Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan beszéljem rá a szüleime...

Hogyan beszéljem rá a szüleimet a patkánytartásra?

Figyelt kérdés

nagyon szeretnék patkányt . pánzem lenne megvenni a felszereléseket , kaját.(össz: 17 000 ft)

a szüleim monndják hogy nekem ez nem elég ami van! (2 tengerimalac,1 törpehöri,egy akvárium halakkal 35 liter)

de ők nem akarják megérteni hogy nekem az állatok nagyon fontosak!!!! és minnél több tapasztalatom van az állatokkal annál jobban tudom őket megérteni...

milyen érveket tudtok monndani??

a válaszaitokat előre köszi ! :D


2011. júl. 9. 09:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
Anyuu lécci, ez volt életem minden vágyaaa..xD
2011. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Én személy szerint utálom a patkányokat, különösen undorodom tőlük. Engem tuti nem tudnál rábeszélni, de ha a szüleid nem ilyen elszántak, mint én, akkor megér egy próbát. Egyébként nem értem, miért kell az ilyen koszos rágcsálókat háziállatként, lakásban tartani, na dehát minden ember más, ettől szép az élet... A halakkal egyébként maximálisan szimpatizálok, én is szeretnék egyszer egy kis akváriumot és néhány szép halat benne. Hogy mivel tudnád meggyőzni a szüleidet? Gondolom, ha már a tengerimalacot és a törpehörcsögöt valahogy ki tudtad könyörögni náluk, akkor a patkány sem esélytelen. Bár a patkány azért a tengerimalacnál és törpehörcsögnél egy fokkal durvább, nem az a kimondottan népszerű háziállat. Figyelj, ha mindenáron akarod, akkor próbáld szépen megbeszélni a szüleiddel, mondd el nekik, hogy mennyire szeretnél egy patkányt (te jó ég, ilyen mondatot se írtam még le soha..) és hogy biztosak lehetnek benne, hogy maximálisan gondját viseled majd (ugye?), és nem fordul elő, hogy reggel majd arra ébrednek az ősök, hogy a pati közöttük brillírozik. Szóval legyél tisztelettudó, kedves, és érvelj azzal, hogy szeretnél venni egyet, mert szereted őket, és hogy ne aggódjanak a szüleid, mert nem nekik kell majd ellátni az új házikedvencet, te gondoskodsz majd róla. Hát én ilyesmiket mondanék a helyedben, ha nem is patkányt, de pl. más házikedvencet hoznék a házhoz. Viszont az is fontos, hogy ne erre a patkányra tegyél fel mindent. Hogy is értem ezt? Úgy, hogy ha a szüleid mégsem engednék meg, és azt látod, hogy hiába győzködöd őket, mert minden érvelésed ellenére tiltakoznak a terved ellen, akkor tudd azt is elfogadni! Sajnos nem mindig kaphat meg mindent az ember. Ezt jó megjegyezni, nemcsak rád, mindenkire vonatkozik. Még rám is.

Lényeg a lényeg, bocs a kisregényért, remélem, hogy valamennyire tudtam segíteni, így látatlanban, ismeretlenül, a konkrét körülményeket nem ismerve.

Csak ügyesen!

2011. júl. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tegnap még azt írtad megengedik.Ha nem engedi törődj bele.
2011. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Eleg mar ami van. Probalj az iskolaval, emberekkel foglalkozni, tanulj meg kommunikalni, hasznos lesz a jovoben. Ha nekem hazajonnel patkanyokkal, ki is vagnalak veluk egyutt.
2011. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

10:12-es: te láttál már tenyésztett, kedvenc patkányt közelről? :) Semmivel sem koszosabbak, büdösebbek, mint egy hörcsög. Persze elfogadom, ha vki nem szereti őket, nem muszáj szeretni, csak az ilyen buta indokoktól bukok ki, hogy koszos, betegséget terjeszt stb. Bocs, csak ez kikívánkozott.


Kérdezőnek: arra is gondolj, hogyha meg is engedik a patkányt, akkor támogatni is fognak, ha szükség van rá? Pl. ha beteg lesz, fizetik majd az állatorvost?

Egyébként a mostani állataidat ellátod rendesen? Ha látják, hogy felelősségteljesen gondozod őket, akkor talán jobban hajlanak majd rá, hogy megengedjék a patkányt is.

2011. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a szüleim azt monndtak ha jol gondozom az allataimat akk kaphatok egy ujat de az igeretüket nem tartjakbe
2011. júl. 9. 19:25
 7/12 anonim válasza:
14:04! Igen, láttam már tenyésztett patkányt, és bár betegséget nem terjeszt, de akkor is undorító - számomra. Az indokaimat pedig hadd tartsam meg magamnak, szíves engedelmeddel.
2011. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Senki nem kérdezte, miért nem szereted őket...
2011. júl. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

10 éves szeretnék patkányt, de nem lehet. 10 éve kb. nap mint nap elmondom, hogy miért szeretném, de nem használ. Van, hogy egyszerűen nem lehet meggyőzni őket. Most egyetemen tanulok, 23 éves vagyok, ha befejezem, lesz munkám, és elköltözök, az első dolgom lesz, hogy patkányt veszek!

Ja, nem csak patkányom, semmilyen állatom nem lehet. Pedig oda vagyok értük! Nyáron az állatkertben szoktam önkénteskedni...

2011. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még pár sort hozzá tennék:

Mondd el nekik, hogy nagyon barátságosak, okosak, szobatiszták. Meséld el nekik, hogy Amerikában rengetegen tartják háziállatként-kutya helyett, mert annyira szoros kapcsolatot lehet vele kiépíteni, mint egy kutyával, de sokkal kevesebb kötöttséggel jár, és nem utolsó sorban az eltartása is olcsóbb. Egyébként örülj azoknak, amik vannak, szeresd őket, vigyázz rájuk. Aztán költözz el, és vegyél patkányokat :P Hány éves vagy? Milyen szakmát szeretnél magadnak?

2011. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!