Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG! Mit csináljak? Ezt...

SEGÍTSÉG! Mit csináljak? Ezt már nem bírom!

Figyelt kérdés
Az életem több mint egy éve arról szól, hogy több helyről kaki szedés, pisi felmosás, szőnyeg sikálás, szőnyeg kidobás, díszpárnamosás (már nincs színük a díszpárnáimnak a sok mosástól) takaró mosás, ágynemű csere naponta!!!!! Egy csivaváról van szó, aki majdnem másfél éves, és MINDENHOVA odapisil! Kicsi korában került hozzám, akkor betudtam a kölyök kori nehézségeknek, na de most már?! Van rajta kívül más kutyám is, velük semmi probléma, de az ő helyüket is rendszereseb lepisili. Amúgy egy ivartalanított szuka, tehát nem területjelölésről van szó. Esténként mikor lefekszem és sikerült neki napközben besurrani a hálószobába, mikor magamra húzom a takarót érzem, hogy pisis, akkor felkelni, áthúzni... nagyon unom már, elegem van! Már mindenhol és mindenemen pisi szagot érzek! Tudom, hogy nem beteg, mert vannak olyan CSODA napok NAGYON RITKÁN, HAVONTA, hogy nem pisil be. Másfél, két óránként kiviszem, sokszor nem is pisil kint órákig, szerintem tartogatja bentre... Múltkor a kanapén feküdt mellettem egy párnán, egyszer csak felült lesunyította a fülét, és odapisilt. Még azzal sem tisztel meg, hogy legalább titokban csinálja! Én ezt nem bírom már, mit csináljak? Van valakinek hasonló problémás kutyája???
2011. nov. 6. 09:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nevelni kell. Amikor oda végzi a dolgát ahova nem kéne akkor újságpapírral fenéken kéne csapni. Illetve csinálj neki a házban egy állandó helyet ahol éjszakánként aludhat és oda csinálhatja a dolgát és egy felmosással megúszhatod az egészet. Erre korábban kellett volna szoktatni mondjuk még nem késő megnevelni. ehhez sok türelem meg idő kell, de hidd el megéri.
2011. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Sajnos nem hiába vagyok én ennyire elkeseredett és belefásult már... Az éjszakákat már a fürdőszobában tölti 3 hónapja, így "csak" ott kell felmosnom minden reggel. De olyan büdös van már az egész fürdőszobában, hogy hányinger. Hiába használok fertőtlenítőszereket, illatosított szarokat, érezni a pisi szagot. Nagyon jó álmosan hajnalban (ha nem hétvége van) szardarabkákat szedni, és pisit mosni, sikálni... A fürdőszoba küszöb már rohad!!!! A wc alá is befolyik... a szekrény is rohadásnak indult... Én egészen 8 hetes korától neveltem szobatisztaságra! Volt neki pelus, sőt még cica alom is. Eredmény: odapisilt valahova, befutott a wc helyére, és onnan nézett lesunyított fülekkel... tudja, hogy rosszat csinál, de szerintem csak azért is csinálja... Tényleg már ilyen érzése van az embernek, hogy szivat... Annyira elegem van, teljesen kiábrándít magából, de nem szeretném odaadni senkinek. Viszont ezt még tízen X évig csinálni? Pár éven belül szeretnénk Párommal kisbabát is. Akkor mi lesz?!

2011. nov. 6. 09:42
 3/23 anonim ***** válasza:
Kutyával nem kell kesztyűs kézzel bánni. Szeretni kell őket, de néha a fenyítés is kell, különben bármit megtehet...magyarán, a "képedbe röhög". Falkában is fenyíti őket a falkavezér, nem is finoman. Én kutyáimmal már kölyökkorban leszögeztük ezeket a dolgokat. Mondjuk én a lakásba nem engedem be őket.
2011. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Akiteki ***** válasza:

Irtózatos nagy nevelési hibák vannak a háttérben.

Szakértő kiképzőre lenne szükségetek.

2011. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Hívj házhoz valakit aki rehabilitációval,problémás gazdákkal és félrenevelt ebekkel foglalkozik amennyiben el tudod fogadni a tényt, hogy mindez a te "nevelésed"eredménye...egy szakértő segítségével tudsz csak változtatni, változni...!
2011. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

szerintem a legjobb ha szakembert hívsz ,rászánod a pénzt és akkor legalább a problémád is megoldódik..

a másik még hogy elkerítesz minden szobát és csak egy bizonyos helyen tartózkodhat a kutya oda teszel le több kutyapelenkát, sétálni vidd úgy mint eddig..meg kell tanulnia..hozzánk 2 kutya került 1 és fél évesen akik kertes házba élték addig és mindig ki engedték őket így a kertbe szanaszét pisiltek kakiltak , 3-4 hét alatt sikerült őket szoba tisztává nevelni..mindig ki voltak zárva minden szobából egyedül az előszobába és a konyhába voltak az elején 4-5x levittük őket..a konyhába raktunk újságpapírt és oda szoktatuk amikor beengedtük a szobába őket és bepisiltek akkor belenyomtuk az orrukat és a fenekükre újságpapírral rácsaptunk persze nem erősen.. ha ezek se válnak be akkor szakember..

2011. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Akiteki ***** válasza:
2011. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Könnyen lehet, hogy vizelettartási problémái vannak és azért csinálja (lehet, h vesebeteg).


Akár beteg, akár csak neveletlen,mivel csivavád van, nagyon tudom ajánlani a macskaalmot! Egy olyan kis tálca biztos elfér a lakásban, egy ilyen kis kutya pedig még kényelmesen el tudj. Feltöltöd kaviccsal. ha lepisil valamit (pl. egy rongyot ), akkor a rongyot tedd a tálcába. Érezni fogja a pisije szagát és valószínűleg a legközelebbi alkalommal ugyanoda fog pisilni, ahol a szagot érzi.

2011. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
*Egy ilyen kiskutya kényelmesen el tudja benne végezni a dolgát. Ráadásul kislány, úgyhogy nem fogja a lábát emelgetni :)
2011. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Akiteki ***** válasza:

Vizelettartási problémával nem az ágyra hugyozik.

Ez viselkedési probléma. Méghozzá az egyik legkomolyabb.

Tuti, hogy más bajok is vannak a viselkedésével.

2011. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!