Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya utaztatásához segítség,...

Kutya utaztatásához segítség, használtatok gyógyszert? Bővebben lent

Figyelt kérdés

1 éves labi szuka kutyám van. 2 hónapos kora óta utazik, rendszeresen, heti többször. Viszem a munkahelyemre is, az kb. 15 perc míg odaérünk. Soha semmi baja nem volt, szépen elfeküdt hátul, sőt legtöbbször társa is volt,másik labi. Nem csak akkor ült autóba, ha állatorvoshoz mentünk. Hanem ha kutyástalira, úsztatni, labdázni,kirándulni. Szóval mindig jó dolog történt vele. Az állatorvost szereti, mindig rohan be az állatkórházba, szóval rossz élménye sem lehet, meg magától ugrik be az autóba, nem kell könyörögni.

Télen kevesebbet autóztunk, akkor nem mindig jött velem. 2 hónapja, azt kezdte el csinálni, hogy ha hátra berakjuk, neki áll nyálazni. Amint kiveszem, és előre ültetem a lábamhoz, megnyugszik, abba hagyja a nyálzást. Múltkor kiállításra mentünk, és akkor a hátsó ülésre fektettük. Ott is ugyanúgy nyálzott, sőt slejmszerűt hányt. Hátra ültem hozzá, megnyugodott, elaludt.

Most nem tudom, hogy mért csinája.

Esetleg nem bírja a kocsikázást, vagy ennyire hozzám nőtt, és nem képes egyedül utazni? Mer amint mellém jön, vagy mellé megyek, abbahagyja. Mondom, rossz élménye nincs, és egy 2 hónapja kezdte el csinálni. De ha vele vagyok nem nyálzik, jól van.

És az lenne a másik kérdésem, hogy adjak neki gyógyszert, ilyen utazásit, mert szombaton megyünk KV-ra és TSZ-re, Babatpusztára. Szerintem az kb. 1,5-2 óra út. Adjak neki gyógyszert, ilyen hosszabb utazásnál? Persze mellette fogok ülni, de szerintem kéne. Persze elmegyek az állatorvoshoz és megkérdezem, csak itt esetleg valakinek valami tapasztalat?

Köszi!


2011. ápr. 14. 11:48
1 2
 11/12 anonim válasza:
Emberek között is van olyan, aki nem tud az autóban hátul utazni, mert hányingere van, a vezető mellett pedig semmi baja. Lehet a kutyánál is ilyen. Az én kutyám ha hátul ülünk egyfolytában liheg és az egész teste forró, ha előre ülünk semmi baja, sőt mintha még élvezné is az utazást. Szerintem nem kell mindjárt gyógyszerezni. Ha elő semmi baja, utazzon ott.
2011. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

valamiért már nem szeret autózni...

a tünetek(nyáladzás, hányás) nagy stresszre, sokkszerű állapotra utalnak

keress fel egy kutya rehabilitációban jártas szakembert ez a legjobb amit tehetsz!

2011. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!