Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyuso...

Hogyan szoktassam le a kutyusom, hogy a kocsiban az ölemben utazzon?

Figyelt kérdés
Egy éves yorkim van,akit a párommal nagyon imádunk.Ha kocsival megyünk valahova,álllandóan az ölemben ücsörög,mert ki akar lesni az ablakon.Viszont most kisbabát várok,és erről le szeretném szoktatni,mert nagyon gátolna majd a kisbabával való foglalkozással,ha utazunk.A nyáron egyébként,mikor nagy meleg volt,akkor mindig a lábamnál feküdt,csak ahogy hideg lett,felköltözött.Nem akarom,hogy ezt csinálja.Segítsetek!Köszi
2008. febr. 11. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Box. állat hordozó, és ez nem csak a te érdeked a kutyájé is. Pl hírtelen fékezel, biztos nem tesz jót neki hogy az ablaknak lapul mint egy légy. meg nembeszélve arról mi van a ha pl a fék pedál alá ugrik. meg ugye mi van ha a gyerek a hordozóba a kutya meg a nyakába ugrik te meg egy nagy forgalomba vagy ahol megijedsz és totálkárra töröd a te és más kocsiját. szoktasd rá már most hogy a kocsiban hordozóban üljön.
2008. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem legyél vele szigorú ne bánd meg ha rászolsz vagy megütöd!Hagyd hadd gondolkodjon egy kicsit hogy mitcsinált.Hagyd hadd dúzogjon ne vigasztald meg.csak eggy idő után ha úgygondolod!

Ez is a fajtától füg.milyen fajta?????

2008. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Yorkim van,és tényleg sokat duzzog:))
2008. febr. 11. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig annyira szeretném, hogy az ölemben utazzon és nem a boxban!! Ugyanis mi rákényszerültünk a boxra, utálja, reszket benne, nyáladzik, hány, sír, de nincs mese, mert idétlen, összevissza ugrálna a kocsiban, behányna az ülésre. Szóval a box jó megoldás lehet, csak figyeljetek oda, hogy ne legyen annyira borzalmas élmény neki (álljatok meg sokat, engedjétek ki, sétáljatok, stb.)
2008. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb dolog amit szíves engedelmeddel javasolnék, hogy az olyan idiótákra nem szabad hallgatnod mint a második jótanácsot adó valaki, miszerint ne bánd meg, ha megütöd a kutyust. Finoman fogalmazok, ha azt mondom, hogy a kezét törném az ilyennek.... Ellenben ez egy nagyon jó példa arra, hogy miért nem ebben a formában kéne információt szerzniük az embereknek, hanem mondjuk egy szakember felkeresésével akár néhányezer forint ellenében is, hiszen ezt a gondodat egy állatterapeuta vagy nevezzük kutyapszichológusnak 2-3 alkalom alatt megoldaná...


De ami a kérdéssel kapcsolatban a lényeg, hogy tudd Te is és a kutyus is, mit miért teszel és mindíg légy vele türelmes és ugyanolyan következetes. Egy 3 kilós kutya 60 km/órával történő frontális ütközéskor kb.: 7-8 tonna súlynak megfelelő erővel csapódik előre. Ha ez az "előre" a Te vagy a párod fejét, háttámláját jelenti akkor, nemmes egyszerűséggel Ti akkortól már csak halottak vagytok és a kutyust talán meg sem találják, úgy szétkenődik. Kettőtök közül valakin. Ez volna az első és legalapvetőbb dolog amit a szállításnál figyelembe kellene vennetek.


A második nagyon fontos tényező az, hogy ha most nem szokja meg, hogy nem ülhet az öledben, akkor a gyermek születése után az elutasítás csak mégrosszabb hatással lehet a kutyára, hiszen amúgy is kevesebbet fogtok vele foglalkozni a baba miatt mint most, márpedig most biztos vagyok benne, hogy kényeztetitek Őt. Így ez féltékénységet válthat ki a kuytusból ami viselkedésizavarokat okozhat, amelynek viszont számtalan kimenetele lehet, és ez sajnos a legtöbb esetben a kutyus kivégzése szokott ugye lenni lévén, hogy egy gyerek mellett kinek van ideje egy kutya féltékenysélgével megküzdeni.



Szóval amit én javaslok, hogy elsőként keress fel egy szakembert akinek az a hivatása, hogy ezeket a problémákat megoldja. Szerintem egy tizesből megúszod, a kutya sem sérül, mindenki jól van, senki sem nyafog..


Ha sajnálod a kutyádra ezt a pénzt akkor vegyél egy kutya-biztonsági övet, ami olyan mint egy sétáltató hám, csak éppen úgy és olyan anyagokból van kialakítva amelyek tökéletesen megfelelnek erre acélra.


A szállítóládában való szállítás is csak akkor hatásos, ha a ládát rögzíted valamyilyen módon, és természetesen nem a két űlés közé ékelve a dobozbazárt kutyust, hogy a balesetnél összecsúszó űlések esetleg összepréseljék a kis testét.


Jó megoldás az is, ha első lépésként Te is hátraülsz vele és hagyod, hogy az öledbe másszon, majd következőként nem hagyod, hogy kidugja az orrát, utána már felsem mászhat az öledbe, majd Te előre ülsz míg őt nem engeded, stb; stb...


Ami viszont a legfontosabb a türelem, a türelem, és a türelem, hogy megértesd vele, hogy nem kilöki Őt a falkája, hanem csak átrendezi a viszonyokat.


A [link] oldalon ha szétnézel szerintem biztos találsz valami használhatót. Én is mindíg ott olvasgatok, ha valamire nem jövök rá magamtól.

2008. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogadd meg az elottem szolo tanacsait,mert negyon hasznosak.Most kell fokozatosan leszoktatni arrol,hogy nem a kutyusod a "vilag kozepe" amig a baba meg nem erkezik, mert aztan a kutyus feltekeny lesz ra esetleg egy ovatlan pillanatban banthatja is a babat.

Olvastam egy ilyen esetrol,amikor a hazaspar kedvec dogaja megfojtotta a babat,amikor egyedul maradt vele -feltekenysegbol. A kutya ezelott soha senkit sem bantot.

2008. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
szia!csatlakozom az elöttem szolokhoz nekem három kutyám van közülük a kis westym az aki imád kocsikázni nálunk is probálkozott az elején hogy az ülésen meg ölbe utazzon,de párszor határozottan rászoltam és azóta tudja,hogy elöl a földön utazhat,és nem is probálkozik,hogy feljöjjön mert tudja,hogy nem szabad.meg ütni ezért nem szabad,mert annál makacsabb lesz.
2008. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!