Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az erősebb? Babézia...

Melyik az erősebb? Babézia kontra kutya.

Figyelt kérdés
Részletesen leírnátok a lefolyását?
2011. ápr. 13. 12:06
1 2
 11/11 anonim válasza:

Tisztelt Olvasó!

A google ezt adja ki legelőbb és sokan olvassák, ezeket a dolgokat hiába 3 éves múlt a bejegyzés! Anno nekem októberben lett babéziás a kutyám, amúgy se volt jó evő és nem is nagyon tűnt fel először, hogy nem eszik rendesen. Egyik nap jöttem haza és láttam, hogy nem vár az ajtóba a társa, pedig mellette fekszik! Megyek oda hozzá és azt veszem észre, hogy sír próbált felállni, de nem ment! A két hátsó lába teljesen lebénult és a vizelete nem a megfelelő színt viselte! Azonnal elindultunk a legközelebbi állatkórházba, bekerültünk, az orvos megvizsgálta, infúziót kapott és a megfelelő injekciót. Sajnos estére nem volt jobban inni ivott elkezdődött egy olyan 2 hét az életemben, amit még a saját ellenségeimnek se kívánom! Behoztuk az erkélyre a társa az erkély ajtó előtt feküdt egész nap mi meg édesanyámmal felváltva aludtunk egyszer én voltam fent vele egész éjjel máskor ő. pelenkáztuk, fertőtlenítettük, törölgettük, szárítottuk, infuzióra vittük, injekciókat kapott, kezdet javulni a pisilésnek szebb színe lett meg ő is jobban kezdett lenni, ez egyik délután történt, sajnálatos módon estére rosszabbul lett megjelentek újból a tünetek barnás vizelet étvágytalanság stb stb, hívtuk az állatkórházat és azt mondták hívjuk ki a helyi állatorvost el kell altatni a kutyát, édesapám megásta a gödröt és vártuk az állatorvost, elbúcsúztunk tőle, nehéz volt hiszen kezünkbe nőtt fel, az ágyunk mellett "kamaszodott" és sok jó és rossz (sok rosszaság:D )emlék volt vele :) , állatorvosra vártunk mégis úgy döntöttünk, hogy ha meg kell halnia természetes úton haljon meg és ne mi altassuk el, hiszen a kutyán látszott, hogy élni akart, a helyi állatorvos is azt mondta, hogy ő nem altatja el, mert ebben a kutyában ott van az, élni akarás, hiába lett rosszabbul. Teltek múltak a napok pelenkázás, törlésekkel és az, hogy nem aludtunk mellette 1 percet sem és vigyáztunk rá és felügyeltük. hol céklát adtunk neki, hol a gyógyszereket amit felírt az orvos. Az állatkórház lemondott róla, de mi nem :) és meg is lett az eredmény bár sosem gyógyult fel teljesen hiszen most is sántít kicsit, de fut szalad és éli az életét :) és boldog, ami számunkra a legfontosabb! Felépült egy olyan betegségből, amire senki nem számított és az orvosok is lemondtak róla és hiszem és tudom a szeretet az odaadás is közre játszott, hiszen a kutya tudja hol szeretik és hol érdemes élni! :) sose adjátok fel! Hiszen kitartással az a kutya felfog gyógyulni :) Hiszen hinni kell a csodákban :) Nehéz, de azóta csak örömöt okozott nekünk :) hiszen mindennap velünk van megjövök a kapuban ugrál :). És hiába a csepp hiába a nyakörv sétálni se volt és mégis benne volt pont előtte 1 héttel kapta meg a cseppeket és ez lett, erre az állatorvos azt mondta, felesleges is belerakni, hiszen ez csak egy reklámfogás, a kullancs belemegy a kutyába ha van rajta ez a csepp ha nincs! Mindenki szűrje le amit jónak lát :) További szép estét!

2014. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!