnának hozzáférni, hogy simogatni tudják, aminek szerintem járulékos következménye lenne, hogy az etetéséről is leszoknának, mivel nincs közvetlen közel a kutya, nem látják esdeklő tekintetét stb.

Ha ez nem megoldható és mindenképp valami kiíráshoz ragaszkodsz, akkor inkább másképp közelíteném meg a dolgot. Mivel úgy látom, itt most inkább az emberek úgymond jó szándékáról van szó és szeretetből etetik (még ha ezzel ártanak is valójában), így ha már kiírás, akkor én azt írnám ki, hogy a kutya beteg, súlyos ételallergiában szenved, szigorú, orvos által előírt diétára szorul, ezért kérem, az egészsége érdekében ne etessék, köszönöm.

Hátha beválik.

2011. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Csak zárójelben jegyezném meg azt már, hogy az ételmegtagadás általában csak addig működik, míg a gazdi jelen van, tehát ez nem féltétlen jó alternatíva...
2011. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinél a pont.És az utolsónál.De lehet,hogy a kettő ugyanaz.Az ételmegtagadás tényleg csak a gazdi jelenlétében működik. Egy párszor lehet,hogy betartsa,hogy jelenlétén kívül sem veszi el,de ennyire sűrű provokálás mellett,bedől.S nem a kutya hibája,se nem a kiképzőé.
2011. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egyes embereknek miért jó ez, de nekem is elegem van az ilyenekből bár az én kutyáimat nem etetik idegenek, de akkor is idegesítő, ha annyira akarnak kutyát etetni akkor tartsanak kutyát vagy vigyék egy menhelyre a kaját!
2011. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 xnorkax ***** válasza:

Húú... Ez egy elég rossz helyzet. Nálunk párszor fordult elő, hogy a hazafelé menő kisiskolások cukrokat meg minden "finomságot" dobáltak be a kutyámnak, de határozottan helyre tettük őket, azóta nincs ilyen...

Minden embert nem lehet sajnos megváltoztatni. Írták előttem, hogy tegyél ki olyan táblát, hogy a kutya allergiás. Ez szerintem nagyon jó ötlet lenne, de pár hülyéből kinézném, hogy már csak azért is...

Befuttathatnád borostyánnal a kerítést, bár az is idő, mire megnő. Vannak ezek a tömör fenyőfa szerű bokrok, az is jó.

2011. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!