Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tudok ilyenkor...

Szerintetek mit tudok ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos beagle kan kutyánk. Nagyon-nagyon szeretem, de olyan kis neveletlen, hogy alig lehet tőle kint megmaradni. Apukámat tekinti falkavezérnek, neki bármit megcsinál, de ha én használom ugyanazokat a parancsszavakat, mintha meg se hallaná... Amint kilépek az ajtón, ugrik rám, harap, támad, belekapaszkodik a ruhámba, és tépi morgás kíséretében, alig bírom lehámozni magamról. A cipőket szintén darabokra akarja szedni, különösen akkor, ha rajtam vannak. Ha a kezem a szája közelébe kerül, azonnal belekap, ami elég fájdalmas tud lenni. Öcsémmel szintén ezt csinálja, csak ő sikítozik is mellé, ugyanúgy, ha vendég jön, összeharapdálja őket, alig bírják kiszedni az ujjaikat a foga közül. Megütni nem merem, mert mégiscsak egy ötkilós kölyök, félek, hogy árthatnék neki vele, de ha az orrára koppintok, fel se veszi... Lefárasztani nem tudom, még nem kapott meg minden oltást, addig meg nem lehet utcára vinni, bár gondolom az sem lenne túl szerencsés, ha kint próbálna mindenáron harcolni velem...

Segítsetek kérlek, nagyon szeretem őt és szeretnék minél többet foglalkozni vele, de ez így nem állapot, szinte félek tőle, mert nekem is fáj, amit csinál.

Természetesen le van szidva, ha nem a játékaival játszik, de semmit nem értünk el vele. Mindig van kint vele valaki, a törődés sem lehet gond. Tudom, hogy ez az ő korában normális, de mégis mit tehetnénk, hogy kevésbé legyen agresszív? Sokszor már nem tudom, hogy játszani akar-e, vagy tényleg támad...

Bocsánat, nagyon tájékozatlan vagyok a témában, de szeretném, ha segítenétek. Eddig volt egy németjuhászunk, ő nagyon szelíd volt, de sajnos túl öreg, meghalt már, és egy vizslánk, őt el kellett ajándékoznunk, mert akkor tesóm még nagyon pici volt, és veszélyt jelentett rá a hiperaktivitása.

14/L


2011. jún. 28. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Kutya suli, es kutyas konyvek.

Ez egy osszetett problema, a kutya nincs megnevelve es semmi tekintelyetek nincs a szemeben. Radikalis valtoztatni kell a hozzaalasotokon. Pl mikor kilepsz az ajton es radugrik raszolsz hatarozottan hogy NEM. ha folytatja a nyakorvenel fogva lefele/oldalra (de ne felfele) megrantod akar tobszor addig amig le nem nyugszik.

2011. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Szóval többek között az a gond, hogy amíg nincs tekintélyünk, nem lehet megnevelni, és a neveletlensége miatt nincs tekintély? Azt tudom, hogy a beagle egy különösen öntörvényű fajta. :)

Rászólni próbáltam, nyakörve még nincs. :/

2011. jún. 28. 15:21
 3/9 anonim ***** válasza:

A kiskutya nem agresszív, hanem neveletlen.

Mióta van nálatok? Idő kell ahhoz, hogy megértse a tiltásokat.

2011. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hat hetes korától van velünk.
2011. jún. 28. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:

8 hetes kor előtt nem szabad kutyát elhozni, mert akkor még nagyban szocializálódnak az alomban.


és kezdd ezzel:

[link]

2011. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok egy agresszív kutyanevelő típus, de azt vallom, hogy sajnos egyszer minden kutyát "meg kell verni" ahhoz, hogy komolyan vegyen. A verés alatt nyilván nem azt értem, hogy félholtra vered, hanem hogy kap 1-2 kokit, meg 1-2 seggest, mint a kisgyerek. Kizárólag kézzel. Bár nem tudom milyen kutyád van, én pulikról beszélek, akik viszonylag nagy szőrrel rendelkeznek, ami azért felfogja az ütést. Egyébként nem hiszem, hogy puszta kézzel ha vigyázol kárt tudnál tenni benne. A lényeg, hogy üvölte, hörögve ronts senki, mintha ott helyszínen szét akarnád tépni, szóval hogy megijedjen. És persze a végén jó esetben magától az oldalára fordul, de ha nem akkor Neked kell oldalra fektetni. Biztos vannak jobb módszerek is, csak nekem még eddig ez jött be.
2011. jún. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel sokat segítettetek, próbálkozunk majd. :)
2011. jún. 28. 17:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Veréssel nem nevelünk!!!!!

Harapást madárfogással, erősen szorítva, egy komoly NEM szóval állítunk le. Kölyöknél ilyenkor ajánlatos azonnal valami rághatót felajánlani.

2011. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 38assal értek egyet. Nekem nagytestű kölyköm van, ő is 3 hónapos,és nagyon durván harapott. Bent játszottunk a szobában,mikor a kisfiam elesett,ő ráugrott, és megharapta az arcát. Tudom,hogy csak játék volt,de én azt vallom,hogy az ilyet csírájában kell elfojtani. Én megcibáltam a grabancánál,és az oldalára fektettem. Semmi maradandó lelki sérülést nem okoztam ezzel,de megtanulta a leckét,és bizony,ha harap,akkor pofont kap. Az alomban,illetve a falkában is ez a természetes. Ha a felette állóknak nem tetszik a viselkedése,odakap. Az anyakutya sem beszélget,vagy olvas zsoltárt,hanem keményet megcibálja,ha túl erősen harapott. Nem okozunk ezzel semmi bajt :)
2011. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!