Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek olyan (igazi) tenyész...

Vennétek olyan (igazi) tenyésztőtől kutyát aki ilyen?

Figyelt kérdés
Olyantól, akihez ha elmész, nem akarja hogy barátkozz a saját kutyáival. Megnéznéd őket meg hogy mit tudnak (munkakutya fajta), eredményeket, stb. De nem akarná, hogy érintkezzetek, barátkozzatok, simogassátok, és a kutyáit sem érdekelnéd te. De ez csak azokra a kutyákra vonatkozna akik örökre az övéi illetve elértek egy bizonyos kort. És akin látszik, hogy más dolgokban is kicsit eltér a véleménye az átlagtól de semmiképpen nem akarja ezt másokra erőltetni, és a saját elvei szerint csakis a megtartani szándékozott kutyákat neveli.
2011. ápr. 14. 15:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nah ezt jól megmondtam :D szóval az 'ilyen' nem kell a végére.
2011. ápr. 14. 15:51
 2/15 anonim ***** válasza:
elég kcifántos az írás, nem igazán sikerült megértenem! Bár, ahogy én értelmeztem, szerintem nekem így semmi bajom. Megnézni megnézhetted őket, de ne simogasd. Az is lehet, hogy vadabbak, fél attól, hogy megharapnak valakit. Amikor mi vettük a boxerünket, megmutatták nekünk a szüleit (kennelekben voltak), de mi sem simogattuk, mivel nem nagyon bírják az idegeneket + az anyuka elég pipa volt, hogy idegenek babusgatják a kölykeit.
2011. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Én nem. Ha vennék egy kutyát tenyésztőtől, nem csak a kutyáit nézném, hanem az embert is. Elvégre szeretnék hozzá fordulni majd tanácsokért, tehát nem árt ha egy hullámhosszon vagyunk.


Persze, egy kölyök olyan lesz amilyennek te neveled, de én akkor sem vennék ilyen vaskalapos embertől kutyát.

2011. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

én igen!

azért nem akarja h barátkozz a saját kutyáival mert ha mindenki lepacsizik velük akkor nem lesznek mérges kutyák akik támadják az idegeneket.

én is igy nevelem az enyéimet és mivel senki nem simogathatja ezért nem is szerettek meg senkit és igy senkit sem engednek be az udvarba

2011. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De miért vaskalapos? Minden tenyésztőnek vannak elvei amikhez ragaszkodik. Akkor ők is lehetnek vaskalaposak csak lehet velük egyetértesz és nem tűnik fel.

Amúgy első szó sincs harapásról, nem idegbeteg kutyákról beszélünk, mert az nem tenyésztő akinek olyan kutyái vannak. Normális, dolgozó, kiállításra járó kutyákról van szó. Annyi az egész, hogy az illető az egygazdás kutyákat szereti és nem akarja mindenkivel, akit lehet soha többet nem is fognak látni, összebarátkoztatni a felnőtt kutyákat.

2011. ápr. 14. 16:02
 6/15 A kérdező kommentje:
És miért ne segítene a leendő gazdinak? A piciket is úgy nevelné ahogy kell, az öregektől sem tanulnának rosszat, hisz nem vadállat kutyákról van szó.
2011. ápr. 14. 16:04
 7/15 anonim ***** válasza:

Szóval te most magadról beszéltél?

Én amúgy vennék :)

2011. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ez a fajta hozzáállás nem jön be a kutyázásban, ezért nem jönnék ki vele, tehát nem. Nem tudna az én elveimnek megfelelő tanácsokat adni.


De ha téges ez nem zavar, akkor te vegyél nyugodtan. Én személy szerint nem szeretem ezt a fajta munkakutyázást, ezért nem.

2011. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De kifejtenéd mit nem szeretsz mert sokat segítene!? :) Ugyanis én pont így gondolkodom. 10 éve tartom a kedvenc fajtámat, biológiából tagozaton tanulok, második diplomának szeretnék etológiát, kinológiát tanulni vagy elvégezni Meoe tanfolyamot, hogy minnél jobb kutyás legyek, és utána tenyészteni. És emiatt nem értem miért zavarja az embereket a pici véleménykülönbség hisz sem nekik sem a kutyának nem árt. Fura dolgai mindenkinek vannak. :)

Amúgy gondolom milyen munkakutyázásra gondolsz, de én nem Úgy munkakutyázok. Nem németjuhász, mali vagy ehhez hasonló típusú kutyám van.

2011. ápr. 14. 16:38
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, mi a kérdés. Láthatóan téged nem zavar, sőt már el is döntötted, csak bólogatásra vársz. Akkor meg nem mindegy, hogy mi mit gondolunk?
2011. ápr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!