Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Egyáltalán, mit lehet ilyenkor tenni?!

Figyelt kérdés

Anyósomnak van egy édes pici szobakutyulija. Amivel nincs is baj, mert nagyon aranyos, csakhogy falkavezérnek tekinti magát.

Ebbe már a telek első részén lakó hatalmas németjuhásznak is lenne némi beleszólása.

A telek két részre van osztva, a kutyák kulcsra zárt kapuval vannak egymástól elválasztva, mert a németjuhász többször támadt volna a kicsire (van egy szuka is, az mostanra megszokta a jelenlétét).

Megfigyeltem, hogy mostanában a pici kezdi az acsarkodást, a németjuhász csak akkor szól bele ha már unja. Tegnap valahogy sikerült a németjuhásznak átjutni, és leteperte a kis vakarcsot. A párom pont ott volt, és lerángatta róla.

Szerintem nem kellett volna beleszólni, nem úgy nézett ki mint aki fel akarja falni, csak a rangsort szerette volna rendbe tenni.

Persze a kicsi (egyébként 1 éves, a nagy 8) ezután egész nap ugat a nagyra, tiszta diadalittasan... próbáltam rászólni, elvinni, semmi nem használ, rám is ugat.

Anyósom sz@rik a falkavezérségre, ő nyalja a kutyája fenekét. Annyit kértem tőle, hogy legalább 1 hétig én etethessem a kutyát, aztán mikor helyrerázódott a rangsor gubanc, visszakaphatja az etetés jogát. De nem...

Egy idő után nagyon idegesítő, és annak is tudnék örülni ha nem kéne állandóan kulccsal rohangálni a kertben, és a kutyákat lökdösni, hogy ne tudjanak egymásra ugrani :/


2011. ápr. 13. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit a németjuhász! Ha már nem bír magával a kicsi, vagy a nagyot hecceli akkor teperd le a földre határozottan és tartsd lent addig amíg lehiggad. Ha látod, hogy odaszalad a nagyhoz meg is bökheted, nem kell túl erősen csak érezze, hogy mit akarsz.
2011. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!