Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Hogyan beszéljem rá...

S. O. S. Hogyan beszéljem rá szüleimet, hogy had kapjak egy csivavát?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok,van rá pénzem és már volt nem egy kutyánk amit felneveltünk(de mindig én etetem és én foglalkozom vele a legtöbbet)amúgy tudom mit jelent kutyát tartani(mint már említettem volt is és van is kutyám

és régebben volt más állatom is, ami szintén csak az enyém volt és rendszeresen takarítottam és minden nap én adtam enni nekik,mert ha nem így lett volna akkor nem lehetett volna.


Szóval nem kell papolni a felelősségről(mert az megvan),csak válaszokat szeretnék!


Előre is Köszi Mindet!


2010. febr. 22. 18:26
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
100%
Anyu, apu! Szeretnék venni egy csivavát! (és mondd el mindazt, amit itt leírtál)! Sok sikert! ;)
2010. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

Mennyid van rá? 100-200 ezer Ft? Az ilyen 10-"0 ezerért eladó csivava meg akármilyen fajtatiszta kutya az csak átverés! A csivava egy érzékeny fajta különben is. Az olyanok csak szaporítók akik nem törődnek a kutya jólétével aztán majd a többszörösét ráköltöd az orvosnál.

És arra van pénzed hogy eltartsd. Mert most a szüleiddel élsz, ők dolgoznak.

Egyszerűen csak mondd meg nekik hogy van rá pénzed, és hogy foglalkozol vele, hiszen ők ezt már tudják rólad. Ha nemet mondanak akkor fogadd el, mert ők a felnőttek, ők tartanak el téged, dolgoznak érted.

2010. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

sajna ez még őket nem hatja meg..... =(

(már próbáltam)

2010. febr. 22. 18:35
 4/34 A kérdező kommentje:
az előzőre értettem a komim
2010. febr. 22. 18:40
 5/34 A kérdező kommentje:

Kértem,hogy most ne papoljatok nekem,hanem segítsek


amúgy most éppen 95.000ft-om van(tudom,hogy ez nem elég rá,de a nagyszüleimtől mindig kapok pénzt.


Így még egyszer nagyon kérlek titeket ne oktassatok,hanem segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!............

2010. febr. 22. 18:41
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
de mi hogyan tudnánk segíteni mond már meg ember!!!!! mondtuk, hogy mondjad el ezeket a szüeiddnek, nem. akkor meg ne várj innen megváltást
2010. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon önállóak, erős egyéniségek a csivavák, nem pedig "putyuli-mutyuli jajdecuki" plüsskutyák. Harap, megy a maga feje után, kicsi, de éles hangon ugat. Egyéniség. Nagyon fázós, télen kabátkák kellenek és pici cipők, mert a sós lé kimarja a mancsukat. Nem mindegy, mit adsz neki enni, kierőszakolja, hogy foglalkozzál vele. Egyszóval nem "trendi" játékszer, hanem KUTYA.
2010. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%
Ez már egyszer volt. És válaszok is jöttek rá szép számmal. Akkor mi a probléma o.O?
2010. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%

Nah, itt a kisbarátom, aki eladta a mentett yorki kutyusát, mert az nem játszott vele... Ezt valahogy most kihagytad...


Ennyit arról mennyire vagy felelősségteljes "gazdi", ill. gazdijelölt.


Egyébként köszönöm az előzőleg feltett kérdésednél( ami ugyanez volt) a szép hosszú reakciót...nagyon tetszett, jót nevettem rajta.:D Akkor nem válaszoltam, most megteszem: Nem egy jött - ment papolt neked egy sort, hanem egy olyan ember, aki már felnevelt több kutyát, lovat, és rengeteg tapasztalattal rendelkezik. (8 évesen kaptam az első kutyámat, egy rottweillert, az akkor még nem igazán ismert kennelből, ami jelenleg ezüstkoszorús mestertenyészet). Sajnos ő már nem él, de neki köszönhetek sokmindent, hogy megtanultam vele bánni, és ezáltal más állatokkal is. Ő volt az első saját kutyám, a szüleim szemében a döntő, hogy kaphatok e egyszer lovat,(minden álmom, vágyam egy saját ló volt) képes leszek e egy lovat ellátni, mert az bizony még több idő, még több munka, mint egy kutya. Képes voltam ellátni, foglalkoztam vele rendszeresen (naponta 3-4 órát min.). 13 évesen megkaptam életem első lovát, egy bűbáj kedves kis haflingi kancát. Jelenleg 8 lovam, egy szamaram, 7 kutyám ( 3 rottweiller, 2 németjuhász és a kis bassett kev. menhelyi mentett kutyus- mindegyik kutyám ivartalanított,- bár a fajatatiszták tkv-sek, tenyésztésre nem alkalmasak-), valamint 4 háziciám van.


A menhelyről örökbefogadott kutyus borzalmas állapotban került hozzám( mind fizikailag,mind lelkileg tropa volt a kutya). 1,5 év kellett a felépüléséhez. Ma az egyik legvirgoncabb, legjátékosabb kutya az udvarban, aki úgy játszik a lovakkal, mintha ő is az lenne, és imád velem eljönni lovagolni. Olyankor az ölembe ül, és indulunk is.


Te nem voltál elég kitartó, hogy rendbe hozd a yorkid lelkivilágát, az emberekről alkotott képét, ami biztos, hogy nem volt neki túl pozitív.


Ehelyett Te eladtad, és most itt siránkozol, hogy anyuék nem engedik meg, hogy legyen egy csivavád, pedig pénzed is van rá.


A SZÜLEIDDEL MAXIMÁLISAN EGYETÉRTEK, HOGY NEM ENGEDIK MEG!!! EGY ILYEN ESET UTÁN (yorki) ÉN SEM MERNÉK RÁD BÍZNI EGY ÁLLATOT.


TÉMA lezárva!!! PÁPÁ

2010. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, miről van szó? Valaki megmutatná?
2010. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!